O sztuce Japonii

Wiedza Powszechna
1987-01-01
1987-01-01
Japonia sztuka japońska sztuka Japonii kultura Japonii

Chyba niewykluczone że może 20 lat temu spodobałaby mi się. Te zdania jakieś takie podobne jedno do drugiego.

Książka ta przedstawia zarówno ogólne tendencje w sztuce japońskiej na przestrzeni wieków, jak i skupia się na przedstawieniu i opisie najważniejszych zabytków tejże sztuki. Jest zaopatrzona w wiele zdjęć, niestety ze względu na specyfikę czasów czarno-białych, podczas gdy, jak wiadomo z informacji podawanych przez autorkę, sztuka japońska odznacza się wyjątkowym bogactwem kolorów. Niemniej na pewno jest to bardzo dobra pozycja wprowadzająca do świata japońskiej sztuki.

Klasyk, bardzo dobrze się ją czyta. Pozwala lepiej zrozumieć także kulturę Japończyków.

Nie wiem, czy powstało w Polsce lepsze opracowanie sztuki japońskiej: pewnie, że swoje lata ma, że pisownia niektórych nazw własnych doprowadza do szału, ale takiego wyczerpującego opisu i analizy nie ma nigdzie. Obowiązkowo.

• Japonia
  • Sztuka