Will McCallum Wydawnictwo: Insignis poradniki
How to Give Up Plastic: A Guide to Changing the World, One Plastic Bottle at a Time
Katarzyna Dudzik
Insignis
ekologia plastik szkodliwość porady greenpeace
poradniki
Katarzyna Dudzik
ekologia plastik szkodliwość porady greenpeace

Trochę dziwna budowa książki, najpierw ogólnie o temacie zalewu świata plastikiem, potem typowy w książkach zero wastowych rozdział o rezygnacji z plastiku w domu i pracy a na koniec niespotykany rozdział o pisaniu petycji i organizowaniu protestów. Trochę dla początkujących a trochę dla bojowników.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę nie przemawia do mnie ta książka, bo nie skupia się ani na skali dramatu ani na efektywnych sposobach zastąpienia plastiku. Autor tylko delikatnie ślizga się po temacie. Na plus podejście przekonujące a nie obrażanie innych ludzi. Szkoda też, że jednak większość tych polecanych marek nie jest łatwo dostępna z perspektywy Polaka.

Mikroplastik jest zły. Tkaniny sztuczne i ze sztucznymi domieszkami, jakie jak polar są złe. Czemu zatem autor poleca odzież wykonaną z plastiku z odzysku? Czemu poleca producentów takich produktów? To mnie najbardziej ubodło w tej książce. Prócz powtórzeń i przeznaczenia gigantycznej części na poradniki pisania listów, organizacji protestów i spotkań. Dziwna książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Swietna ksiaza ktora otwiera oczy na problem plastiku na swiecie, a w szczegolnosci w oceanach. Poza wieloma ineresujacymi faktami, autor pomaga obudzic nasza swiadomosc i radzi jak malymi krokami zmieniac nasze paskude przyzwyczajenia ograniczajac tym samym produkcje plastiku. Polecam!

Do połowy nawet ciekawa, ale później zrobił się z tego poradnik tworzenia ruchu antyplastikowego. Srednia

Pierwsze 50-stron bardzo mnie zaciekawiło. Im dalej w las, tym bardziej trywialne banały i pełno #, # tamto. Choć trzeba przyznać, że ta pozycja zainspirowała mnie do zorganizowania akcji "Sprzątanie świata" w mojej okolicy.

Duże rozczarowanie... Spodziewałam się więcej porad jak zerwać z plastikiem, dostałam ich tylko kilka i to takich najbardziej znanych np. miej własną wielorazową torbę na zakupy, a jeśli jej nie masz spakuj zakupy w kartonowe pudełko. To jest największy minus tej książki.
Pod koniec sporą część książki autor poświęcił tematowi - jak zostać aktywistą. Opisał dość szczegółowo...

Ważny temat. Ale książka bardzo nierówna.

Ogromne rozczarowanie. Po pierwsze, jedynie osoby nie posiadające żadnej wiedzy o zero waste mogą coś z niej wyciągnąć dla siebie. Po drugie, sądziłam, że znajdę w niej wiele praktycznych informacje dotyczących pozbywania się plastiku ze swojego życia. Niestety, porad jest mało, zdecydowanie więcej można znaleźć w internecie. Nie przystają one też do polskich realiów a...

Rozczarowanie - to słowo najlepiej oddaje moje odczucia po przeczytaniu tej książki. Spodziewałam się rzetelnej i wyczerpującej książki popularnonaukowej, porządkującej natłok informacji jakie możemy znaleźć na ten, w końcu jakże ważny i aktualny, temat, a dostałam zaledwie garść interesujących faktów, zebranych w pierwszej połowie, i tak nie za długiej, książki. Drugą jej...

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • Poradniki
  • 2020
więcej mniej

Will McCallum Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku Zobacz więcej