Książka GO! Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.04.2017

Książka GO! to akcja poszukiwania książek, która zainicjowana i organizowana została przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Najbliższa, trzecia już edycja, odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W kwietniowy weekend (22-23 kwietnia) do odnalezienia będzie łącznie ponad 60 tytułów nowości wydawniczych.

Książka GO! Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku

Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku znajdą się m.in. książki autorstwa Tess Gerritsen, Jacka Dehnela, Katarzyny Puzyńskiej, Janusza L. Wiśniewskiego, Małgorzaty Wardy, Michała Rusinka i wielu innych polskich i zagranicznych autorów.

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane 22 kwietnia w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela.

Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki, ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Obejrzyjcie filmik promujący akcję:

Nowością tej edycji Książki GO! będzie możliwość zdobycia niektórych książek z autografami pisarek/pisarzy, które do odnalezienia będą w edycji wieczornej. Podpowiedzi do lokalizacji książek z autografami opublikowane zostaną w sobotę (22 kwietnia) o godz. 20:00.

Do promocji III edycji Książki GO! włączyli się również niektórzy autorzy ukrytych książek. Na kanale youtube.com biblioteki publicznej w Gdańsku dostępne są krótkie filmiki z udziałem np. Tess Gerritsen, Marie Tourell Søderberg czy Jacka Dehnela, którzy zapraszają za udziału w grze.

Poprzednie edycje Książki GO! cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad tysiąc uczestników gry miejskiej! Tym razem organizatorzy zapewnili rekordową ilość książek do odnalezienia. W Gdańsku zapowiada się wyjątkowe święto książki.

Więcej informacji na stronie www.wbpg.org.pl.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym akcji Książka GO!


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Patisonel 10.04.2017 16:14
Czytelniczka

Świetna inicjatywa! Biblioteki z innych miast też powinny się w to zaangażować. Niektórzy mają niestety za daleko np. ja musiałabym przyjechać aż z Bieszczad :D Na pewno będę śledzić przebieg tej imprezy :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Michał 10.04.2017 15:57
Czytelnik

Wpierw wyszedł Pokemon GO, potem HBO GO, a teraz "Książka GO"... To zaczyna być śmieszne... Wcześniej do wszystkiego dodawali "HD", a teraz widzę jest moda na "GO"... :P

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wyspana-Fiolka 10.04.2017 15:15
Czytelnik

Ciekawa inicjatywa, do przeczytania zachęcił mnie tytuł, który przeczytałem jako "książką go!".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 05.04.2017 15:17
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post