Biegnąca z wilkami

Okładka książki Biegnąca z wilkami
Clarissa Pinkola Estés Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Women Who Run With The Wolves
Zysk i S-ka
2001-01-01
2001-01-01
Agnieszka Cioch
feminizm kobieta rozwój wewnętrzny związki Jung

Jedna z najlepszych książek dla kobiet. Może być wstrząsająca, trudna w odbiorze, momentami brutalna. Konfrontuje bez ogródek czytelnika z samym sobą. Myślę, że dzięki opowieść o naturze kobiety poprzez baśnie odbiorca może odebrać i odkryć to na co jest w danym momencie gotowy. Książka, do której warto wracać.

Myślę, że to książka, którą się uwielbia lub która irytuje. Miałam do niej dwa podejścia, przy pierwszym odrzucił mnie "nawiedzony" styl:) przy drugim zachwyciła głębia analizy różnych mitów, które opowiadają o dojrzewaniu i rozwoju kobiety w różnych obszarach jej życia - związkach, rodzicielstwie, twórczności. Na pewno będę do niej wracać!

Z mojego punktu widzenia przypomina to bełkot uderzonej w czoło psychofanki Paulo Coelho i ezoteryki. Ze wszech miar, szczerze podziwiam wszystkich wytrwałych fanów czytających to w całości, a nawet więcej niż raz.

Piękna! Wrócę do niej jeszcze za kilka lat na pewno! Jednqk jest to jedna z tych "cięższych" Lektur, wymagających skupienia, niekiedy powrotu kilka kartek wstecz

Jest to najlepsza książka, jaką przeczytałam do tej pory w życiu. Autorka podchodzi do kobiecej psychiki w sposób holistyczny, lektura może zastąpić lata psychoterapii. Nie mogę wyjść z podziwu, o tym arcydziele mogę rozmawiać godzinami.
Zdecydowanie dla osób mocno poszukujących odpowiedzi, pragnących poznać prawdę, z otwartym umysłem i szeroko rozwiniętą kreatywną...

Ta książka jest niesamowita. Za każdym razem, gdy czytam ją ponownie, uczę się czegoś nowego i istotnego dla mojego życia.

Są takie książki, którym ciężko dać recenzję, bo emocje i przemyślenia bardzo długo układają się w głowie po wchłonięciu treści. Biegnąca z wilkami jest w moim odczuciu najlepszym przykładem tego typu publikacji. Pomimo tego, że skończyłem ją 1,5 miesiąca temu, nie mogłem zebrać się do wyrażenia tego, co odczuwam po lekturze. Nadal mam wrażenie, że nie przekażę całego...

Bardzo ciężka książka. Niby interesująca, a nużąca. Czytana po kilka stron, bo nie dawałam rady po więcej. Widać ogrom pracy, ale trudno przebrnąć. Po miesiącu i 150 stronach się poddałam...

Uznanie dla autorki. Za pomysł i przekaz. Złożone tajemnice kobiecej psychiki i baśniowy przekaz. Książka, do której będę wracać. Tak trudna, jak skomplikowana jest natura każdej Kobiety <3

Od niedawna mam poczucie prześladującego mnie fatum, jest ono niezwykle pozytywne. Spotykam ludzi, z którymi rozmowy napędzają mnie do działania i otwierają nowe furtki, wysłuchuję podcastów z treścią ”stworzoną dla mnie”, czytam książki, które dają mi chyba najwięcej szczęścia i mądrości, jaką mogłabym z nich otrzymać.

Dzisiaj chcę wam jedną z takich książek przedstawić,...

4 573
    2 018