Sępy skalne. Zeszyt 1

Okładka książki Sępy skalne. Zeszyt 1
Karol May Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Old Shatterhand (tom 2) Seria: Przez góry i prerie powieść przygodowa
48 str. 48 min.
48 min.
Tekst wg Warszawa :
Dziki Zachód western Indianie traper westman Winnetou Maciej Woltman

więcej Więcej

Wcześniej nie miałem kontaktu z twórczością Karola Maya ale ten przygodowy sznyt Dzikiego Zachodu urzeka.

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Mam tylko jedno zastrzeżenie czyli Old Shatterhand i Winnetou są zbyt wyidealizowani. Praktycznie czytają sobie w myślach, znają wszystkich Indian z imienia i nazwiska, wystarczy, że spojrzą na coś lub...

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Na półkach: , , , ,

Jak ja bardzo lubię książki Karola Maya. Wielu ludzi ma obiekcje co do jego stylu pisania, ale ja go uwielbiam. Nie wiem czemu, on ma coś w sobie!
SĘPY SKALNE są kontynuacją OLD SHATTERHANDA. Opisują wcześniej rozpoczętą historię, można w nich spotkać Winnetou jak również Old Shatterhanda oraz inne postacie, które pojawiły się w poprzednich książkach.
Przygód jest co nie...

Na półkach: , , , , ,

Przygód jest co...

Zauważyłam, że miejscami Autor gubi wątek i przechodzi na całkiem inny temat, opisując przez dwie strony wygląd miejsca z każdym szczegółem, tylko po to, by znów przedstawić wędrówkę bohaterów. Jednak warto przeczytać ją przeczytać, ponieważ pomimo swoich wad skrywa wiele piękna.

Bardzo ciekawa, ale miejscami nużąca. Zbyt dużo opisów. Poza tym super.

• W domowej bibliotece
  • Karol May