Gdy Księżyc znajduje się w Pełni

2020-11-23
2020-11-23
wicca ezoteryka okultyzm religia

🌕Gdy Księżyc znajduje się w Pełni🌑

Od dawien dawna życie na ziemi toczy sie nie tylko dzięki wpływowi słońca ale również Księżyca. Co miesiąc przechodzi on swój cykl jak ciało kobiety wzrasta w swoja pełnię by odpocząć w nowiu. Czy jesteśmy tego świadomi czy nie całe nasze życie prowadzone jest pewną ścieżką począwszy od zwyklych czynności a na waznych aspektach życia kończąc.
Książka prowadzi nas przez dalekie historie gdzie wszystko mialo swój początek, gdzie starzy bogowie mieli swoje niezapomniane miejsce na ziemi a Mitologia i Historia nadawały kolo losu i rozwoju.
Piekna podróż do wnętrza swojego jestestwa, jak przerobienie traum które ciążą nam od niepamietnych czasów. Książka nie tylko ma ogromną ilość informacji i źródeł ale również multum przepieknych cytatów i inwokacji które trafiają nie tylko fo umysłu ale i serca. Przepiękna praca która uświadamia nam jak blisko a zarazem daleko jesteśmy od sedna swojego ja. To jest ta książka fo której wiem ze będę często wracać by szukać wsparcia, inspiracji i mocy.

🌕Gdy Księżyc znajduje się w Pełni🌑

Wielokrotnie pytaliście mnie, jakie książki polecam dla początkujących czarownic. Często podawałam Wam tytuły, które wyjaśniają podstawy czarostwa, jednak w bardzo prosty, często infantylny sposób. Czy były to złe lektury? Nie. Czy wciąż szukam dla Was lepszych? Oczywiście. Dzisiaj, mogę z całą pewnością stwierdzić, że znalazłam jedną z tych książek. „Gdy księżyc znajduje się w Pełni”, autorstwa Agni Keeling to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również nieskończone źródło pytań i odpowiedzi. Lekturę połknęłam w jeden dzień. Ilość zaznaczonych przeze mnie fragmentów i cytatów jest ogromna. Część zaznaczyłam po to, by do nich wracać, część, by na nowo zadać sobie pytania, część, by spróbować na nie odpowiedzieć. Książka Agni Keeling to wyższy poziom pisania o czarostwie. Czytając ją, miałam wrażenie, że autorka siedzi koło mnie i po prostu opowiada mi o Wicca przy filiżance herbaty. „No dobra, Paper, ale czym niby ta pozycja różni się innych pozycji o Wicca, na rynku ich nie brakuje”- prawda, jednak tutaj nie mamy do czynienia z książką poświęconej stricte Wicca. Nie, tutaj sięgamy głębiej… dotykamy duchowości tej religi, poznajemy jej korzenie, odkrywamy prawdziwy sens najważniejszego wiccańskiego tekstu - „Pouczenia Bogini”.

Nie jestem Wiccanką, jednak uważam, że „Gdy księżyc znajduje się w Pełni” bardzo mocno oddaje ducha Wicca. Polecam każdemu, kto interesuje się czarostwem, chce zacząć swoją przygodę z Wicca, poznać jego specyfikę, nauczyć się czegoś na temat „Pouczenia Bogini” lub szuka swojego miejsca w życiu.

Książka opisuje różne aspekty Wicca dementując przy tym wiele fałszywych poglądów.
W pierwszej części książki czytelnik zapoznaje się z panteonem bóstw oraz historią Wicca. W drugiej części książki autorka opisuje o co właściwie chodzi w Wicca by ostatecznie omówić "Pouczenie Bogini" tłumacząc przystępnym językiem jak je należy rozumieć. Podobnie jak w książce Vivianne Crowley "Wicca Stara religia w nowej erze" różne aspekty Wicca omawiane są w sposób przystępny i komplementarny.

Kilka, a może kilkanaście książek dotyczących Wicca mam za sobą. Do tego niezliczoną ilość informacji przeczytanych w internecie, ale żaden z tych tekstów nie poruszał tematyki wicca w taki sposób jak ta książka.
Gdy Księżyc znajduję sie w Pełni to książka wyjątkowa. Żadna inna nie dała mi takich odpowiedzi na moje pytania jak ta i zarazem nie skłoniła do tylu przemyśleń.
Nic nie zbliża Nas tak mocno do istoty wicca jak Pouczenie Bogini. A czymże ono jest? Kim jest Bogini? W czym tkwi moc czarownic i ich wiary? Na te i na wiele innych nurtujących Was pytań ta książka dostarczy Wam odpowiedzi. Ale...Uwaga! Po jej przeczytaniu nic nie jest już takie samo,a przesłanie Pouczenia wedrze się w Was wręcz zmuszając do własnej analizy i zmiany. Z pewnością wyjaśni Wam wiele aspektów wicca, ale i nasunie kolejne pytania, które zmuszą Was do pogłębienia swojej wiedzy.
Podsumowując...grafika, sposób w jaki jest napisana,o czym opowiada - to wszystko sprawia, że jest wspaniałą książką, którą Wam polecam.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Agni Keeling udowodniła mi, że mogę się wzruszyć nad książką, która wcale nie ma ckliwej fabuły. Choć się tego nie spodziewałam, słowa Agni obudziły we mnie na nowo stare tęsknoty i pomogły mi znaleźć adekwatne określenia dla moich własnych pragnień, które od bardzo dawna nie dały się zamknąć w żadną definicję.
Jeśli czujesz, jeśli czujesz głębiej - to książka dla Ciebie. Nie musisz kochać wicca, wystarczy, że chcesz naprawdę i szczerze pokochać siebie.

Jeśli czujesz, jeśli czujesz głębiej - to książka dla Ciebie....

• Ezoteryka
  • Witchcraft