Błękitny dym

kryminał, sensacja, thriller
9788324701933
Elżbieta Kowalewska, Michał Wroczyński
miłość pożar śmierć pizzeria

To moja pierwsza książka tej autorki i szczerze powiedziawszy po tej ocenie spodziewałam się czegoś lepszego. "Błękitny dym" mógłby być o połowę krótszy, gdyby nie cała masa niepotrzebnych wstawek. Zabrzmię stereotypowo, ale pełno w tej książce takiego babskiego bla, bla bla... A to o gotowaniu, a to o butach, zakupach, meblach, ciągłe skupianie się na życiu uczuciowym...

Kolejna książka tej autorki i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona z lektury. Bardzo fajny wątek pożaru, podpaleń i fascynacji ogniem. Zarówno w tej dobrej jak i złej.
Autorka w bardzo fajny sposób wplata z romans naszej bohaterki. W książce jest też bardzo dużo bohaterów drugo planowych, dzięki którym książka jest ciekawa.

Tragedia rodzinna niesienie za sobą poważane konsekwencje. Książka nie nudzi się po przeczytaniu kilku stron, przeciwnie czytelnik cały czas chce więcej. Fabuła powieści jest bardzo ciekawa i dynamiczna.

Trzymająca w napięciu cały czas , ciekawa :)
Ostatnio w telewizji film był ale to nie to skrócone i nie tak trzymało w napięciu jak przeczytanie książki :)

Bardzo fajna i ciekawa książka opowiadajaca o rodzinnej tragedii i związanymi z tym konsekwencjami. Pokazuje nam obraz prawdziwej kochającej się rodziny, która w każdym momencie życia i tym złym i tym dobrym się jednoczy. Książka pełna akcji i drastycznych obrazów ludzi po pożarze. Polecam naprawdę warta uwagi

Budzi bardzo pozytywne emocje, gdy człowiek się wczyta (zwłaszcza późno w nocy). Ja podczas czytania "Błękitnego dymu" mogłam poczuć się chwilami jak główna bohaterka. Fajnie napisana, dużo poruszanych uczuć takich jak miłość, przyjaźń ale także czasem nienawiść i zazdrość. Serdecznie polecam!

Mały niedosyt po przeczytaniu tej książki... są momenty bardzo wciągające, jak też takie, które pominęłam czekając na rozwikłanie wątku kryminalnego...
Myslę,że nie do końca można wczuć się w tą historię... Pożar,śmierć,strach,zagrożenie,strata a za chwilę jak gdyby nic się nie działo płomienny romans na drugim planie... Dziwny brak większego działania u bohaterki,...

Reena jako mała dziewczynka była świadkiem pożaru jej rodzinnej pizzerii. Mimo, iż sprawa została szybko zamknięta, a cała jej rodzina ruszyła dalej, na niej incydent ten odcisnął duże piętno - nadał jej życiu cel. Od tamtej pory Reena ciężko pracowała by zostać oficerem śledczym do spraw podpaleń i na zawsze związać swoje życie z ogniem. Jednak, gdy bliskie jej osoby...

Bardzo wciągająca historia i pomimo przewidywalnego zakończenia warto zrelaksować się z tą książką w fotelu 😉

Jak każda książka którą przeczytałam Nory mi się podobała. oglądałam ekranizacje ale za ni nie oddaje książki wątki urwane polecam przeczytać książkę .

1 322
  • Nora Roberts