Robert Doisneau

2006-12-14
83-89192-11-X
Edyta Tomczyk
paryż fotografia

Okładka książki Fotografia XX wieku (W Muzeum Ludwig w Kolonii) Marianne Bieger-Thielemann, praca zbiorowa
Ocena 7,5
Fotografia XX ... Marianne Bieger-Thi...
Okładka książki Księga Polaroida. Wybór z kolekcji fotograficznej firmy Polaroid Steve Crist, Barbara Hitchcock
Ocena 8,0
Księga Polaroi... Steve Crist, Barbar...

Album z krótkimi tekstami biograficznymi i pięknie dobranymi zdjęciami. Fotografie Doisneau sa obrazowe, czasem zabawne, czasem poprostu ładne. Sporo w nich piękna i dbałości o kadr, od czego dzisiaj się nieco odchodzi. Bardzo dobra jakość reprodukcji. Do przeglądania w wolnej chwili. Najładniejszy album fotograficzny i najładniejszy album w ogóle jaki można mieć. Ale dla wydawnictwa Taschen to chyba reguła.

Fotograf ulic, barów, zapleczy. Fotograf życia codziennego, zwykłych ludzi, Paryża. Czarno-białe zdjęcia w niezwykłym przedziale od lat 30tych do 80tych.

Bardzo przyjemny, niewielkoformatowy zbiór zdjęć francuskiego fotografa Roberta Doisneau.

Dodaj cytat z książki Robert Doisneau