Biegnąca z wilkami

Clarissa Pinkola Estés Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Women Who Run With The Wolves
Agnieszka Cioch
Zysk i S-ka
feminizm kobieta rozwój wewnętrzny związki Jung
Women Who Run With The Wolves
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agnieszka Cioch
feminizm kobieta rozwój wewnętrzny związki Jung

Średnio ciekawa książka, bez składu i bardzo chaotyczna

Jest to książka, którą każda kobieta na Ziemi powinna mieć możliwość ją przeczytać. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuję ..
Warta uwagi, takie moje skromne zdanie.
Poświęciłam jej rok i tydzień, nie spieszyłam się, brałam ją w dłonie, gdy mnie wołała do siebie.

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.
Głęboko poruszająca kobiecą duszę.
Polecam również czytać tą...

Dramat. Nie dałam rady tego przeczytać. Próbowałam podchodzić kilkakrotnie do tej lektury z szacunku do osoby, która mnie obdarowala tą pozycją. Niestety. I jestem zaskoczona tak pozytywnymi ocenami. No, ale skoro się podoba ten tok myślenia i ten sposób pisania to cóż, sprawa indywidualna

Ciężką ręką wystawiam tak niską ocenę, bo czuć, że autorka włożyła mnóstwo pracy w napisanie tej książki. Dla mnie jednak, był to psychologiczny bełkot rozciągnięty na 600 stron. Wiele osób polecało tą pozycję, ja czytając ją czułam się jak dziecko w bajce Nowe Szaty Króla, chciałam powiedzieć: halo, ta książka nie ma sensu, ale wszyscy mówią że jest magiczna więc nie...

Potwornie zawiodłam się na tej książce.

No dobra… Wisi mi ta książka na półce „teraz czytam” od stycznia 2018. Stwierdziłam ostatnio, no bez jaj, trzeba w końcu zakończyć tę „przygodę”. I trochę jestem rozdarta. Z jednej strony uważam, że ta książka jest cholernie źle napisana. Że coś w niej jest nie tak. Słyszę i czytam, że ktoś tam nie zrozumiał, nie przekonało go i najbardziej podoba mi się argument, że trzeba...

Część o gniewie świetna. Podkreślałam całe strony. Jakoś tak jest, że to co jest mi bliskie, automatycznie podkreślam. Nie wiem, czy dobrze. Cała książka bardzo dobra, polecam.

Niedoczytana. Może kiedyś. Dużo powtórzeń, mało konkretów. Zupełnie nie to, czego się spodziewałam, a szkoda. Pomysł dobry, kiepskie wykonanie.

Podchodziłam do tej książki z ogromną rezerwą. Przeczytałam na jej temat mnóstwo pozytywnych opinii, co tylko wzmagało mój dystans. Obawiałam się, że zostanę rozczarowana i że książka nie spełni moich oczekiwań.
Najwięcej moich obaw budziła myśl, że znajdę w niej spis magicznych nadinterpretacji dotyczących tego, co to znaczy być kobietą.
Ale już po kilku przeczytanych...

Czuć, że autorka wie o czym pisze i że poświęciła lata na stworzenie tej książki. Kilka z zawartych tu opowieści większość z nas doskonale zna - jak na przykład "Brzydkie kaczątko" czy "Dziewczynka z zapałkami", a jednak można z nich wynieść więcej, niż wtedy gdy słyszało się je pierwszy raz.
To momentami była dla mnie lektura pełna emocji, nawet raz czy dwa uroniłam łzę,...

Dyskusje

3 954