Wszystko o fotografii: praktyka, estetyka, nowoczesne zastosowanie

Okładka książki Wszystko o fotografii: praktyka, estetyka, nowoczesne zastosowanie praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Arkady technika
technika
Toute la photographie: pratique, esthétique, applications modernes
Arkady
1984-01-01
1984-01-01
Wojciech Tuszko
fotografia historia technika fotografia analogowa

Pierwsza część książki traktuje o historii fotografii. Kompozycji, ekspozycji, perspektyw głębi ostrości. Dalej aktualna.
Druga część to natomiast opis sprzętów i jego poprawnego używania (w dużej mierze sprzęt ów ma wartość muzealną jednak niektóre lustrzanki przedstawione w książce są dalej dobre). Spotkamy się też z opisem prac w ciemni B&W i kolorowej. Wspomniane są również materiały odwracalne jak i wykorzystanie rzutnika analogowego (obecnie nie używa się).
Opisane są również dziedziny zdjęć jak np portret, reportaż, krajobraz itp. Jak i zastosowanie fotografii w dziedzinach życia (medycyna, technika).
W książce jest całkiem pokaźna ilość fotografii i rysunków poglądowych. Jak również pracę cenionych fotografów (zdjęcia barwne i B&W).
Prywatnie pisząc jest to książka od której zaczęła się moja fascynacja fotografią i mam do niej sentyment. Dlatego moja opinia może być stronnicza i pewnie jest...

W momencie opublikowania było to bardzo dobre opracowanie, dziś posiada wartość w dużej mierze historyczną.

Pierwsza część pracy skupia się na technice i estetyce fotografii, omawia historię powstania medium. To jest część pracy, o której można powiedzieć, że się nie zestarzała i można ją polecić w celu zapoznania się z początkami fotografii.

Kolejna część, która stanowi przegląd aparatów fotograficznych (aktualna na lata 70. XX wieku) posiada jedynie wartość muzealną, prezentowane w niej sprzęty wyszły już dawno z użycia. Mogą za to na pewno zaciekawić hobbystów zainteresowanych dawną techniką, przede wszystkim za sprawą licznych fotografii.

Nie brakuje też informacji o organizacji ekspozycji oraz wybranych sposobach zastosowania fotografii. Na końcu obecna jest selektywna bibliografia i skorowidz.

Kolejna część, która stanowi...

• Fotografia
  • Popularnonaukowe/Naukowe/Podręczniki
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Wszystko o fotografii: praktyka, estetyka, nowoczesne zastosowanie