Rozkwit i upadek rodu Sobieskich

Bellona
Historia Polskie rody szlacheckie Sobiescy
historia
Historia Polskie rody szlacheckie Sobiescy

Książka zawiera skróconą biografię Jana III Sobieskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jego relacji z Marią Kazimierą. Zawarty został w niej również opis losów Marii Kazimiery i potomków króla po jego śmierci.

Książkę czyta się szybko, moim zdaniem jest rzetelna.

Znakomicie napisana historia rodu Sobieskich. Choć związek Jana Sobieskiego i Marii Kazimiery z dość oczywistych względów stanowi lwią część książki, to autorka nie pominęła informacji o ich przodkach, a także opisała dzieje ich potomków. I właśnie te rozdziały mogą wzbudzić niemałe zainteresowanie, bo nie ma co ukrywać, że nic na ten temat nie znajdziemy w oficjalnych...

Rewelacyjna książka, która w łatwy i przejrzysty sposób ukazuje zawiłe, ale też niezwykle interesujące dzieje rodu Sobieskich. Pokazuje nie tylko historie lwa Lechistanu i jego miłości do pięknej Marysieńki, ale również losy dzieci, a nawet wnucząt Jana III. Ksiażka w przyjemny sposób przenosi nas w czasie do XVII Polski i Europy.

Na półkach: , , , ,

Na pozycję tę oczekiwałam z wielką niecierpliwością. Niestety okazała się zaledwie poprawna ale jeśli dla kogoś to nieznana historia, a może tak być, szczególnie jeśli chodzi o losy potomków króla Jana i królowej Marysieńki, to z pewnością warto się zapoznać.

• XVII wiek
  • Historia Polski
  • Posiadam - Historia
  • Historia
  • Posiadam z autografem lub dedykacją autora
  • Sobiescy

Dodaj cytat z książki Rozkwit i upadek rodu Sobieskich