Milczenie Hipopotama

Centrala
2021-04-17
2021-04-17
6+ ludowe historie czarny kontynent komiks

Zbiór bardzo krótkich opowieści. Zastanawia mnie to, jak częstym motywem jest tu jedzenie oraz przemoc, nierzadko wobec członków rodziny. Zwierzęta potrafią mówić i są pełnoprawnymi bohaterami. Narracja nieraz urywa się nagle a puenta jest gdzieś z boku. Połączenie dziecięcej perspektywy z egzotycznymi motywami i surowością historii, wszystko opakowane w mocne graficzne ilustracje – na początku trochę mnie to odrzuciło, dopiero po kilkunastu stronach poczułem atmosferę na tyle, żeby docenić ten album.

To nie są wyszlifowane literackie dziełka. To niełatwy świat opowiedziany prostym, bajkowym językiem.

Dodaj cytat z książki Milczenie Hipopotama