#Uwolnić Maćka. Opowieść o 40 miesiącach życia, które ukradł mi system

Okładka książki #Uwolnić Maćka. Opowieść o 40 miesiącach życia, które ukradł mi system Maciej Dobrowolski, Łukasz Kowalski
Maciej DobrowolskiŁukasz Kowalski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Warszawski Sznyt biografia, autobiografia, pamiętnik
Oficyna Wydawnicza Warszawski Sznyt
2016-02-15
2016-02-15

Okładka książki Fucking Polak. Nowe życie Izabela Koprowiak, Arkadiusz Onyszko
Fucking Polak.... Izabela Koprowiak, ...
Okładka książki Kuba. Autobiografia Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik
Kuba. Autobiog... Jakub Błaszczykowsk...
Okładka książki Tony Adams. Uzależniony Tony Adams, Ian Ridley
Tony Adams. Uz... Tony Adams, Ian Rid...

Warto przeczytać!

Warto przeczytać!

Kibice dobrze pamiętają tę akcję #UwolnićMaćka. Ta książka to nie fikcja, to historia, która wydarzyła się naprawdę.

"Mam prawo do szczęścia,ale nie mam prawa do prawa"
To dramatyczna historia Maćka,któremu postawiono zarzuty tylko i może aż tylko,na podstawie zeznań świadka koronnego.Ze spokojnego człowieka zrobiono bosa narkotykowego",którego trzeba było utemperować". Kiedy przeczytałam ta historię zdałam sobie sprawę,że nie wiem teraz czy kiedy położysz się spać ,rano nie będziesz "bohaterem "kryminału..to się w głowie nie mieści.
W tej książce Maciej opisuje swoje przemyślenia i refleksje z z aresztu,opowiada o trudach więziennego życia i o więziennych podróżach.To opowieść o przyjaźni i wierze w ludzi ,i lepsze jutro.W książce ,która została współtworzona razem z Łukaszem Kowalskim znajdziemy całą historię, od atmosfery w Polsce podczas feralnego poranka, po którym Maciek na ponad trzy lata stracił wolność, aż po kulisy akcji „#UwolnićMaćka”, która poruszyła cały kraj.Polecam

"Mam prawo do szczęścia,ale nie mam prawa do prawa"

Wielu z nas myśląc o słowie "sąd" ma w tyle głowy sformułowanie "wymiar sprawiedliwości". Historia człowieka który jest autorem tej książki nie odzwierciedla tego o czym pomyśleliśmy przed chwilą.
Jest to przykra sytuacja, ale skłamałabym gdybym powiedziała że nie cieszy mnie to jak traktowane są osoby winne odsiadujące swoje wyroki.
Brawo za dokładny, szczegółowy opis tego jak jest po drugiej stronie murów, tego co czuje się podczas rozpraw, oczekiwań, emocji, kontaktów z bliskimi oraz to co i w.jaki sposób można stracić. Książka jest podziękowaniem od Maćka za wsparcie w którym zjednoczyła się prawie cala Polska. Fajnie jest przeczytać o bezgranicznej przyjaźni i to właśnie tym przyjaciołom należy się największy szacunek że...

O tym musicie przeczytać sami :)

Brawo za dokładny, szczegółowy opis...

"Uczciwy człowiek jest to taki, którego na razie z braku dowodów przestępstwa nie można zamknąć w więzieniu."
Opowieść Maćka Dobrowolskiego przeczy niestety prawdzie zawartej w tym cytacie. Chciałby się jednak wierzyć, że każda osoba która przebywa/przebywała po drugiej stronie krat trafiała tam za swoje niecne czyny.
Rzeczywistość, w dodatku polska rzeczywistość pokazuje jednak że "daj mi człowieka, a znajdę na niego paragraf" to nasz dogmat. Władza może zapuszkować każdego i zawsze znajdzie odpowiednie dla siebie wytłumaczenie. Na koniec chciałbym dodać, że instytucja świadka koronnego (co zresztą świetnie wypunktował nam autor) jest jakimś surrealistycznym tworem. To po prostu nie może zdać egzaminu. Jak można na słowo uwierzyć w zeznania skruszonego bandyty, który decydując się na współpracę z policją chce skrócić sobie niekończący się wyrok.
Mocne 7,5. Takie historie muszą wychodzić na światło dzienne.

Rzeczywistość, w dodatku polska rzeczywistość pokazuje...

Historia Maćka Dobrowolskiego, który tuż przed Euro ląduje za kratkami. Książka z serii na jeden wieczór. Nie spodziewałem się nie wiadomo jakiego arcydzieła i tak też było, ale nie zawiodłem się.

#UwolnicMacka

#UwolnicMacka

Książka, która całkiem przypadkiem wpadła niedawno w moje ręce. Jakoś nie nastawiałam się na dobrą pozycję i muszę przyznać, że jestem zaskoczona.

Autor, który przez 40 msc. przebywał bez wyroku w więzieniu pokazuje bardzo ciekawą perspektywę. Przede wszystkim perspektywę polskiego więziennictwa i systemu sprawiedliwości, które zdecydowanie "szwankują"...
Ale nie tylko, #Uwolnić Maćka to również swoista opowieść o zachowaniu godności oraz nadziei, która nigdy nie umiera. No i przede wszystkim, to głównie opowieść o prawdziwej przyjaźni, pokazująca kibiców (kiboli) Legii w tej lepszej odsłonie - jako ludzi potrafiących się zjednoczyć i na których można liczyć...

Książka na swój specyficzny sposób ciekawa, wciągająca. Bardzo dobrze i szybko się czyta, może dlatego, ze realia są tak bliskie i wcale nie trudno wyobrazić sobie niektóre sytuacje..

Ale nie tylko,...

Książka moim zdaniem bardzo słaba, więcej przereklamowana na zaś niż to warto. Jestem (L)egionistą i ta powieść powinna do mnie trafić jak do mało, którego czytelnika, a jednak jestem bardzo zawiedziony.
Książka opisuje ofiarę lewacko-policyjnego reżimu PO, która trafiła kilka dni przed euro do kryminału na 40 miesięcy, na podstawie wymyślonych zeznań tylko i wyłącznie jednego świadka koronnego.. Oczywiście historia głównego bohatera jest przerażająca bo chłopak, który nie miał do czynienia wcześniej z kryminałem, trafia tam na parę lat za darmo, i w ogóle nie ma pojęcia kiedy może z niego wyjść.
Autor opisuję poniekąd realia w okół życia panującego w Polskich więzieniach, że klawisze policja czy sąd, przekreślają z góry winę na niewinnych ludzi. 'Prawdziwych przyjaciół poznaję się w biedzie' ten cytaty potwierdza się też w książce, gdzie przyjaciele Maćka stają na głowie, aby zdobyć pieniadzę na kaucje kolegi.
Do tej pory stałem za Maćkiem murem, zaś po przeczytaniu tej lektury zawiodłem się (może dlatego że miałem nie wiadomo jakie oczekiwania od tej ksiązki),ale w moim odczuciu chłopak powinien zachować ciszę, niż stawać się celebrytą. Jeżeli chodzi o pieniądzę, to chłopaki z Legii napewno mu pomogą + to że może wygrać całkiem pokaźną sumę od państwa poprzez odszkodowanie.
Dodam też, że to co wyniósł z kryminału powinien zachować tylko dla siebie i bliskich a nie dzielić się ze wszystkimi tą o to książką, zwykły wywiad w zupełności by wystarczył.
Osobiście dla mnie bardzo słaba książka, NIE WARTA na pewno takich pieniędzy (40zł),i jestem bardzo zdziwiony opinią ludzi, którzy chyba podążają za tłumem, a nie wyrażają obiektywne zdanie. 3/10

O ile sama postać Macieja Dobrowolskiego pewnie nie jest społeczeństwu zbyt dobrze znana, tak hasło #Uwolnić Maćka, które miało na celu rozpropagowanie sytuacji, w jakiej znalazł się warszawski kibic, jest znane nie tylko kibicom z Polski czy Europy, ale także zwykłym obywatelom naszego kraju oraz emigrantom. Książka opisuje dramatyczną historię Maćka, któremu to zarzuty zostały postawione tylko i wyłącznie na podstawie zeznań świadka koronnego. Wyobrażacie sobie, że śpicie wygodnie w swoim łóżku, kiedy nagle o 6 rano policja Was aresztuje i jak się potem okazuje, bezpodstawne zatrzymanie trwa przez 40 miesięcy Waszego życia? Ta książka to nie fikcja to historia, która niestety wydarzyła się naprawdę i to rzekomo w wolnym kraju, za jaki uważa się nasza Polska.
Pełna recenzja: http://sektorkiboli.pl/uwolnic-macka-ksiazka-recenzja/

mocna opowieść o nierównej walce z systemem. ciarki przechodzą po plecach