$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 1222
Lenka | 2017-07-22
O książce: Drugie bicie serca
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Dodana: wczoraj

Z całą pewnością ta książka przerosła moje oczekiwania. Gdy natrafiłam na nią ukrytą między książeczkami dla dzieci, a romansami dla nastolatków bałam się, że motyw transplantacji będzie niedopracowany, nieistotny i zniknie pod warstwą wyznań miłosnych lub niedomówień, które miałyby na celu uchronić najmłodszych czytelników przed nadmiarem emocji. Całe szczęście, autorka stworzyła coś innego niż wstrząsającą młodzieżówkę w typie "Gwiazd naszych wina", coś innego niż książki edukacyjne, tłumaczące dzieciom funkcjonowanie organizmu. Murray stworzyła coś zdecydowanie lepszego. Stworzyła "Drugie bicie serca".

Ciąg dalszy moich zachwytów: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2017/07/drugie-bicie-serca-tamsyn-murray.html

książek: 724
Katarzyna Bartnicka | 2017-07-22
O książce: Blaszany bębenek
Na półkach: Przeczytane, Wspaniałe
Dodana: wczoraj

Blaszany bębenek - Günter Grass

Są takie książki, które czytając gdzieś z tyłu głowy składamy podziękowania mamie, nauczycielce, że podjęła ten trud i pokazała literki, nauczyła składać je w słowa, potem zdania, a następnie odczytywać konteksty. I właśnie taką powieścią jest Blaszany bębenek. Zdarzyło się tak, że Günter Grass umieścił swojego bohatera w czasach przed-wojenno-po. Bohaterem tej książki jest chłopiec Oskar, dziecko, które postanawia nie rosnąć. I tak mając trzy lata przestaje rosnąć i dorastać. Czasy w jakich przyszło żyć naszemu bohaterowi obfitują w dramatyczne wydarzenia, ale spojrzenie chłopca na jest pozbawione filtra, który my dorośli nabywamy za przyczyna doświadczeń, on patrzy na świat z zaciekawienie lecz bez strachu. Bardziej boi się metaforycznej “czarnej kucharki” niż wiszącego sąsiada, rozstrzelaniom czy gwałtom Rosjan na kobietach widzi te wydarzenia, rozumie nie rozumiejąc, przygląda się tym wydarzeniom jak ciekawym zjawiskom i tylko nieodłączny...

książek: 2860
Maromira | 2017-07-22
Dodana: wczoraj

„Za każdym razem, gdy coś pamiętamy, zmieniamy to. Taka już natura naszego mózgu. Wyobrażam sobie wspomnienia jako pomieszczenia w domu. Kiedy wchodzę do środka, nie mogę się powstrzymać przed zmienianiem pewnych rzeczy - roznoszę po wnętrzu błoto, przesuwam meble, kopnięciem wzbijam w powietrze kłębki kurzu. Z czasem te drobne zmiany się kumulują.”

Miranda przeprowadza się na Wyspy Farallońskie, archipelag niedaleko wybrzeża kalifornijskiego. Chce następny rok przeżyć w spokoju, z dala od gwary, by przemyśleć swoje życie, a przy okazji uwiecznić dziką przyrodę na zdjęciach. Towarzyszy ma niewielu – wyspy, oprócz zwierząt, zamieszkuje jedynie sześcioro naukowców, biologów. Nieco ekscentryczni, z czasem zaczynają Mirandę niepokoić, zwłaszcza, gdy doświadcza przemocy od jednego z nich.

„Strażnicy światła” zostali okrzyknięci „debiutem roku 2016” według znanej i cenionej księgarni Barnes & Noble. Takie wyróżnienie to jest coś i słusznie polski wydawca tym właśnie zachęca czytelników...

książek: 29
Shiori | 2017-07-22
Dodana: wczoraj

Poszukiwałam książki odpowiedniej na kolonie na które jechałam. "Alicja w Krainie Zombi". Natknęłam się na tę książkę już kilkakrotnie, aczkolwiek cały czas nie wydawała mi się dobrym pomysłem. Opis brzmiał mało oryginalnie, a tytuł tandetnie (za chwilę wyjdę na taką, która tylko na to patrzy i jest płytka niczym brodzik). Jednakże zdecydowałam się wziąć tę książkę i jestem doprawdy miło zaskoczona. Idea Zombie przedstawiona w historii nie była oklepana, powiedzieć mogę nawet, że bardzo podoba mi się pomysł tego, czym te Zombie są i jak z nimi walczyć (choć może nie jest to wiedźmiński poziom walki).
Nie obyło się bez schematów, które jednak dało się przełknąć, głównie przez obudowę fabularną, aczkolwiek mam świadomość tego, jak trudno w te schematy nie wpadać.
Wielki plus tej książki - główna bohaterka. Jak nie przepadam za głównymi postaciami, to tutaj charakter Alicji oraz jej zachowanie bardzo wpasowywało się w klimat książki i przyznam szczerze, że polubiłam ją, jak mało...

książek: 38
vampirella | 2017-07-22
O książce: Przesyłka
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Dużo słabsza pozycja niż dotychczasowe dokonania autora. Polecam tylko fanom psychothrillerów, zwłaszcza fanom autora.

książek: 1
MollKsiążkowy | 2017-07-22
O książce: Baśniobór
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Pierwsza część cyklu a i tak bardzo dużo się w niej dzieje. Autor jakby rozplanował wszystkie części, ponieważ elementy [takie jak listy,dzienniki] pojawiają się w kolejnych częściach z wyjaśnieniem. Bardzo szybko się czyta , gdy czytałam czułam jakby czas przeciekał mi przez palce. Rewelacyjna książka, kiedy ją przeczytasz od razu będziesz chciał przeczytać kolejną część,i kolejną, i kolejną...

książek: 1845
jamczyk | 2017-07-22
O książce: Pole garncarza
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Komisarz Montalbano w akcji i po raz kolejny udowadnia, że istnieją słowa jak np. przyjaźń, szacunek, zdrada, honor, szlachetność, dobro, które mają bardzo duże dla niego znaczenie. A poza tym, jak zwykle dobre jedzenie, mafijne zasady, piękne kobiety, ewangeliczne nawiązania i "rozbrajający" Catarella.
Warto się czytelniczo wybrać na południe Włoch.

książek: 518
Suzi | 2017-07-22
O książce: Wiara
Dodana: wczoraj

Perfekcyjnie letni, duszny kryminał. Typowe dla autorki dopracowanie i konsekwencja. Niegłupi, sugestywnie przedstawieni bohaterowie. Widoczne świadectwo zainteresowania autorki naturą człowieka. Brawo!

książek: 487
Dorian_LC | 2017-07-22
O książce: Sfinks
Na półkach: Przeczytane, Horror, 2017
Dodana: wczoraj

KIEDY LEW ZARYCZY

The Sphinx - wydana w 1978 roku powieść autorstwa Szkockiego pisarza Grahama Mastertona.

+
Zdecydowanie najmocniejszą stroną "Sfinksa" jest legendarne tło, dotyczące wywodzących się ze starożytnego Egiptu ludzi-lwów. Akcja toczy się wartko, nie brakuje suspensu, a im dalej w las tym ciekawiej. Na uwagę zasługują również opisy, które są mocną stroną autora.

-
Niestety dialogi w "Sfinksie" kuleją na całej linii. Główny bohater Gene Keiller, pomimo, iż jest człowiekiem sukcesu, zdecydowanie nie grzeszy intelektem. Pierwszą połowę powieści trzeba przebrnąć, potem jest zdecydowanie ciekawiej.

=
"Sfinks" to nieskomplikowany, dobrze napisany horror dla fanów gatunku i samego autora.

A teraz ciekawostka:
Główny bohater pracuje w Departamencie Stanu, a kiedy powieść została wydana, wówczas głową państwa w USA był jeden z bardziej zapadających w pamięć prezydentów - James E. "Jimmy" Carter (z ramienia partii demokratów).

książek: 1
GajaLuna | 2017-07-22
O książce: Córka pedofila
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Dodana: wczoraj

uwielbiam uwielbiam ,zresztą wiesz jakie mam zdanie !! tych gwiazdek jest zdecydowanie za mało <3 !!!!! wyciskacz łez .....

książek: 580

Cóż, po tę książkę sięgnęłam w wakacyjnym klimacie nad jeziorem, wśród lasów, pól, ryb i innych zwierząt, może dlatego dałam się ponieść temu dziełu, a może dlatego, ze nie miałam punktu odniesienia do " Sekretnego życia drzew" (jeszcze). Można się czepiać, że autor się czasami zapętla, że są nieścisłości, że dywagacje na temat moralności i etyki emocji zwierząt to jednak ...tylko dywagacje. Ok, można, ale..... ja bym nie umiała lepiej przedstawić skomplikowanych mechanizmów przyrody, nie umiałabym lepiej opowiedzieć o tym nie "co", a "dlaczego". Może momentami jest to historia dla dzieci, o przygodach w lesie, ale ....nie są to zmyślone kwestie, no i śmiało można tę książkę dzieciom poczytać (zważywszy, że nie ma tu zbyt długich rozdziałów i są ciekawostki z życia np wiewiórek, czy dzików, o których nikt z nas do tej pory nie miał pojęcia). Trudno tę książkę zaliczyć do literatury fachowej, mimo naukowych wtrąceń i sięgania do przykładów badań nie zanudza i nie staje się suchym...

książek: 431
Brexxxer | 2017-07-22
Dodana: wczoraj

Nie wiem za bardzo co o tym powiedzieć. Drugi tom tak samo dobry jak poprzedni, może trochę bardziej dramatyczny. Skupia się bardziej na Lisbeth. Wyjaśnia sporo ciekawych wątków i tajemnic z jej życia.

książek: 536
Breaking_Bad | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Nigdy nie uczestniczyłem w nabożeństwach z modlitwą o uzdrowienie. Gdyby nie to, że książkę otrzymałem w prezencie, być może również nigdy bym na nią nie natrafił i nie przeczytał. Tymczasem uważam, że dla umocnienia własnej wiary warto zapoznać się z opisami takich nabożeństw i działania Ducha św. Książka zawiera przykłady modlitw, kilka kazań wygłoszonych przez o. Józefa Witko w czasie Mszy św. o uzdrowienie, ale zasadniczą jej część zajmują świadectwa osób uzdrowionych przez Jezusa za pośrednictwem tych nabożeństw. Uzdrowień zarówno fizycznych, jak i duchowych. Zaryzykuję stwierdzenie, że pierwszy krok do uleczenia może rozpocząć się już od przeczytania tej lektury.

książek: 1
Abstrakcja | 2017-07-22
O książce: Córka pedofila
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Świetna książka!!! miałam okazje czytać ją na blogu autorki! nie wiem zatem skąd takie niektóre niskie noty.... ja rozumiem, że nie każdemu może się podobać ale to trochę śmieszne...widząc praktycznie wszędzie 10 gwiazdek a tu nagle po 1... to zastanawiające... moim zdaniem robi to 2-3 osoby na złość autorce...wiem, że takie są... przykre to trochę bo nigdy nie widziałam by autorka tego tekstu zakładała fikcyjne konta i nisko oceniała książkę... no ale ktoś myśli inaczej....Zastanawiające jest również to, że oceniają książkę po tym jak jest sprzedawana...hmmm myślałam, że książkę ocenia się po treści...ale co ja tam wiem.... Do tego nigdy nie spotkałam się z negatywnymi opiniami na blogu....więc skoro tam tak wiele 1-gwiazdkowych osób czytało, czemu nie zaczęły pisać co myślą? czemu dopiero teraz? nie rozumiem...tu ewidentnie widać, że jest to robione na złość autorce....

książek: 376
kama100 | 2017-07-22
O książce: Skalpel
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Kolejna sprawa prowadzona przez detektyw Jane Rizzoli, która jak się okazuje jest ściśle powiązana z jej poprzednią sprawą "Chirurga", w której była bliska śmierci z jego rąk. Tu ponownie mamy do czynienia z bestialskim zwyrodnialcem, którego zbrodnie kojarzą się ze zbrodniami Chirurga. Później okazuje się, że ten drugi ucieka z więzienia i wkracza do akcji. Teraz obaj zaczynają polowanie na panią detektyw.
Bardzo dobry thriller do końca trzymający w napięciu.

książek: 5
Malwinakinia | 2017-07-22
O książce: Córka pedofila
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Cóż mam rzec ... Książka odebrała mi mowę ,gdy czytałam ją jak Ewa dodawała rozdziały u siebie bałam się jej ... emocje sięgnęły zenitu,bez chusteczek się nie obeszło ,była pierwszą książką która potargała mną doszczętnie ... ja z reguły nie płacze przy książkach ,ale ta? piękna piekna... czekam na resztę powieści ...Książka jest zamówiona i czekam do października.
POLECA POLECAM POLECAM xiao :P

książek: 67
SilverSun9627 | 2017-07-22
O książce: Never Never
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Nigdy wcześniej nie bałam się tak bardzo, czytając książkę. Nawet kiedy czytałam "Dziewczynę z pociągu" - a przecież to ona jest thrillerem. Szczerze, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i w sumie jestem zadowolona, choć chyba czegoś mi brakuje. Oczywiście, są momenty, które chciałabym zachować w pamięci i NIGDY, PRZENIGDY ich nie zapomnieć. Jednak to, czy "prawdziwa miłość naprawdę istnieje" pozostaje dla mnie zagadką. Tak w ogóle próbowałam przerwać w połowie i nie myśleć o Charlie i Silasie - jak mogłam się spodziewać, nie udało się. :-D

książek: 582
iza161 | 2017-07-22
O książce: Needing her
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Pomysl super-tajna grupa z zasadami-i odmieniec zakochujacy sie w niewlaciwej kobiecie-ALEEE
reszta do dupy, dramat,masakra,porazka... itd
oh grrrr

książek: 13
agata_m | 2017-07-22
O książce: Trzecia
Dodana: wczoraj

Powiem wprost- zaczytałam się. Uwielbiam ten stan, kiedy rzeczywistość wokół mnie nie istnieje. To dlatego, że Trzecia, to jest książka której nie chce się przestać czytać, czekając na dalszy rozwój wydarzeń. To nic, że główna bohaterka Eliza mnie irytuje i drażni swoim postępowaniem właściwie już od pierwszych stron. Oczywiście moja subiektywna niechęć do niej rozwija się stopniowo, a z każdą kolejną czytaną stroną wzrasta.
Historia zaskakuje od początku. Magda Stachula umiejętnie potrafi wgryźć się głęboko w naszą psychikę, tak samo jak robi to z psychiką bohaterów. Potrafi tak ingerować w psychikę czytelnika i tak manipulować odczuciami, że zamiast bezwzględnego kata, widzimy bezbronną ofiarę. Przeraża i irytuje dwulicowość bohaterki, żeby nie napisać bardziej dosadnie- ona swoim zachowaniem po prostu mnie wkurza..
Ta książka zaskakuje. Zmusza do myślenia. Irytuje. Przeraża. Wciąga.
Absolutnie udana psychologiczna analiza zachowań i motywów, kierującymi postępowaniem...

książek: 1845
jamczyk | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Dodana: wczoraj

Inspektor Wolski powraca. Do kraju, do przeszłości, do starych związków i do rozwiązywania kryminalnych zagadek. Dalsze losy posiadacza forda capri - brooklands, który tym razem, ma wyjaśnić tajemnicę morderstwa ligowego piłkarza. Wyraziste postacie, celnie uchwycony świat piłkarskich "gwiazd", akcja, która błyskawicznie mknie do przodu, to tylko kilka mocnych stron tej książki. Czas na część trzecią.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd