Więcej niż seks. Siła i moc miłości intymnej

Okładka książki Więcej niż seks. Siła i moc miłości intymnej Magdalena Kleczyńska
Okładka książki Więcej niż seks. Siła i moc miłości intymnej
Magdalena Kleczyńska Wydawnictwo: RTCK poradniki
poradniki
RTCK
2023-01-01
2023-01-01
bliskość miłość intymna małżeństwo seksualność miłość seks intymność zbliżenie

Bardzo otwiera oczy na sprawy, które w relacjach mogą być pomijane. Ta książka pomaga wprowadzić dobre zmiany w związku, złapać dystans i spojrzeć z zupełnie innej strony na bliskość. Najważniejsze, że są tu konkrety - badania naukowe, historie z wieloletniego doświadczenia w gabinecie, szczere porady. Polecam nie tylko osobom w związkach - to zdrowe spojrzenie na seksualność dla każdego ;)

To moje pierwsze spotkanie z panią Kleczyńską i jej twórczością, ale książkę miałam ochotę czytać codziennie. Przyjemnie napisana - choć głównie oparta na wierze tak jak i cały zamysł miłości intymnej. Jest to zupełnie świeże spojrzenie na ten temat. Czytałam na legimi, chętnie złapałabym w papierowej wersji, bo wydaje mi się że w wersji elektronicznej dużo rzeczy mi poumykało, bo książka ma mnogość odniesień i przypisów. Wydaje mi się, że jest książką wartościową i że pokazuje to wszystko z innej perspektywy. Niestety często mi się wydawało że coś jest bardzo "na okrętkę" napisane, ale takie odpowiedzi wprost też się zdarzały.

Książka dobra, ale raczej dla małżonków na początku wspólnej drogi.
Szkoda że nie została wydana 15 lat wcześniej.
Aczkolwiek, można znaleźć w niej elementy ciekawe dla par z dłuższym stażem.

Książka dobra, ale raczej dla małżonków na początku wspólnej drogi.
Szkoda że nie została wydana 15 lat wcześniej.
Aczkolwiek, można znaleźć w niej elementy ciekawe dla par z dłuższym stażem.

Największą zaletą książki są przykłady z życia, myślę, że mogą pomóc spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy.
Nie przepadam za poradnikami, ale nie czyta się jej źle.

Nie przepadam za poradnikami, ale nie czyta się jej źle.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką!

✔️Podejście z empatią i zainteresowaniem do drugiego człowieka.
✔️Wyjaśnienie oficjalnej nauki Kościoła (zwłaszcza w kontekście odpowiedzialnego rodzicielstwa)
✔️Skupienie się na więzi, komunikacji, szacunku zamiast technikach.
✔️Praktyczne zadania i ćwiczenia, które skupiają się na istocie i intymności – oparte o narzędzia psychologiczne.
✔️Prawdziwe historie i dialogi z gabinetu poszerzają spojrzenie i pozwalają na lepsze przepracowanie danego tematu.
✔️Zdrowe podejście do partnerstwa w związku i odmowy współżycia.

❌Nie wszystko mi się podobało, na niektóre kwestie mam inne spojrzenie. Uważam, że część związkowa wypadła lepiej od części teologicznej. Momentami brakuje mi odpowiedzi na ważne pytania.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką!

✔️Podejście z empatią i zainteresowaniem do drugiego człowieka.
✔️Skupienie się na więzi, komunikacji, szacunku zamiast technikach.

"Jedna z moich przyjaciółek, a zarazem pierwszych recenzentek tej książki, napisała mi w mailu: "Kościół jednak nie chce nas pognębić i nie traktuje seksu jako wroga. Ufff, niby to wiedziałam, ale dobrze sobie przypomnieć..."

"To właśnie chciałam w tej książce pokazać: że właściwie rozumiana chrześcijańska duchowość i moralność (bez ortodoksyjnej pruderii, ale i bez liberalnego rozmycia) niczego nikomu nie zabiera - nie ogranicza człowieka ani nie boi się seksualności. Abp Sheen powiedział "Miliony ludzi darzy Kościół nienawiścią za to, czego ich zdaniem naucza, ale nie znajdziesz nawet dziesięciu ludzi, którzy nienawidzą Kościoła za to, czego rzeczywiście naucza." Jestem głęboko przekonana, że nauka Kościoła ma wielki sens i można w niej odnaleźć wiele punktów stycznych z najnowszymi osiągnięciami psychologii i seksuologii"

• Rozwój osobisty
  • Psychologia i pedagogika
  • 2023, przeczytane
  • Być może warto
  • 2023 rok
  • 02. Epub?

Dodaj cytat z książki Więcej niż seks. Siła i moc miłości intymnej