The Art of DOOM

Okładka książki The Art of DOOM autora praca zbiorowa, 9781616559342
Okładka książki The Art of DOOM
praca zbiorowa Wydawnictwo: Dark Horse Comics albumy
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
albumy
Format:
papier
Data wydania:
2016-06-08
Data 1. wydania:
2016-06-08
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
angielski
ISBN:
9781616559342
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup The Art of DOOM w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki The Art of DOOM

Średnia ocen
6,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce The Art of DOOM

Sortuj:
avatar
631
302

Na półkach: , , ,

Wejście w świat wizualny nowego DOOM-a* przypomina wizytę w rzeźni zaprojektowanej przez huraoptymistycznego architekta piekieł. Album wydany przez Bethesdę i id Software to potężne, ciężkie tomiszcze, które obiecuje nam bilet do pierwszego rzędu podczas kreacji cyfrowej apokalipsy. Czy jednak pod lśniącą okładką kryje się dusza artysty, czy jedynie sprawnie wyrenderowany produkt korporacyjny?

Wizualnie album to prawdziwa uczta dla nekromantów estetyki. Rendery demonów, skomplikowane projekty pancerzy UAC i duszne, industrialne krajobrazy Marsa w przededniu apokalipsy robią piorunujące wrażenie. Detale są tak ostre, że niemal czuć zapach siarki i przegrzanej plazmy. Rozdział poświęcony bestiariuszowi to bez wątpienia najsilniejszy punkt programu – ewolucja Cyberdemona czy Revenanta pokazuje, jak zręcznie twórcy połączyli nostalgię (do ciebie piję Doom II: Hell on Earth) z nowoczesnym biomechanicznym horrorem.

Niestety, im głębiej wchodzimy w ten labirynt, tym wyraźniej widać, że album cierpi na tę samą przypadłość, co niektóre demony – brak mu wewnętrznego kręgosłupa. Mimo, że uwielbiam tego typu albumy i oceniam ten bardzo wysoko, to muszę wytknąć rażącą niekonsekwencję. Podczas gdy niektóre monstra otrzymują po kilka stron wnikliwych studiów, kultowy Imp zostaje potraktowany po macoszemu, a sam Doom Slayer – ikona popkultury – doczekał się zaledwie skromnej wzmianki, bez zbliżeń na detale legendarnego pancerza Pretoriana

Największym grzechem Art of DOOM jest jednak warstwa tekstowa. Zamiast fascynujących anegdot z procesu tworzenia, komentarzy dyrektorów kreatywnych czy szkiców „odrzuconych”, otrzymujemy suche wpisy z kodeksu gry. To lenistwo edytorskie boli najbardziej – czytelnik pragnie rozmowy z twórcą (tak jak przy artbookach do filmów Denisa Villeneuve‘a),a dostaje przedruk instrukcji obsługi (w grze wystarczy wcisnąć Tab). W efekcie album staje się piękną, ale milczącą galerią. Dla ortodoksyjnych fanów to pozycja obowiązkowa, dla reszty - jedynie efektowny przycisk do papieru, który mimo ogromnego potencjału, nie wychodzi poza ramy poprawnego rzemiosła.

*Nowy w stosunku do serii FPSów i ostatniego „Doom 3“ z 2004 roku (toż to 12 lat przerwy było).

Ocena: 4,38/5 (goodreads 5/5 | lubimyczytać 8/10 | nakanapie 8/10 | thestorygraph 4,5/5)

Wejście w świat wizualny nowego DOOM-a* przypomina wizytę w rzeźni zaprojektowanej przez huraoptymistycznego architekta piekieł. Album wydany przez Bethesdę i id Software to potężne, ciężkie tomiszcze, które obiecuje nam bilet do pierwszego rzędu podczas kreacji cyfrowej apokalipsy. Czy jednak pod lśniącą okładką kryje się dusza artysty, czy jedynie sprawnie wyrenderowany...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

5 użytkowników ma tytuł The Art of DOOM na półkach głównych
  • 3
  • 2
6 użytkowników ma tytuł The Art of DOOM na półkach dodatkowych
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1

Tagi i tematy do książki The Art of DOOM

Inne książki autora

praca zbiorowa
praca zbiorowa
Książki, które powstały w wyniku prac zbiorowych lub trudno jest przypisać im konkretnych autorów.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki The Art of DOOM

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki The Art of DOOM