Farmakologia w zadaniach. Antybiotykoterapia

- Kategoria:
- zdrowie, medycyna
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2024-08-29
- Data 1. wyd. pol.:
- 2024-08-29
- Liczba stron:
- 436
- Czas czytania
- 7 godz. 16 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788301236854
Publikacja Farmakologia w zadaniach. Antybiotykoterapia została przygotowana pod redakcją dr hab. Anny Wiktorowskiej-Owczarek, dr n. med. Moniki Bigos oraz dr n. med. Małgorzaty Berezińskiej. Ten nietypowy podręcznik uczy farmakologii poprzez rozwiązywanie zadań, problemów i przypadków klinicznych.
Książka została poświęcona szeroko rozumianej antybiotykoterapii, w której klinicyści muszą zmierzyć się nie tylko z wciąż zmieniającymi się patogenami, ale także narastającą lekoopornością, co w efekcie zmusza ich do szukania nowych rozwiązań.
Książka w sposób klarowny łączy zagadnienia farmakologiczne i farmakokinetyczne z problemami mikrobiologicznymi, dzięki czemu wskazuje klinicyście drogę terapeutyczną. Pamiętajmy, że to właśnie on odpowiada za dobór prawidłowego leczenia na podstawie danych, które posiada, ale także w oparciu o niezbędną wiedzę dotyczącą działania podawanego antybiotyku. Umiejętność połączenia teorii z praktyką wpływa bezpośrednio na efekty terapii, która ma pomagać, a nie szkodzić. Stąd zaproponowane przez Autorów podręcznika treści zwracają uwagę na dobór odpowiedniego antybiotyku, skierowanego pod indywidualnego pacjenta, który często obciążony jest wieloma jednostkami chorobowymi.
Książka stanowi piątą część serii Farmakologia w zadaniach. Jest kierowana do studentów, zwłaszcza medycyny, mikrobiologii i farmacji, ale może być narzędziem przydatnym także dla lekarzy, mikrobiologów i farmaceutów w ramach podyplomowego kształcenia ciągłego i specjalistycznego, m.in. w zakresie mikrobiologii, farmacji aptecznej, klinicznej czy szpitalnej.
Dotychczas w serii Farmakologia w zadaniach ukazały się: Receptura i postacie leków, Farmakologia ogólna i kliniczna, Leki układu autonomicznego i krążenia oraz Leki układu nerwowego i leczenie bólu.
Kup Farmakologia w zadaniach. Antybiotykoterapia w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.




































OPINIE i DYSKUSJE o książce Farmakologia w zadaniach. Antybiotykoterapia