Blue Belle

Okładka książki Blue Belle Andrew Vachss
Okładka książki Blue Belle
Andrew Vachss Wydawnictwo: Amber Cykl: Burke (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Burke (tom 3)

👤 Andrew Vachss
📚"Blue Belle"
📇 Wydawnictwo Albatros
🗓️ Wyd.1995r

📙"Nocami po odległych zaułkach Nowego Jorku krąży tajemniczy mikrobus z którego ktoś strzela do nieletnich prostytutek. Detektyw Burke postanawia zająć się tą sprawą i wówczas poznaje Bellę,piękną striptizerkę o tragicznej przeszłości. Bella oddaje mu serce oraz oferuje detektywowi swoją pomoc w śledztwie i walce ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem..."

Książkę czytało mi się dobrze ,jednakże wątek uczuciowy (który spowalnia akcje -możliwe że celowo)niesamowicie potrafi irytować,drażnić wręcz. Mamy Nowy Jork lat 80-tych, liczne gangi ,rozlew krwi ,wszechobecna prostytucja i nielegalne interesy . Dzielnice strachu i bezdomności. Mamy również detektywa,trochę nie do konca- jest to postać z półświatka walcząca o przetrwanie i nie powracanie do dawnego życia(więzienia) ,utrzymująca się ze zleceń. Poznajemy jego przeszłość ,metody pracy (bardzo ciekawe, serwuje nam on cenne rady jeśli chodzi o zakłady na wyścigach konnych). Likwidujemy tajemniczy pojazd i uciekamy przed wymiarem sprawiedliwości. Wciągnęła mnie akcja tej książki ,pomijać ekscesy miłosne Burkego więc można określić tę książkę za dobrą. Czy można polecić ,owszem ale tylko tym którzy lubią taki "klimat" książkowy.

👤 Andrew Vachss
📚"Blue Belle"