Powtórka ze śmierci

Okładka książki Powtórka ze śmierci J.D. Robb
Okładka książki Powtórka ze śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Lucky Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 17) Seria: Miłość i Sensacja kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 17)
Miłość i Sensacja
Imitation in Death
Lucky
2006-01-01
2006-01-01
Lidia Rafa
detektyw zabójca śmierć śledztwo

Spoiler
Powtórka ze śmierci - morderca naśladuje Kubę rozpruwacza, pierwsza ofiarą zakłóca opanowanie patologa Morissa. Eve poznaje było partnerkę Roarka. Zostaje zaproszeni na rodzinny pikinik do Miry. MacNabb pomaga przygotować się Peobody do egzaminu na detektywa. Roarke dziękuję pracownicy z Dochas za to że opowiedziała mu o matce i zmotywowała do spotkania z rodziną. Mavis w 4 mcu pomaga Eve w dotarciu do świadka. Eve po raz pierwszy przypomina sobie swoją matkę. Delią zdała egzamin i z asystentki stała się partnerką Dallas.

Spoiler

Sprawnie napisane czytadło, z akcją niepotrzebnie umieszczoną w przyszłości. Wytypowanie kilku podejrzanych na podstawie wątłych przesłanek na szczęście jest tylko pretekstem do właściwego szukania zabójcy. Dobrze się czytało, ale żeby się zachwycać, to nie...

Od dłuższego czasu miałam tą książkę w planach. Jednak ciągle wymyślałam jakieś wymówki, aby jej nie czytać. Nie przemawiała do mnie. Cieszę się jednak, że się skusiłam i mogłam zmienić swoje podejście, ponieważ książka ta jest bezapelacyjnie rewelacyjna!

Autorka to tak właściwie Nora Roberts, co okazało się dla mnie dużym zaskoczeniem. Nora urodziła się w Silver Spring. Była najmłodszym dzieckiem spośród piątki rodzeństwa. Jako młoda kobieta została mężatką i zamieszkała w Keedysville w stanie Maryland. Jej pierwsza książka została opublikowana w 1981 roku. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

Główna bohaterka - porucznik Eve Dallas - zostaje prowadzącą śledztwa dotyczącego dramatycznych morderstw kobiet. Zabójca wcielając się w seryjnych morderców, powiela ich metody. W swoim postępowaniu jest okrutnie bezwzględny i bezlitosny. Bawi się sytuacją. Dodatkowo, przy każdym ciele porucznik znajduje list adresowany do niej. Drogą dedukcji stara się dojść do następnej ofiary, chce być krok przed mordercą. Niestety w całą sprawę zaangażowane są służby państwowe, co znacznie utrudnia zadanie..

"Powtórka ze śmierci" jest jednym z lepszych kryminałów jakie do tej pory czytałam. Byłam do niej negatywnie nastawiona, ale jak tylko wkręciłam się w jej treść, całkowicie zmieniłam swoje zdanie. Profile bohaterów są stworzone tak, aby nie utrudniały rozumienia akcji. Podoba mi się również to, że mogłam zobaczyć, jak takie śledztwo jest prowadzone, gdy w grę wchodzą obywatele wyższej rangi. Oczywiście domyślam się, że w realnym świecie wygląda to zupełnie inaczej :). Autorka zaimponowała mi również swoją wyobraźnią i tym, że doskonale skonstruowała główną bohaterkę. A, i co jeszcze ważne, akcja toczy się w przyszłości co jest dodatkowym urozmaiceniem.

Na koniec muszę dodać, że bardzo cieszę się, że jednak podjęłam próbę przeczytania tej książki, bo gdybym tego nie zrobiła, to straciłabym naprawdę ciekawą historię. Tym samym polecam do zapoznania się z twórczością tej autorki, a w szczególności z tym oto dziełem :)

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

2091

Morderca który udaje słynnych zabójców znanych z historii,jak Kuba Rozpruwacz i zostawia przy ciałach list do Eve Dallas.Czego od niej chce i czy pani detektyw będzie kolejną ofiarą?Tego nie zdradzę."Powtórka ze śmierci" to świetny kryminał,pełen zwrotów akcji i czarnego humoru.Polecam!!!

Świetna książka porucznik Dallas prowadzi dochodzenie sprawie zabójstwa , jednej młodej dziewczyny z towarzystwa , drugiej starszej kobiety i ostatnie dziewczyna przeżyła ale ledwo ją uratowali. Wzorowała się na liście i kto kupował papeterie. Wyszło na niej dobry miała zmysł. Jej podopieczna zdała egzamin i zostanie z nią jako partnerka.

Genialna!
Lecę następną...
Zespół Rourke & Eve roules... :)
Peabody jest świetna! Uwielbiam ją!
Tyle prywaty...
Polecam.

Genialna!
Lecę następną...
Zespół Rourke & Eve roules... :)
Peabody jest świetna! Uwielbiam ją!
Tyle prywaty...
Polecam.

"Chwiała się, ale widziała prawie całą twarz." (Lucky)

"Chwiała się, ale widziała prawie całą twarz." (Lucky)

Jedna z lepszych z tej serii. Uwielbiam wszystkie części...

Jedna z lepszych z tej serii. Uwielbiam wszystkie części...

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał