Baczyński

1976-01-01
1976-01-01
poezja

więcej Więcej

Cudowna poezja! Baczyński jest genialny, a Jego twórczość jest dla mnie nieoceniona. Bardzo żałuje, że nie posiadam żadnej z jego książek na półce. Przyjemnie byłoby powracać do wybranych wierszy o każdej porze dnia i nocy!

Mam zawsze przy sobie.

Mistrz mroku, jeden z najlepszych poetów http://sobieamuzom.pl/mroczne-dusze/

Wspaniałe

Uwielbiam poezje tego człowieka . Myślę , że gdybyśmy się spotkali tematy by się nam nie skończyły. Mój ulubiony wiersz to "Drzewa"
"Liście jak oczy wydrą
lśniące zieloną krzywdą,
to korę ciemną z ciała,
aż tryśnie krew dojrzała." Czy to nie jest tak rzeczywiste, brutalne i prawdziwe , że "zemsta" w tym wierszu przestaje przerażać. Wybrałam sobie ten wiersz jak byłam małą...

• Chcę w prezencie
  • Poezja