Błękitny dym

Okładka książki Błękitny dym Nora Roberts
Okładka książki Błękitny dym
Nora Roberts Wydawnictwo: Świat Książki Ekranizacje: Błękitny dym (2007) literatura obyczajowa, romans
Blue Smoke
Świat Książki
2021-07-14
2007-01-01
Elżbieta Kowalewska, Michał Wroczyński
Ekranizacje:
Błękitny dym (2007)

Nie ma tragedii jednak dość przewidywalna. Czasami męcząca ale może dlatego że czytałam ją ciągiem.

Fragmentami bardzo dobra książka. Jest akcja, są świetne opisy pożarów, ale poza tym fabuła jest rozwleczona. Taka dobra policjantka, a bada wszystkie wsteczne sprawy oprócz tych, które powinny być dla niej oczywiste.

Polecam.

Polecam.

Jak dla mnie najsłabsza pozycja, którą czytałam do tej pory. Przewidywalna i nudnawa.

Reena Hale jako 11 - letnia dziewczynka była świadkiem pożaru pizzerii swoich rodziców.
Już wtedy miała dar zapamiętywania wielu rzeczy na raz, takich których nikt inny nawet nie zauważyłby.
Już w dzieciństwie postanowiła że zostanie policjantką do spraw podpaleń.
Jak postanowiła, tak zrobiła i szczyciła się teraz tytułem jednej z najlepszych policjantek śledczych.
W życiu Reeny na przełomie lat dzieją się dziwne rzeczy związane z podpaleniami, giną ludzie którzy są jej bliscy.
Pożar towarzyszy jej nie tylko w pracy ale i w życiu prywatnym, coś tu jest nie tak.
Okazuje się że jest prześladowana przez psychopatycznego podpalacza.
Próbuje rozwiązać zagadkę i wplątuje się w coraz większe zagrożenie.
Czy w imię miłości przeciwstawi się szalejącemu psychopacie terroryzującego jej najbliższych?
Fajnie napisana książka, polecam gorąco.

Już w dzieciństwie postanowiła że zostanie policjantką do spraw podpaleń.
W życiu...

Ta autorka mnie facynuje.

Ta autorka mnie facynuje.

Wzruszyłam się do łez. Serdecznie polecam

Wzruszyłam się do łez. Serdecznie polecam

Niestety nie moja bajka

Niestety nie moja bajka

To moja pierwsza książka tej autorki i szczerze powiedziawszy po tej ocenie spodziewałam się czegoś lepszego. "Błękitny dym" mógłby być o połowę krótszy, gdyby nie cała masa niepotrzebnych wstawek. Zabrzmię stereotypowo, ale pełno w tej książce takiego babskiego bla, bla bla... A to o gotowaniu, a to o butach, zakupach, meblach, ciągłe skupianie się na życiu uczuciowym głównej bohaterki, nienaturalne dialogi i żarciki, do tego cudownie zżyta i hałaśliwa rodzinka w tle, której wścibstwo wybacza się za każdym razem. Wiele z tych rzeczy można by po prostu pominąć i fabuła niczego by na tym nie straciła.
Co do samego wątku kryminalnego - bo jest to tylko wątek, kryminałem tej książki nie można nazwać - mógłby być lepszy. Tematyka pożarów jest całkiem ciekawa, ale już od początku wiadomo, kto za tym wszystkim stoi. Jest kilka momentów z perspektywy podpalacza, ale według mnie jego myśli były zbyt sztuczne, podobnie jak jego agresja i wulgarność. A szkoda, bo trafiałam na książki, gdzie "myśli tego złego" wywoływały ciarki, a nie przewracanie oczami.
Jakoś przebrnęłam przez "Błękitny dym", nie była aż tak zła, żebym musiała ją odłożyć, ale bardziej polecam ją fanom obyczajówek, a nie kryminałów. Jego nie ma tu zbyt wiele.

Kolejna książka tej autorki i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona z lektury. Bardzo fajny wątek pożaru, podpaleń i fascynacji ogniem. Zarówno w tej dobrej jak i złej.
Autorka w bardzo fajny sposób wplata z romans naszej bohaterki. W książce jest też bardzo dużo bohaterów drugo planowych, dzięki którym książka jest ciekawa.

• Nora Roberts
  • Romans