Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
878656 czytelników
2002 dyskusji
124087 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Kulturalnego mola książkowego poznam - wygraj książkę "Córka głosu. Księga życia Hili Campos".

Kulturalnego mola książkowego poznam - wygraj książkę "Córka głosu. Księga życia Hili Campos".

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk…

Hilia, córka żydowskiego kupca, niebawem wychodzi za mąż. Zaślubiny są oczywiście zaaranżowane. Gdy po wiekach swatania rodzice zostawili dzieciom wolną rękę, poszukiwanie kandydata lub kandydatki z odpowiednim posagiem stało się wyjątkowo trudne. Jak w gąszczu ludzi znaleźć kogoś, z kim będzie można... połączyć swoją biblioteczkę? Co jeśli powielą się w niej egzemplarze? Napiszcie anons matrymonialny, który pozwoliłby Wam wyłonić tego jedynego mola książkowego.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Córka głosu. Księga życia Hili Campos - Jacek Skowroński

Córka głosu. Księga życia Hili Campos

Autor: Agnieszka Wojdowicz

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk… "Księga życia Hili Campos" to porywająca dylogia opowiadająca o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie ród Camposów do najpotężniejszych państw szesnastowiecznej Europy, a niekończącym się peregrynacjom przyświeca idea "città ideale" – miasta idealnego. Czy to możliwe, że nazywa się ono Zamość…?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 marca do 18 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2058
LubimyCzytać
09-03-2018 08:23
Córka głosu. Księga życia Hili Campos Córka głosu. Księga życia Hili Campos
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
09-03-2018 08:45
Szukam męża, który kocha i szanuje książki. Marzy mi się prawdziwa biblioteka - taka z regałami na całe ściany, abym mogła należycie umieścić książki. Moje książki nie gryzą i chętnie dołączą do twoich mój mężu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 399
Mystery
09-03-2018 11:17
Lubisz książki zaskakujące, pełne zwrotów akcji i nieprzewidywalne? Zapraszam do mojego świata. W moim domu dominują gatunki tj. thrillery, kryminały, sensacje.
Jestem otwarta na nowe przygody, chętnie poznam np. świat fantastyki.
Kierując się dewizą,że przeciwieństwa się przyciągają, możemy się wymienić swoimi przemyśleniami.
Tak więc, molu książkowy, jeśli szukasz bratniej duszy, serdecznie zapraszam :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1398
Villiana
09-03-2018 11:47
Jeśli nie wiesz co to jest staza i kriokomora albo co zrobić, żeby napełnić kule burzowym światłem, jeśli Hyperion, Hayden, Lusitania albo Mars chociażby to dla Ciebie za daleko a Lodowy Ogród to wytwór chorego umysłu, to myślę, że nie jesteśmy dla siebie stworzeni i przejdź jak najszybciej do następnego anonsu. Tu i teraz nie jest dla mnie. Błądzę myślami gdzieś daleko, bo wyobraźnia to najpiękniejsze co może być w człowieku, zwłaszcza ta wybujała. Jeśli podzielasz moje zdanie, istnieje spora szansa na to, że moglibyśmy odkryć niejeden świat razem!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
09-03-2018 12:12
Szukać wyjątkowego zbioru z ciekawymi i różnorodnymi egzemplarzami? Jeśli tak to dobrze, bo trafiłeś na mnie. Zapraszam Cię do swojego królestwa. To miejsce, gdzie panuje magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach książek.Nie straszne mi thrillery czy fantastyka, nie brakuje mi humoru i romansów. Goszczą też tutaj dramaty, biografie i obyczaje. Innymi słowy - wszystkie gatunki, ale nie wszystkie książki. Jeśli chcesz dodać coś od siebie i poszukujesz kogoś z kim chcesz dzielić swoje doświadczenia i zbiory to nie mogłeś trafić lepiej. Moja biblioteka stoi dla Ciebie otworem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 151
Anna
09-03-2018 13:55
Poszukiwany mól książkowy z którym będę mogła.. połączyć swoją biblioteczkę!!!

Jeśli jesteś osobą która nie widzi świata poza książkami,czytasz książki,kilka godzin dziennie, a na swoim koncie ma już ponad 1000 przeczytanych pozycji,jesteś częstym bywalcem biblioteki. Na zakupy chodzisz tylko do księgarni.W domu masz stosy książek. Zawsze trafionym prezentem dla Ciebie będzie książka.Lubisz prowadzić dyskusje na temat książek.A twoimi ulubionymi autorami są Suzanne Collins,Jay Kristoff,Joanne Kathleen Rowling,George R.R. Martin,Stanisław Lem.I masz ich książki w swojej biblioteczce.To jesteś tą osobą którą szukam całe życie!!Nie czekaj zadzwoń koniecznie, razem odkryjemy nowe nieprzeczytane powieści:))
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1438
Stefcia14
09-03-2018 14:41
Poszukuję mężczyzny, który zechce iść ze mną zaczytany przez życie. Chciałabym z Tobą czytać wieczorami powieści przy kominku. Chciałabym czytać z Tobą w poczekalni do lekarza, w autobusie i na kanapie po obiedzie. Chciałabym z Tobą dzielić się wszystkimi frustracjami dotyczącymi brakiem odpowiedniego zakończenia albo przeciągającym się oczekiwaniem na kolejne części serii. Chciałabym wysłuchiwać Twoich opinii na temat kolejnych ekranizacji Twoich ukochanych powieści. Chciałabym trzymać Twoją dłoń, kiedy będzie mi smutno. Chciałabym Cię przytulić, kiedy po raz kolejny rozczaruje Cię życie.
Zjaw się w moim życiu i pozwól mi stać się częścią Twojego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 76
wilk
09-03-2018 19:40
Pani szuka pana.
Jeśli masz dość samotnego czekania na Wichry Zimy, napisz. Szukam kogoś, z kim mogłabym podyskutować o wspaniałościach fantastyki oraz kto podobnie jak ja uważa, że wcale nie ma za dużo książek i tak naprawdę potrzebuje ich znacznie więcej. Jeśli od dziecka marzysz o domowej biblioteczce, jesteśmy dla siebie stworzeni. Gdy tylko polecisz mi jakieś nowe powieści, jak odwdzięczę się tym samym.
Ahoj!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 345
Anne_Joy
10-03-2018 10:09
Pewna Pani oczytana
Pozna też takiego Pana.
Kulturalnego, elokwentnego,
Od dobrych książek niestroniącego.
Silny i męski i wrażeń żądny,
Lubiący thriller, kryminał porządny!
Lecz chętnie takiego z delikatną duszą,
Którego romanse też czasem skuszą.
Który nie tylko na fabułę stawia,
Lecz i non-fiction przyjemność mu sprawia.
Który w przyszłości i bajkę przeczyta,
Gdy mały molik o to zapyta.
Razem poczytać, tak mi się marzy,
W domu, w hamaku, no i na plaży!
A potem o książkach podyskutować,
I tak wspólną pasję wciąż pielęgnować!
Więc jeśli nie straszne Ci tylko wyzwania,
Serdecznie zapraszam Cię do spotkania!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 833
Anksunamun
11-03-2018 14:51
Heteroseksualny pan, w wieku około 30 lat, pilnie poszukiwany! Nielubiący dzieci ateista, który kocha zwierzęta, podróże i sztukę. Pasjonat egiptologii alternatywnej i ezoteryki, miłośnik thrillerów, horrorów i powieści sensacyjno-przygodowych. A gdyby jeszcze recytował mi wiersze Haliny Poświatowskiej i Rafała Wojaczka, byłby dla mnie parą idealną!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd