Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Amos Decker (tom 3) | Seria: Ślady zbrodni
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Fix
Ag2S

Detektyw Amos Decker zostaje zaangażowany do bardzo tajemniczej sprawy. W Waszyngtonie, przed siedzibą FBI, sześćdziesięcioletni Walter Dabney zastrzelił Anne Berkshire i popełnił samobójstwo. Nie ma żadnych powodów, dla których ten spokojny człowiek zabił spokojną nauczycielkę i kobietę, która jako wolontariusz pracuje w hospicjum. Szybko okazuje się, że Anne była niewiarygodnie bogata. Po głębszych poszukiwaniach Amos odkrywa, że jej praca w hospicjum była związana z przekazywaniem tajemniczych informacji z zakresu bezpieczeństwa państwa.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/dylemat

Joanna | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Bardzo lubię tą serię... Niemal rok czekałam na trzeci tom przygód Amosa Deckera i muszę przyznać, że było warto.
Tym razem Baldacci wplótł w powieść to, co uwielbia, czyli politykę, spisek i walkę o kraj, ale w niczym te wątki nie ujmowały książce patrząc na osobę Amosa.
Niezwykły bohater i jego kompani, masa intryg i wartkiej akcji. Jednym słowem, thriller w doskonałym wydaniu.

Anya | 2018-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2018

Trzeci tom serii z Amosem Deckerem, detektywem obdarzonym pamięcią absolutną, różni się od dwóch poprzednich. Przede wszystkim od początku wiemy, kto zabił. Nie wiemy tylko dlaczego. A im dalej postępuje śledztwo, tym sprawa bardziej się komplikuje. Razem z Deckerem i jego przyjaciółmi wkraczamy w świat szpiegów oraz tajemnic zarówno państwowych, jak i rodzinnych, gdzie kolejne odpowiedzi rodzą coraz to nowe pytania. Bohaterowie momentami kręcą się w kółko, jednak dodaje to fabule autentyczności, pokazuje jak żmudna i trudna jest praca detektywów i policjantów.
W "Dylemacie" mamy do czynienia nie tylko ze skomplikowaną sprawą dotyczącą bezpieczeństwa tajemnic państwowych, ale również przyglądamy się zmianom w życiu Deckera (a za tymi, jak wiadomo, nie przepada). Czy w wyniku wypadku na boisku rzeczywiście stracił swoje człowieczeństwo? Jak wiele "starego" Amosa w nim pozostało? Jak rozwiną się jego relacje z przyjaciółmi?
Baldacci pisze prostym językiem, nie bawi się w zbędne...

karola | 2018-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2018

Hmm, czekałam na tę książkę, bo już przywiązałam się do Amosa Deckera. No i kiedy w końcu ją przeczytałam, trochę się rozczarowałam. W moim mniemaniu cała fabuła jest nieco przekombinowana. Jakoś za dużo tego wszystkiego. Oczywiście czytałam z przyjemnością i nie odpuszczę kolejnych części, jeśli się pojawią, ale "Dylemat" do moich ulubionych książek nie awansował.

PiotrG | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, Inglisz
Przeczytana: 14 października 2017

Samba fabuła ok, natomiast tematyka mocno amerykańska i pełna patosu.

Eugeniusz | 2018-02-23

Polecam tą książkę bardzo serdecznie. Najlepsza do ciepłej herbaty

Krzysiek | 2018-02-23

Polecam tą książkę. Wciągająca fabuła