Okładka książki Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku
Will McCallum Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
How to Give Up Plastic: A Guide to Changing the World, One Plastic Bottle at a Time
Insignis
2018-09-19
2018-09-19
Katarzyna Dudzik
ekologia plastik szkodliwość porady greenpeace

Trochę przegadana. Zbiór wywiadów i badań na temat ilości plastiku w środowisku oraz mini poradnik jak zacząc walczyć globalnie z plastikiem, poprzedzony dobrze znanymi radami jak ograniczyć go we własnym życiu.

Nie przebrnęłam przez bardzo-mnie-przecież-interesujący rozdział o dotacjach i prawnych tematach.

To jest tragedia, nie książka. Co za durne rady daje autor?! To jest podręcznik początkującego fanatyka i wrzoda na dupie. Okropna książka, odradzam każdemu. Jak chcecie serio być w tematyce less waste to polecam kanał gittemary Johanson, sustainably vegan chociażby. Tak temat jest traktowany na poważnie. Rady w stylu "zadzwoń na infolinię Johnson & Johnson i ciśnij firmę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa książka. Bardzo podobało mi się w niej, że autor przekonuje nas jak krok po kroku zrezygnować z plastiku. Nie próbuje na siłę, rozkazująco zmienić naszego myślenia. Z niektórych pomysłów już dawno skorzystałam. m.in noszenie toreb, woreczków własnych na zakupy. Mimo, że większość już wiedziałam to bardzo fajnie było jeszcze raz o tym przeczytać. Polecam.

Jako, że temat życia less waste, bez plastiku jest mi bardzo bliski sięgam niemalże po każdą książkę o tej tematyce w celu poszerzenia wiedzy, inspiracji. Jeśli chodzi o tą propozycję nie ma tu nic odkrywczego. Liczyłam na więcej rad jak zmniejszyć plastik w swoim otoczeniu. Plusem jest na pewno przytaczanie badań naukowych i wywiady. Rozdział 11 moim zdaniem to już utopia....

Ona faktycznie na rok 2021 nie jest odkrywcza, jest wręcz standardowa, ale uważam, że dla osób, które nie siedzą w temacie bądź były eko-ignorantami jest przyjemnym wprowadzeniem, wręcz podręcznikiem. Jest napisana w stylu, który lubię w tego typu książkach, jest trochę faktów, trochę analiz przypadków, wywiadów i list to do. Motywuje, sprawia, że czujemy, że damy radę,...

Trochę dziwna budowa książki, najpierw ogólnie o temacie zalewu świata plastikiem, potem typowy w książkach zero wastowych rozdział o rezygnacji z plastiku w domu i pracy a na koniec niespotykany rozdział o pisaniu petycji i organizowaniu protestów. Trochę dla początkujących a trochę dla bojowników.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę nie przemawia do mnie ta książka, bo nie skupia się ani na skali dramatu ani na efektywnych sposobach zastąpienia plastiku. Autor tylko delikatnie ślizga się po temacie. Na plus podejście przekonujące a nie obrażanie innych ludzi. Szkoda też, że jednak większość tych polecanych marek nie jest łatwo dostępna z perspektywy Polaka.

Mikroplastik jest zły. Tkaniny sztuczne i ze sztucznymi domieszkami, jakie jak polar są złe. Czemu zatem autor poleca odzież wykonaną z plastiku z odzysku? Czemu poleca producentów takich produktów? To mnie najbardziej ubodło w tej książce. Prócz powtórzeń i przeznaczenia gigantycznej części na poradniki pisania listów, organizacji protestów i spotkań. Dziwna książka.

Swietna ksiaza ktora otwiera oczy na problem plastiku na swiecie, a w szczegolnosci w oceanach. Poza wieloma ineresujacymi faktami, autor pomaga obudzic nasza swiadomosc i radzi jak malymi krokami zmieniac nasze paskude przyzwyczajenia ograniczajac tym samym produkcje plastiku. Polecam!

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • 2020
  • Poradniki

Will McCallum Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku Zobacz więcej