Okładka książki Heretycy. Panorama dziejów myśli kacerskiej i ruchu dysydenckiego w chrześcijaństwie
Adolf Holl Wydawnictwo: Uraeus Seria: Biblioteka Club Voltaire religia
1997-01-01
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
heretycy wiara chrześcijańska katolicyzm Adol Holl

więcej Więcej

Wtedy, jeśliby wam ktoś powiedział: oto tu jest Mesjasz albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych
(Mt 24, 23-24).
Określenie „herezja” pochodzi od greckiego terminu hairesis (łac. haeresis) oznaczającego „obstawanie przy swoim”, „posiadanie...

• Książnica Płock
  • POPULARNO-NAUKOWE