rozwiń zwiń

„Powrót z Północy” już w księgarniach!

LubimyCzytać LubimyCzytać
06.11.2018

Kolejna powieść Mai Wolny trafiła do sprzedaży. „Powrót z Północy” to historia, która zabierze czytelników w podróż na mroźną Syberię, gdzie będą mieli okazję poznać młodego Stalina i Rasputina. Koniecznie zobaczcie, co o książce mówi sama autorka. A dla tych, których trzeba dodatkowo przekonać, mamy dwa pierwsze rozdziały!

„Powrót z Północy” już w księgarniach!

Powrót z PółnocyMaja Wolny

Współczesność. Z moskiewskiego dworca odjeżdża spóźniony pociąg. Transsyberyjska przygoda przebiega początkowo w pogodnej atmosferze, jednak kiedy wagony pustoszeją, komórki tracą zasięg, a pociąg wydaje się zbaczać z wyznaczonej trasy, Olgę Forys i jej znajomych ogarnia niepokój. Następujące później wydarzenia na zawsze odmienią życie piątki bohaterów.

W przededniu pierwszej wojny światowej podróż w tym samym kierunku odbywa zdolny inżynier, Michał Forys z warszawskiej firmy Rudzki i S-ka. Pod jego nadzorem ma stanąć na rzece Amur jeden z najdłuższych mostów świata. Dla uwikłanego w skomplikowane związki uczuciowe oraz mroczne sprawy z przeszłości Michała wyjazd na Syberię może stać się zarówno życiową szansą, jak i przekleństwem.

„Powrót z Północy” to fascynująca wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – XVII-wiecznego watażkę tworzącego nowe państwo. W tej pełnej napięcia powieści rzeczywistość miesza się ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Maja Wolny zaczynała od pracy w dziale kultury w tygodniku „Polityka”. Na rynku książki zadebiutowała w 2009 roku powieścią Kara. Rok później wydała swoją drugą powieść Dom tysiąca nocy, która spotkała się z dużym uznaniem czytelników. Na swoim koncie ma również takie powieści, jak: Czarne liście i Księgobójca

Bardzo chciałam napisać powieść o drodze i śmierci. Syberia jest jednym i drugim.

Książka miała premierę 31 października, powinna więc być już dostępna w księgarniach. A jeśli rozmowa z Mają Wolny Was nie przekonała do jak najszybszego kupna jej nowej powieści, to możecie jeszcze zerknąć na dwa pierwsze rozdziały. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca, pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 06.11.2018 12:08
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post