Miłość, gips i stokrotki

Okładka książki Miłość, gips i stokrotki Hans Günther Zimmermann, Irene Zimmermann
Okładka książki Miłość, gips i stokrotki
Hans Günther ZimmermannIrene Zimmermann Wydawnictwo: ADAMUS Seria: Freche Mädchen - freche Bücher! literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Freche Mädchen - freche Bücher!
Liebe, Gips & Gänseblümchen
ADAMUS
2007-01-01
2007-01-01

Okładka książki Całusy, kryzysy, wakacje Hans Günther Zimmermann, Irene Zimmermann
Całusy, kryzys... Hans Günther Zimmer...

Kolejne przygody 13 Henri i jej przyjaciółki Tanii... ;) Oczywiście dziewczyny mają problemy miłosne... ale na szczęście wszystko skończy się happy endem!!!! ;* :) <3 Gorąco polecam szczególnie dla relaksu, na poprawę humoru i wieczorną, jesienną pogodę!!!!!!!!!! <3 ;*

Na początku muszę podkreślić, że jestem ogromnie rozczarowana
jeśli chodzi o wybór okładki- ta pozycja zasługuje na zdecydowanie
bardziej dojrzałą, poważniejszą. Jestem pewna, że dałoby się utrzymać charakter powieści dobierając nieco inną reprezentującą ją
ilustrację...
Główną bohaterką książki jest (trzynastoletnia?) Henriette i to właśnie wokół niej obraca się cała akcja. Jest jeszcze Tania- przyjaciółka głównej bohaterki oraz dwie siostry Anette i Babette ( jakże oryginalne imiona!) Opis nie do końca oddaje to, co w rzeczywistości jest w książce zawarte.
Chociaż jest krótka, to naprawdę warta przeczytania. Robi wrażenie mało ambitnej lektury dla nastolatek, jednak można dopatrzyć się w niej pewnych wartości. To książka przede wszystkim o przyjaźni i... miłości, a problemy sercowe głównych bohaterek są przedstawione w sposób zabawny, lecz prawdziwy. 'Miłość, gips i stokrotki' mogę Wam zdecydowanie polecić!

http://krainaaksiazek.blogspot.com/ <------ Zapraszam! :)

Na początku muszę podkreślić, że jestem ogromnie rozczarowana
jeśli chodzi o wybór okładki- ta pozycja zasługuje na zdecydowanie
ilustrację...

Nie rozumiem czemu książka ma dość niską ocenę. Chodzi o powtórzenia i złe określenia? - Mi też to przeszkadzało ale przecież nie to się liczy, tylko fabuła- która mi się bardzo podobała. A może też dlatego.. że każdy ma inny gust? - tak to pewnie to. Chociaż ja i tak zostanę przy tym ze książka jest bardzo fajna i lekko się ją czyta. Ja zrobiłam to 2 dni, i myślę że są i tacy co zrobili to w pół dnia.

Książka pod koniec się rozkręciła.

Ta seria bardzo przypadła mi do gustu. Opowiada o nastolatkach, związkach, miłości, przyjaźni, relacji pomiędzy rodzicami i rodzeństwem.

W spokojnym życiu Henri, która ma już wspaniałego chłopaka - Toma, nagle pojawia się Chris. Dziewczyna złamała nogę przez nowe szpilki, które dostała od przyjaciółki i w przychodni spotkała właśnie Chrisa - jej dziecięcą miłość z piaskownicy. Przez serię nieporozumień, Tom obraża się śmiertelnie na Henri...

Książka pod koniec się rozkręciła.

Czytałam to jakieś 3 lata temu i oceniam to tak jak zapamiętałam.

Czytałam to jakieś 3 lata temu i oceniam to tak jak zapamiętałam.

Ta książka jest zajebista!!!

Ta książka jest zajebista!!!

Kolejna z ksiązek, które lekko i szybko się czyta. Przeczytałam ją w jeden dzień. Nie była porywająca, ale nie można powiedzieć, że była zła. Uważam jednak, że książki tego typu są lepsze dla osób, lub raczej nastolatek zaczynających przygodę z ksiązkami.

Ciekawa.

Ciekawa.

Najlepsze dla młodej nastolatki.Warto to przeczytać. :)

Najlepsze dla młodej nastolatki.Warto to przeczytać. :)

Książka dobrze pokazująca konsekwencje decyzji młodego, zbuntowanego serca.

Książka dobrze pokazująca konsekwencje decyzji młodego, zbuntowanego serca.

• Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Domowa biblioteczka
  • Dzieciństwo
  • 2008

Dodaj cytat z książki Miłość, gips i stokrotki