Sokrates Café. Świeży smak filozofii.

Okładka książki Sokrates Café. Świeży smak filozofii. Christopher Phillips
Okładka książki Sokrates Café. Świeży smak filozofii.
Christopher Phillips Wydawnictwo: Wydawnictwo Szafa filozofia, etyka
filozofia, etyka
Socrates Café: A Fresh Taste of Philospohy.
Wydawnictwo Szafa
2005-01-01
2005-01-01
Michał Lipszyc
filozofia publicystyka

Okładka książki Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą David Jessel, Anne Moir
Płeć mózgu. O ... David Jessel, Anne ...
Okładka książki Biblia dziennikarstwa Andrzej Niziołek, Andrzej Skworz
Biblia dzienni... Andrzej Niziołek, A...
Okładka książki Paradoks czasu John Boyd, Philip G. Zimbardo
Paradoks czasu John Boyd, Philip G...
Okładka książki Islandia. Wprowadzenie do wiedzy o społeczeństwie i kulturze Roman Chymkowski, Włodzimierz Karol Passel
Islandia. Wpro... Roman Chymkowski, W...

Ciekawa, lekka i przyjemna, ale czegoś tu zabrakło, więc zabraknie też słowa "bardzo" i pozostanie po prostu dobra. Wydaje mi się że z rozpędu, w miłości do kwestionowania, autor zapomniał trochę pokwestionować postać samego Sokratesa, który jest w tej książce po prostu wyidealizowany. Bardziej niż filozofa przypomina proroka, z jedynym słusznym sposobem na życie i świat. Poza tym - dobrze się czytało.

Ciekawa choć spodziewałam się innej konwencji. Dialogi uświadamiają,że nie ma jednej prawdy i pokazują jak fantastycznie można rozmawiać :).

Zaraz po przeczytaniu byłam zachwycona, po niedługim czasie zaczęłam studiować filozofię. Książka inspirująca, skłaniająca do refleksji nad codziennością, zachęcająca do dialogu, ale to tylko lekkie otarcie się o to, czym tak naprawdę jest filozofia. Polecam... nie poprzestać na tej lekturze. Niech to będzie miły, lekki i przyjemny początek wspaniałej przygody z filozofią.

Książka zainspirowała codwutygodniowe otwarte spotkania dyskusyjne w Poznaniu, Trójmieście i Warszawie.

Jeśli macie ochotę dołączyć do naszych rozmów, zajrzyjcie na http://sokratescafeblog.wordpress.com - znajdziecie tam m. in. informacje o najbliższych spotkaniach oraz tematy tych minionych. Zapraszamy!

dla mnie czyta się przyjemnie i super że ktoś taki istnieje i budzi w ludziach chęć rozmowy o tym co naprawdę ważne. Książka sprawiła że zastanowiłam się nad pytaniami które są w niej stawiane, to był czas dla mnie i mojej duszy.

Bardzo dobra książka dla osób może nie tyle fascynujących się filozofią jako nauką (filozofami, pojęciami, historią filozofii itd. - tu zbyt wielu faktów, dat czy nazwisk nie znajdziemy) ile lubiących poszukiwać, drążyć i analizować, dla osób refleksyjnych, którzy wciąż zadają sobie w życiu nowe pytania i za wszelką cenę starają się uzyskać na nie odpowiedź... Książka otwiera oczy na wartość filozofii (lub raczej filozofowania) w dzisiejszych czasach będących znakiem zmian hierarchii wartości, pośpiechu i pogoni za pieniądzem i dobrami materialnymi, co prowadzi do wzrostu wartości życia konsumpcyjnego nad duchowym. Po tę pozycję powinny sięgnąć również osoby, które w tej gonitwie bez chwili wytchnienia uczestniczą. Może warto na chwilę przystanąć i zastanowić się nad... No właśnie. Zajrzyjcie do książki. Pozycję tę czyta się łatwo, zmusza ona do refleksji. Ogólnie - polecam :)

• Filozofia
  • Przeczytane dawno temu
  • Przeczytane fragmenty
  • Myślenie / Filozofowanie

Dodaj cytat z książki Sokrates Café. Świeży smak filozofii.