Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu

Okładka książki Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki
Okładka książki Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu
Grzegorz MiecugowTomasz Sianecki Wydawnictwo: Świat Książki powieść historyczna
powieść historyczna
Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01
Grzegorz Miecugow Tomasz Sianecki program TV Szkło kontaktowe TVN24

Przeczytałam, bo za czasów pierwszego PiSu byłam fanką i praktycznie codziennie, razem z rodzicami, oglądaliśmy Szkło Kontaktowe. Niestety książka jest w 100% o autorach Szkła (wiem! mogłam się domyślić!),a bardzo mało. bardzo! jest o samym Szkle. I szkoda, bo liczyłam na pewną nostalgię i powrót do czasów kiedy raczej się śmialiśmy a nie płakaliśmy.

Bardzo fajna książka, wesoła, pełna anegdot i ciekawostek, napisana z pazurem, werwą i inteligencją. Historia powstania jednego z najpopularniejszych do dziś programów, "Szkła kontaktowego". Autorzy opisują początki Szkiełka i pierwsze lata działalności.

Autoreklama. Dwóch, skądinąd sympatycznych dziennikarzy, korzystając z popularności ich programu "Szkło kontaktowe", przybliżają dowcipnie swoje i kolegów z TV i Radio sylwetki, by podtrzymać sympatię czytelników – telewidzów.

WIKIPEDIA

Grzegorz Miecugow (ur. 22 listopada 1955 w Krakowie[1]) – polski dziennikarz, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, twórca i prezenter Faktów w TVN, prowadzący program Szkło kontaktowe w TVN24. Syn Brunona Miecugowa.
Tomasz Sianecki (ur. 9 grudnia 1960 w Warszawie[1]) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, reporter.
Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu – książka Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego wydana 17 października 2007 roku w Warszawie nakładem wydawnictwa Świat Książki.
Pomysł na napisanie książki narodził się po sukcesie programu telewizyjnego Szkło kontaktowe, emitowanego przez stację TVN24, którego gospodarzami są właśnie Miecugow i Sianecki.
Książka opisuje kulisy powstawania Szkła; od niezbyt udanego debiutu aż po dzisiejszy jego fenomen. Przedstawia także sylwetki pięciu komentatorów: Tomasza Jachimka, Artura Andrusa, Krzysztofa Daukszewicza, Marka Przybylika oraz Wojciecha Zimińskiego, których obecność jest wpisana w formułę programu. Na końcu książki autorzy zamieszczają specjalny alfabet „czyli wszystko to, co chcieliśmy zawsze Państwu opowiedzieć, ale się wstydziliśmy” oraz specjalne posłowie, poświęcone zmarłemu w 2004roku dziennikarzowi TVN Marcinowi Pawłowskiemu.

JA: Nie znam "Szkła kontaktowego", bo mieszkam w Kanadzie, doceniam natomiast starania autorów, by czytelników książka rozśmieszyła, jak i zaspokoiła ich ciekawość. Na pewno jest to pogodna literatura relaksująca. Brak znajomości tematu uniemożliwia mnie wyższa ocenę niż na 6 gwiazdek

WIKIPEDIA

Książkę nabyłem drogą kupna ładnych parę lat temu na fali największej popularności serialu, jako jeden z ówczesnych "wykształciuchów" również o 22 śledzących "Szkło Kontaktowe". Po latach postanowiłem powrócić (a w zasadzie dokończyć) książkę. Przeczytanie jej z perspektywy czasu dało interesujący podgląd na ówczesne wydarzenia okołopolityczne, które to niektóre wtedy co najmniej z lekkim niepokojem śledziliśmy.
Autorzy z dużym dystansem opowiadają o kulisach programu, swoich doświadczeniach z mediami jak i o samych komentatorach. Dodatkowy ostatni rozdział dodaje pewną nostalgiczno-emocjonalno-ludzką nutę do całości - który choć napisany z większą powagą wpasowuje się w ogólną wizję Szkła, jej twórców i idei jakie za nimi stały.
Książka posiada dodatkowe materiały na płycie CD - dodatkowe "smaczne kąski" dla fanów :)

Bardzo dobrze mi się czytało tę książka. Ma bardzo fajny klimat, najbardziej zaciekawił mnie temat ich pracy na MS w Niemczech w 2006 roku. Alfabet pod konieć książki też dość sympatyczny.
Książka bardzo fajna, do dziś mam autograf pana Grzegorza na początku książki ;)

Polska w pigułce. Naprawdę dobrze się bawiłam czytając tą książkę. Uwielbiam Miecugowa, Sianeckiego i satyryczne rysunki, którymi jest okraszona cała książka. Dla fanów szkła kontaktowego będzie to całkiem przyjemna lektura.

Szkoło od kuchni. Dużo ciekawostek.Tylko szkoda że już Pana Grzegorza nie ma z nami...

Byłem zaskoczony, że tak dobrze się czytało. Fakt, kiedyś oglądałem Szkło więc może dlatego mi ta pozycja podeszła. Pośmiałem się i dobrze oddaje Polskę w pigułce.

Trudno mi się ją czytało. Zalew informacji, nagromadzenie różnych form przekazu na jednej stronie, mała czcionka.

stare ale jare

stare ale jare

• Publicystyka
  • Wymienię/Sprzedam

Dodaj cytat z książki Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu