$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 93
Jolka | 2018-08-19
O książce: Gra Anioła
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dla mnie to absolutny #1 !!! Każda pozycja Zafona to absolutne arcydzieło!

książek: 171
bogi | 2018-08-19
O książce: Karmazynowy brzeg
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moja pierwsze spotkanie z tymi autorami i szczerze mówiąc nie mam ochoty sięgnąć po więcej. Pierwsza część książki ciekawa, akcja toczy się wartko a agent trochę przypominający Sherlocka Holmesa tyle że z nowoczesnym wyposażeniem robi wrażenie. Ale cała historia z potworem i wiedźmami jakoś wydała mi się niepotrzebna i naciągana. Dlatego tylko 6 gwizdek, czytałam dużo lepsze książki.

książek: 553
Kiwi_Agnik | 2018-08-19
O książce: Noc Ósma
Dodana: dzisiaj

Bardzo słaby, mocno nijaki, okrutnie dłużący się thriller psychologiczny.
Fabuła chaotyczna, bardzo pokręcona i mało logiczna, brak napięcia, a główny bohater totalnie mnie irytował.

Napis na stronie tytułowej informujący jakoby Fitzek porażał i przerażał to tylko chwyt marketingowy, albo (i) gruba przesada.

Fitzek mnie coraz bardziej zawodzi i rozczarowuje, a szkoda, bo lubiłam Jego twórczość.

Pisarza ponosi fantazja, albo na siłę chce szokować.
Nie podoba mi się to.

Gdzie klimat, gdzie styl z "Pasjonata i Kolekcjonera oczu"?

Jestem zdecydowanie na nie.

książek: 84
ellfik | 2018-08-19
O książce: Moje córki krowy
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

ciężko mi było przez nią przejść... nie trafiła do mnie

książek: 1104
Izoldka | 2018-08-19
O książce: Dzieci rewolucji
Dodana: dzisiaj

W "Dzieciach Rewolucji" spotykamy Alana Banksa zbliżającego się wielkimi krokami do zakończenia swojej kariery zawodowej, rozważającego w niedługim czasie odejście na emeryturę. Jednocześnie, w celu rozwiązania kolejnej zagadki, znów musimy się cofnąć do czasów jego młodości - do czasów tzw. rewolucji. Historia jak zwykle ciekawa z nieoczywistym zakończeniem. Jak do tej pory, Peter Robinson mnie nie rozczarował.

książek: 123
arcytwory | 2018-08-19
Dodana: dzisiaj

Ludwik Eisenberg, czyli Lale, 23.04.1942 roku został przewieziony do Auschwitz. Wytatuowano mu numer 32407.
Gisela Fuhrmannova, czyli Gita, 13.04.1942 roku została wywieziona do Auschwitz, a następnie przeniesiona do Birkenau. Tätowierer Lale wytatuował jej numer 34902.
Znajomość wielu języków oraz wrodzona inteligencja pozwoliły Lalemu na pracę przy tatuowaniu więźniów, którzy zostali przywożeni do obozów koncentracyjnych. Robi to najdelikatniej jak tylko potrafi, nawet kiedy sam „doktor śmierć” Josef Mengele patrzy mu na ręce. Lale postanawia przetrwać czekające go piekło. W sposób mniej lub bardziej kontrowersyjny – nie nam to oceniać.
Lalego ratuje miłość, na którą trafia podczas wykonywania swojej pracy. Postanawia chronić poznaną kobietę. Lale dzięki posadzie ma więcej przywilejów niż reszta więźniów. Ma osobną celę, nie musi stawiać się na apele i potrafi wykorzystać to, że obraca się wokół Niemców.
„Tatuażysta z Auschwitz” jest przede wszystkim książką o miłości. O...

książek: 13

Książka diament. Ksiądz jakich mało. Przesłanie jest proste: idź, żyj najlepiej jak umiesz i dbaj o swoje relacje zanim będzie za późno. Jest to książka, którą bardzo łatwo się czyta. Jest to również książka, która o trudnej tematyce, o tym co w życiu pewne: narodzinach i śmieci. Wszystko co jest pomiędzy zależy od nas. W czasach Facebook i Instagtam, kiedy ludzie czekają na lajki pod zdjęciem śniadania żadko czyta się o prawdziwym bólu i strachu. Nie ma tu patosu, darcia szat, oskarżeń, wyrzutów, moralizowania. Mówi do nas prawdziwy człowiek o sobie i jego nierówej walce o życie. Są tez jego podopieczni, którzy toczą tą samą walkę. Każdy na swój sposób.

książek: 444
wasilka | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Ruth Rendell, brytyjską autorkę powieści kryminalnych, zmarłą w 2015 roku, z powodzeniem można traktować jako pisarkę, która wytyczyła nowe szlaki w zakresie pisania powieści kryminalnych. Dziś uznawana jest za autorkę wybitną, a jej ponad siedemdziesiąt książek sprzedano na całym świecie w wielu milionach egzemplarzy. W Polsce wydano ich zaledwie kilka, głównie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Aktualnie wydawnictwo Replika zdecydowało się przypomnieć debiutancką powieść Ruth Rendell, pt. "Z najlepszymi życzeniami śmierci". Warto przekonać się, jakie były początki powieściopisarki, która dzisiaj nie potrzebuje reklamy.

Powieść rozpoczyna się od nietypowego dla spokojnego miasteczka Kingsmarkham zniknięcia Margaret Parsons - niczym się niewyróżniającej gospodyni domowej, na co dzień dbającej o męża i wiodącej raczej nudne życie. Sąsiad pana Parsonsa, policjant Mike Burden, jako pierwszy pojawia się w domu zaginionej, nie widzi powodów do niepokoju. Uważa, że pani...

książek: 39
Alpuhara1 | 2018-08-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ciekawe spostrzeżenia, prawdziwe, ujęte z ironią. Książka porusza wiele tematów. Dobrze i szybko się ją czyta.

książek: 10
ChaeRin | 2018-08-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zbiór opowiadań bardzo dobrych. Jedno opowiadanie mnie trochę nużyło, ale cała reszta była bardzo wciągająca :) Na pewno idzie wyciągnąć z nich jeden morał, nie ważne co nam dzisiejsza popkultura wciska na temat przeróżnych demonów, nie od dziś wiadomo, że prawdziwe demony zawsze noszą za sobą śmierć i cierpienie. Nie ważne jak ich obecność wydaje się być cudowna, tak jest tylko na chwilę, dopóty nie wyssie demon z człowieka wszystkiego co przynosi szczęście. Opowiadania dają dużo do myślenia, polecam z całego serca :)

książek: 1055
Jolanta | 2018-08-19
O książce: Wbrew grawitacji
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

bardzo dobra. Dziś zaczęta i dziś skończona. Schemat delikatnie utarty, skojarzył mi się z Hopeless znanej nam wszystkim autorki. Zaczyna się z grubej rury, niespełna 7-letnia dziewczynka jest świadkiem zabójstwa swojej matki na parkingu przed supermarketem. Następnie akcja przenosi się 14 lat później. Dorosła, zamknięta w sobie, zobojętniała na uczucia Brooklyn zaczyna 2 rok studiów. Ma fantastyczną, szalona przyjaciółkę, jedyną którą tak naprawdę wpuściła do swojego życia, jednak nie aż tak by podzielić się z nią traumą z dzieciństwa. Dzięki szalonemu stylowi życia Lexi, los stawia jej na drodze Finna. Tu tak naprawdę zaczyna się cała historia. Toczy się szybko, wciąga i trzyma w kleszczach czytania. Nie zabraknie powrotów do przeszłości, dramatu. Jednak, choć nie lubię retrospekcji w tym przypadku nie przeszkadzało mi to zupełnie. Będzie też miłość, musi bo tego oczekujemy po tego typu lekturze. Nie za słodka, z wieloma gorzkimi nutami ale ta właściwa, o którą warto zawalczyć z...

książek: 124
Zajawka | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

(…) dziewczyno, nie chodzi się do szkoły, jak się ma talent!

Takie słowa usłyszała kiedyś od Felixa Nylunda. Całe życie zwierały się w niej te dwie natury: rozpaczliwe pragnienie swobody i drastyczne wymagania codzienności, rodziny, wielbicieli jej twórczości, którym całe życie starała się regularnie odpowiadać na listy… Ale bez względu na podjęte decyzje, w jej głowie wciąż budowały się domy, powstawały kolonie dla artystów, zakątki na wyspach.

Albo taka jedna Dolina…

Autorce udało się stworzyć niezwykły, nieco poplątany, ale w gruncie rzeczy spójny portret twórczyni małych trolli, które dotarły zarówno do Japonii, jak i Stanów, Polski, Anglii czy Niemiec. Unika zbędnego katalogowania i dręczących mózg danych, w bardzo przyjemny sposób przybliża czytelnikowi życie Tove, co chwila ubarwiając je ciekawymi szczegółami. Również ilustracje i zdjęcia dobrane zostały z niezwykłą starannością, a mnie nieraz mocniej zabiło serce, gdy mogłam zobaczyć atelier pisarki czy wyspę, na której...

książek: 218
Anna Nowak | 2018-08-19
O książce: Czerwony pająk
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Mam mieszane uczucia odnośnie ostatniej części serii Bondy. Generalnie nie jest tak źle jak w pierwszej, ale druga i trzecia były dużo lepsze. "Składniej" pisane i przyjemniej się je czytało. "Czerwony pająk" przynosi nam dużo odpowiedzi, ale znów mnogość nazwisk, pseudonimów i powiązań między postaciami może momentami przytłaczać. Trzeba się porządnie skupić na czytaniu żeby wszystko ogarnąć.
Nie wiem czy sięgnę po inne książki tej autorki, chyba nie stanie się moją ulubioną.

książek: 1104
Izoldka | 2018-08-19
Dodana: dzisiaj

Książka jest zbiorem przepisów na domowe kosmetyki naturalne z wykorzystaniem (głównie) tego, co możemy sami znaleźć na naszych polach, polanach i w lasach. Są to receptury na kremy, balsamy, żele i szampony. Zabrakło mi przepisów na dezodoranty/antyperspiranty i perfumy. Książkę można byłoby rozszerzyć również o naturalne środki używane w domu do czyszczenia. Może nie jest to najlepsze dzieło Pani Katarzyny, ale bardzo inspirujące i zachęcające do własnych eksperymentów.

książek: 470
MistrzSeller | 2018-08-19
O książce: Dzieci Jedi
Dodana: dzisiaj

Cała książka przypomina słabo napisany fanfik do Star Treka przerobiony na modłę Star Wars. Dużo jest chodzenia, eksploracji, odkrywania tajemnic, wątków s.f. itp.

Jest tu wiele głupot w stylu kontrolowanie maszyn Mocą (coś jak hakowanie ich Mocą), syn imperatora i inne bzdury. A wszystko pełne masy opisów, które nie dość że mało treściwe to jeszcze po prostu słabe.

Ze wszystkich motywów dałoby się wziąć parę rzeczy, które potencjalnie mogłyby być fajne, ale autorka je zepsuła. Częściowo przez same postaci. Te nowe to totalne wydmuszki jeszcze w dodatku autorka nawet nie ma pomysłu na ich wprowadzenie i potraktowane to jako już istniejący element świata. Jakby tylko nam o nich przypominano. Postaci z OT sa słabo zrobione. Han przy Leii komentuje inną kobietę, że ma ładne nogi, a w jednej z rozmów Leia mówi coś w stylu "A co ty wiesz o zmywaniu?". Tego typu dialogi są sztuczne i nie pasują.Na prawdę nie wierzę, że Leia Organa Solo mając na głowie Nową Republikę, męża, dzieci i...

książek: 2789

Wydawnictwo Egmont nie próżnuje i każdego miesiąca dogadza naszym milusińskim, co rusz wydając kolejne tytuły książkowe. Tym razem mali czytelnicy mogą zaznajomić się z przygodami bajkowych bohaterów.

Na podwórku Maszy świnia znalazła liść, który pofrunął do pokoju dziewczynki. Zwierzątko pragnie odszukać swoją zgubę, chowając się przed Maszą, co okazuje się nie lada wyczynem.

Biorąc pod uwagę całą serię, ta historia jest zdecydowanie najsłabsza. Nie dość, że sama opowieść jest nudna, to dodatkowo niczego nie wnosi do życia. Brakuje mi tu jakiegokolwiek motta, skłaniającego do przemyśleń i rozważań nad pewnymi sprawami. Owszem, pomiędzy wierszami można przekazać dziecku, że niekiedy warto poświęcić się dla zrealizowania swoich marzeń, jednak jest to podane w mocno topornej formie.

Binga odwiedza Koko i Charlie - wszyscy postanawiają bawić się klockami. Tytułowy bohater pragnie zbudować wieżę, a Koko tęczę, jednak problem pojawia się w momencie, kiedy obojgu brakuje jednego...

książek: 2789

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/08/czytanka-dla-malucha-bing-oraz-masza-i.html

Wydawnictwo Egmont nie próżnuje i każdego miesiąca dogadza naszym milusińskim, co rusz wydając kolejne tytuły książkowe. Tym razem mali czytelnicy mogą zaznajomić się z przygodami bajkowych bohaterów.

Binga odwiedza Koko i Charlie - wszyscy postanawiają bawić się klockami. Tytułowy bohater pragnie zbudować wieżę, a Koko tęczę, jednak problem pojawia się w momencie, kiedy obojgu brakuje jednego klocka, który jest w łapkach Charlie. Króliczek nie chce go oddać, zatem Koko rozwala budowlę Binga, a on odpłaca się tym samym, z czego wynika nie lada problem.

Ta książeczka jest dowodem na to, że nawet w krótkiej historii można zawrzeć mądrości, które warto wnieść do swojego życia. Wspólna zabawa daje wiele radości i w każdej sytuacji można dojść do porozumienia, jeśli tylko się tego chce. Nie wolno niszczyć czyjejś pracy, sprawiając przykrość drugiej osobie. Lepiej złączyć siłę i razem zrobić coś...

książek: 2789

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/08/czytanka-dla-malucha-bing-oraz-masza-i.html

Wydawnictwo Egmont nie próżnuje i każdego miesiąca dogadza naszym milusińskim, co rusz wydając kolejne tytuły książkowe. Tym razem mali czytelnicy mogą zaznajomić się z przygodami bajkowych bohaterów.

Przed snem należy wykonać pewne czynności zapewniające dobrą noc. Kiedy podczas siusiania, Bing moczy swoją pelerynkę, załamuje się i boi, że bez niej nie zaśnie. Na szczęście Flop wpada na pomysł, jak można ją zastąpić...

Ta książeczka nie ma już takiego przesłania jak "Bing. Wspólna zabawa", ale można też wynieść z niej, że rytuały są bardzo ważne. Do tego nie wolno załamywać się od razu - lepiej wpaść na inny pomysł, który pomoże zaradzić nam w nieprzyjemnej sytuacji.

Seria tych książek dedykowana jest maluchom potrzebującym prostej i krótkiej historyjki, która nie znudzi ich po kilku pierwszych wersach. Do tego nieskomplikowane ilustracje odwzorowujące bajkę (tak domniemam, bo mój 2,5-latek bajek...

książek: 152
Radosław Kozera | 2018-08-19
O książce: Rodzina Borgiów
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fabularne
Dodana: dzisiaj

Swietna książka dla zwykłego człowieka jak i dla bardziej niezwykłego...
Mam jakąś słabość do Mario Puzo , zapewne przez genialnego ojca chrzestnego. Któregoś dnia postanowiłem ,że przeczytam jego wszystkie książki. Rodzinę Borgiów przeczytałem na 3 podejścia. Z książek fabularnych to oprócz Rodziny Corleone i Ojca Chrzestnego była to najszybciej przeczytana książka... Nie ma sensu opisywać fabuł. Opisy powodują że mózg pięknie ilustruje całą historie w głowie. Mało tego od razu przeczytałem historyczne informacje o tej rodzinie. Jest w tym coś fascynującego i Puzo przedstawił rodzinę Borgiów w taki sposób ,że większość postaci od razu skojarzyła mi się z Ojcem Chrzestnym. Rodrigo Borgia - Vito Corleone , Duarte - consigliere, Cezar - Sonny Corleone , don michelleto - Luca Brasi . Pozostałe Rodziny , królowie jako nowojorskie rodziny i ich donowie. Książka bardzo mi się podoba i spodoba się wielbicielom Maria Puzo jak i Vita Corleone i jego rodziny !
Serdecznie polecam ! ....

książek: 308
Tyśka97 | 2018-08-19
O książce: 365 dni
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane, Posiadam!
Dodana: dzisiaj

Przyznaje się, że nie przepadam za polskimi autorami ale chciałam dać szanse tej książce, mimo tylu negatywnych opinii - zaintrygowała mnie.
A więc po pierwszych stronach już miałam ochotę rzucić nią w kąt i zapomnieć o jej istnieniu ale nie chciałam się jeszcze tak szybko poddać i dobrze zrobiłam, a nawet bardzo dobrze.
Początkowo bałam się, ze historia będzie podobna do serii „Snów morfeusza”, której nie lubię ale znowu się myliłam, ta historia jest o wiele lepsza a nasz mafijny boss potrafi być kochającym, troskliwym partnerem.
Czytając wcześniej opinie natrafiłam na zdanie, ze Laura tylko pije i pije - fakt, ale tez do czasu.. :)
Zachęcam do przeczytania tej książki, nie patrzcie na negatywne opinie, trzeba się samemu przekonać czy warto ;)


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd