Już nie będę taki szybki - e-book

Okładka książki Już nie będę taki szybki - e-book Malwina Gartner
Okładka książki Już nie będę taki szybki - e-book
Malwina Gartner Wydawnictwo: Złote Myśli zdrowie, medycyna
50 str. 50 min.
zdrowie, medycyna
Złote Myśli
50 min.
9788375821925

Jak dla mnie jest to bardzo słaba książką. Zdarza mi się za wcześniej dojść (czego się nie wstydzę) i zdarza mi się naprawdę długi seks. Więc może nie jest to książka skierowana do mnie.
Nie mniej jednak już po kilku pierwszych stronach rzuciło mi się w oczy, że temat potraktowany został po łebkach. Momentami wywód autorki brzmi jakbym po prostu rozmawiał z kimś przy piwku o tym. A jak wiadomo każdy jest eksportem po kilku głębyszch.
A pro po "wiadomo". W całej książce znalazło się jedynie kilka odniesień do jakiś badań (np. "niemieckie badanie E. Franka - bez nazwy publikacji, stopnia naukowego etc) czy książek (chyba, bo nie było informacji o dacie publikacji, wydaniu etc). Za to bardzo często pojawiają się jakieś liczby i stwierdzenia bez poparcia przez źródła. np. "(...) dotyczy 90% przypadków" - skąd takie informacje? Nie wiadomo ale powtarzają się. Jeszcze gorsze były stwierdzenia typu "wiadomo przecież..." czy stwierdzenia, że "(...) problem samoistnie zniknie". Mocne zapewnienie.
Dalej jest jeszcze zabawniej gdyż autorka stwierdza, polecając prezerwatywy opóźniające wytrysk, że nie chce reklamować żadnej marki a na stronie obok zdjęcia trzech z nich xD No wcale nie widać napisó durex czy unimil na tych zdjęciach. Wręcz odnosi się wrażenie, że rozdział o gumkach to wielka ich reklama jako cudowne remedium.
Ah no i nie zapominajmy o czarnobiałych małych zdjęciach - tak aby było lepiej widać ;)
Cała książka przypomina raczej zlepek informacji znalezionych w internecie. Nie jest to zaskakujące szczególnie gdy autorka przyznaje sama, że nie dyplomowanym lekarzem (nie znam się ale się wypowiem).
Jak wspomniałem na początku, być może nie dotarła do mnie ta książka (a wręcz uznałem ją za żart czy skończyłem czytać) z uwagi na brak u mnie tego problemu ale może komuś z problem pomoże (choć wątpię). Warto jeszcze dodać, że już na początku książki, jeszcze przed spisem treści, zawarta jest informacja, że "dołożyli starań aby informacje były rzetelne" oraz że "nie biorą odpowiedzialności za wykorzystanie tych informacji".
Generalnie osobom z tym problemem nie polecałbym tej książki.

Nic więcej niż można znaleźć za darmo w internecie.

Nic więcej niż można znaleźć za darmo w internecie.

• Książki Przeczytane
  • (auto)biografie, pamiętniki, dokumenty, naukowe

Dodaj cytat z książki Już nie będę taki szybki - e-book