Bajecznie bogaci Azjaci

literatura obyczajowa, romans
2018-07-30
Anna Gralak
literatura singapurska

Kiedy spotykasz faceta swoich marzeń, masz nadzieję, że nic nie stanie na twojej drodze do szczęścia. Choć Rachel wcale nie marzyła o tym, że zostanie żoną Nicka to jednak pragnęła być u jego boku i spędzić wakacje w gronie jego rodziny, bawiąc się i ciesząc możliwością poznania w końcu jego rodziców.
Jak się można było spodziewać takiej sielankowej wycieczki nie...

Blink, blink z chińskimi wzorkami.. tak można określić bohaterów tej książki. Zabawna, sarkastyczna, a i czasami pokazuje prawdziwe oblicze "kołtuństwa" pewnych klas społecznych. Mimo, że akcja dzieje się w XIX w w Singapurze, to uwydatnione jest silne przywiązanie do tradycji i okazywania szacunku do starszych osób, czyli de facto postepowanie według ich woli.
Rachel,...

Opera mydlana na bogato.

Każdy ma swoje guilty pleasure. Mam i ja. Film "Bajecznie bogaci Azjaci" wciągnęłam nosem jak niektórzy celebryci kolejną kreskę. Szyk, hajs, stylóweczkę podrasowane jak auto Dominica Toretto z "Szybkich i wściekłych". Daleki od dyskrecji urok, lekkie poczucie humoru i dramę przez duże D.

Co z tego zostało w książce? Hajs i drama. Stanowczo za...

Sposób pisania autora sprawia, że bardzo łatwo wciągnąć się w książkę. Ciekawe historie, jednak ciężko uwierzyć w ich realność. Ponadto opisy bogactwa potrafią chwilami męczyć. Nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale dla rozrywki na pewno się nada.

Lekka i przyjemna książka - można poczytać sobie o bogactwie i przepychu, ale i o drugiej stronie medalu - układach, zazdrości, ocenianiu przez pryzmat majątku itp.

"Bajecznie bogaci Azjaci" to ostra jazda bez trzymanki! Jak już zaczęłam pojmować kto jest kim to świetnie bawiłam się podczas czytania o SIngapurskim świecie pełnym przepychu i intryg.

Nie jestem ani fanką, ani znawczynią kina, natomiast film pt. „Bajecznie bogaci Azjaci” totalnie mnie urzekł i wzruszył. I właśnie ze względu na to zdecydowałam się przeczytać książkę autorstwa Kevina Kwana, na której jest on oparty.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ogromna różnica między książką i filmem. Tak naprawdę wydarzenia, bohaterowie, miejsca i inne drobne...

Ciekawa książka ukazująca jak wygląda prawdziwe życie azjatyckich szejków.
Gdzie w grę wchodzą miliardy zawsze reszta schodzi na drugi plan. Ważne wartości jak rodzina, miłość, przyjaźń, otwartość, nie mają znaczenia, liczy się tylko z kim, gdzie i za ile.. Ale jednak są wyjątki.
Polecam, szybko się czyta, pomimo miliona bohaterów :)

Wdzięczna książeczka do szybkiego przeczytania. Zupełnie nie moja bajka, ale czasem warto zajrzeć do zupełnie innego świata, choćby ten świat był ci zupełnie obcy. Filmu jeszcze nie oglądałam (zajęta czytaniem), ale książka czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Polecam na zimowe wieczory - rozgrzewa opisami!

Tytuł ani trochę nie jest przesadzony - ludzie w powieści są tak bogaci, że faktycznie przypomina to bajkę. Sięgając po tę książkę, myślałam, że dostanę niezbyt oryginalną, ale interesującą obyczajówkę. Troszkę się niestety zawiodłam. Moim zdaniem, bohaterowie nie zostali zbyt szczegółowo dopracowani. Autor skupił się bardziej na opisywaniu zawartości ich portfeli oraz na...

Dyskusje

• 2018