Dylemat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Fix
Beata Hrycak
Ag2S

Detektyw Amos Decker zostaje zaangażowany do bardzo tajemniczej sprawy. W Waszyngtonie, przed siedzibą FBI, sześćdziesięcioletni Walter Dabney zastrzelił Anne Berkshire i popełnił samobójstwo. Nie ma żadnych powodów, dla których ten spokojny człowiek zabił spokojną nauczycielkę i kobietę, która jako wolontariusz pracuje w hospicjum. Szybko okazuje się, że Anne była niewiarygodnie bogata. Po głębszych poszukiwaniach Amos odkrywa, że jej praca w hospicjum była związana z przekazywaniem tajemniczych informacji z zakresu bezpieczeństwa państwa.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/dylemat

Cirya | 2018-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2018

podobało mi się, cała seria z Amosem Deckerem przypadła mi do gustu i również w tym przypadku nie zawiodłam się... bardzo odpowiada mi ten zwalisty, nieporadny w kontaktach międzyludzkich, agent FBI oraz otaczająca go ekipa
polityczny watek w tej książce tez bardzo w me gusta, coś ala Homeland
lubię.. bardzo!

Barbara | 2018-05-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018

Połączenie osobistych doświadczeń głównego bohatera Amosa Deckera z wartką akcją to mistrzostwo w wykonaniu Baldacciego. Trzeci tom zmagań detektywa Deckera jest równie intrygujący jak poprzednie. Nie ma zagadki kryminalnej z którą nie poradziłby sobie inteligentny, obdarzony pamięcią absolutną Amos. Żadna paleta słów nie jest w stanie odzwierciedlić walorów powieści, to trzeba koniecznie przeczytać.Już samo wyrażenie "bezpieczeństwo państwa", co stanowi temat tajemniczego śledztwa, rozbudza ciekawość czytelnika.

Marczewek | 2018-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Trzecia książka z Deckerem, trzyma poziom poprzednich. Gdyby nie było okładki i zostały zmienione imiona postaci i ich charakterystyki, to bym powiedział że to Coben, bo takiego natłoku bzdur i nieprawdopodobieństw dawno nie czytałem.

Jak już dojdzie się do końca, i przeczyta zupełnie absurdalne zakończenie, to do głowy przychodzi tylko jedno: WTF???

Joanna | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Bardzo lubię tą serię... Niemal rok czekałam na trzeci tom przygód Amosa Deckera i muszę przyznać, że było warto.
Tym razem Baldacci wplótł w powieść to, co uwielbia, czyli politykę, spisek i walkę o kraj, ale w niczym te wątki nie ujmowały książce patrząc na osobę Amosa.
Niezwykły bohater i jego kompani, masa intryg i wartkiej akcji. Jednym słowem, thriller w doskonałym wydaniu.

spectator_zm | 2018-03-07
Przeczytana: 07 marca 2018

Kolejna bardzo skomplikowana zagadka kryminalna do wyjaśnienia przez Amosa Deckera, który w wyniku ciężkiego urazu doznanego na boisku futbolowym został obdarzony doskonałą, perfekcyjną pamięcią.
Tym razem od początku wiadomo, kto jest zabójcą, tylko nie wiadomo dlaczego zabił. Amos Decker będący naocznym świadkiem tego morderstwa znów musiał zaprząc swoją niezwykłą pamięć oraz analityczny umysł, by zbliżyć się do wyjaśnienia tej sprawy. Powieść, jak zresztą dwie poprzednie, trzyma od początku w napięciu i jest bardzo ciekawa. Pojawia się szpiegowski wątek w tle. Ma jednak momenty przestojów, które autor wypełnił poboczną kryminalną historią jednego ze współlokatorów kamienicy zamieszkiwanej przez Deckera wraz ze swą nieodłączną partnerką Alex Jamison.
W powieści pojawia się nowa twarz – agentka DIA (Agencja Wywiadowcza Departamentu Obrony) Harper Brown, a także w powraca Melvin Mars – bohater poprzedniego tomu. Między nimi zaczyna wyraźnie “iskrzyć”. Czy “zaiskrzy” także między...

Anya | 2018-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2018

Trzeci tom serii z Amosem Deckerem, detektywem obdarzonym pamięcią absolutną, różni się od dwóch poprzednich. Przede wszystkim od początku wiemy, kto zabił. Nie wiemy tylko dlaczego. A im dalej postępuje śledztwo, tym sprawa bardziej się komplikuje. Razem z Deckerem i jego przyjaciółmi wkraczamy w świat szpiegów oraz tajemnic zarówno państwowych, jak i rodzinnych, gdzie kolejne odpowiedzi rodzą coraz to nowe pytania. Bohaterowie momentami kręcą się w kółko, jednak dodaje to fabule autentyczności, pokazuje jak żmudna i trudna jest praca detektywów i policjantów.
W "Dylemacie" mamy do czynienia nie tylko ze skomplikowaną sprawą dotyczącą bezpieczeństwa tajemnic państwowych, ale również przyglądamy się zmianom w życiu Deckera (a za tymi, jak wiadomo, nie przepada). Czy w wyniku wypadku na boisku rzeczywiście stracił swoje człowieczeństwo? Jak wiele "starego" Amosa w nim pozostało? Jak rozwiną się jego relacje z przyjaciółmi?
Baldacci pisze prostym językiem, nie bawi się w zbędne...

książek: 1939
karola | 2018-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2018

Hmm, czekałam na tę książkę, bo już przywiązałam się do Amosa Deckera. No i kiedy w końcu ją przeczytałam, trochę się rozczarowałam. W moim mniemaniu cała fabuła jest nieco przekombinowana. Jakoś za dużo tego wszystkiego. Oczywiście czytałam z przyjemnością i nie odpuszczę kolejnych części, jeśli się pojawią, ale "Dylemat" do moich ulubionych książek nie awansował.

Magda | 2018-06-14
Przeczytana: czerwiec 2018

Nowe moje odkrycie .Polecam czyta się świetnie lekko i z wielką chęcią.

PiotrG | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, Inglisz
Przeczytana: 14 października 2017

Samba fabuła ok, natomiast tematyka mocno amerykańska i pełna patosu.

beata | 2018-06-18

Swietna akcja calkiem niespodziewane watki-super polecam