Pewnego razu w Paryżu

Okładka książki Pewnego razu w Paryżu
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Hutton (tom 1) Seria: Sezon na miłość literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2008-01-01
Jerzy Żebrowski

Super książka.

Super książka.

Za wiele tej tu fantastyki w życiu.

Za wiele tej tu fantastyki w życiu.

Przyjemny i lekki romans.

Przyjemny i lekki romans.

Dobry, lekki romans. W sam raz na wakacje.

Dobry, lekki romans. W sam raz na wakacje.

Fajna opowieść do łyknięcia na 1-2 dni.

Fajna opowieść do łyknięcia na 1-2 dni.

Myślałam, że to będzie kolejna książka w stylu D. Steel i N. Roberts, czyli, że mnie nie wciągnie, że będę nad nią ślęczeć i tak dalej, ale jednak okazało się, że jest bardzo ciekawa i wciągająca od samego początku. Bardzo dobrze mi się ją czytało ;)

Jak już naprawdę nie macie co czytać, lub macie totalnego doła to polecam. Naiwna historia, wielka miłość i oczywiście szczęsliwe zakończenie. Jeśli już książki Palmer to romanse historyczne - dużo lepsze.

Bajka dla dorosłych kobiet - naciągana i przewidywalna. Nie polecam.

Bajka dla dorosłych kobiet - naciągana i przewidywalna. Nie polecam.

Tak dennego romansu dawno nie czytałam. Autorka siliła się na oryginalność w urozmaicaniu tła do miłosnych uniesień, a zamiast oryginalności, wyszła groteska. To nie romans, to tania komedia.

Pewnego razu w Paryżu nastoletnia Brianne Martin siedzi przed muzeum Luwr i rozmyśla o własnym życiu.
Po śmierci ojca dziewczyny, jej matka wyszła ponownie za mąż. Niestety, ojczym nie darzy Brianne sympatią i wysłał ją do szkoły w Paryżu.
W pewnym momencie dziewczyna spostrzega w tłumie Pierce'a Huttona, mężczyznę, który jest wrogiem jej ojczyma. Dziewczyna wie, że niedawno stracił żonę. Zaczepia go, czym ratuje mu życie i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia.
Rok później spotykają się ponownie. Tym razem dziewczyna ma obawy, że ojczym może oddać ją swojemu arabskiemu wspólnikowi za żonę. Pierce proponuje jej fikcyjne małżeństwo, aby uratować ją przed nieszczęściem. Niestety, w drodze powrotnej ze ślubu w Las Vegas, zostają porwani. Czy zdołają uciec i pokrzyżować plany ojczyma młodej pani Hutton? Czy zagrożenie zbliży ich do siebie?

Książkę dobrze się czyta. Tylko rozśmieszyło mnie, gdy dowiedziałam się, że główny bohater, niespełna 40-letni, atrakcyjny mężczyzna, jawił się Brianne jako starszy człowiek i dziwiła się, że tak dobrze wygląda. Czy współczesne nastolatki naprawdę uważają, że 30, to już wiek zaawansowany?

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Diana Palmer Pewnego razu w Paryżu Zobacz więcej