Full wypas, czyli Chrześcijaństwo z pazurem

Okładka książki Full wypas, czyli Chrześcijaństwo z pazurem Rafał Szymkowiak OFMCap
Okładka książki Full wypas, czyli Chrześcijaństwo z pazurem
Rafał Szymkowiak OFMCap Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Wydawnictwo M
2010-04-13
2010-04-13
978-83-7595-166-0
chrześcijaństwo wiara

Książka ma genialne momenty, które podsuwają dobre refleksje i dają do myślenia. Całość utrzymana w atmosferze młodzieżowej. Pozdrawiam katolików.

Nie chcę oceniać z powodu oddalenia się tego kapłana od zakonu :(

Nie chcę oceniać z powodu oddalenia się tego kapłana od zakonu :(

Kolejną książką o której chciałabym opowiedzieć jest ,,Ful wypas, czyli Chrześcijaństwo z pazurem” wydanej w 20010 roku przez wydawnictwo M. Autorem tej pozycji jest Rafał Szymkowiak OFM Cap pracujący na co dzień z młodzieżą trudną i subkulturami. Jest zakonnikiem powołanym do pracy z ludźmi młodymi. Doskonale znający problemy tych maluczkich i nie raz wyciągających ich z grząskiego bagna.
Tak szybko czyta się tą książkę, że po jej skończeniu ma się ogromny niedosyt a zarazem pragnienie przeczytania pozostałych książek tego autora. Tych książek się nie czyta je się wręcz pochłania. Jest to literatura typowo religijna, ale o dziwo napisana w bardzo nietypowy sposób. Widać w tej lekturze niebywałą prostotę myśli a przez to całe sedno spraw najważniejszych w życiu. Skradająca serca osób młodych borykającymi się na co, dzień z własnymi słabościami i problemami. Zachęca ona do tego by pomimo porażek wciąż szukać Boga – przede wszystkim w Eucharystii ale również w innych ludziach. Książka wnosi wiele mądrych odpowiedzi na nieraz nurtujące młodzież pytania. Przybliża ona również w bardzo subtelny sposób tajemnicę zawartą w Eucharystii: ,,Kiedy podnoszę Hostię i mówię ,,Oto Baranek Boży” to właśnie nawiązuję do sytuacji, która rozgrywa się na Golgocie. Kiedy podnoszę chleb, to jest nic innego jak podniesienia krzyża. Hostia wędruje do góry, tak jak do góry wędrował Jezus przybity do ramion krzyża”.
Każdy rozdział kończy się piosenką. Ma się wrażenie, że do tej książki brakuje jeszcze tylko płyty z utworami piosenek zawartymi w tej książce.
Właśnie dzięki takim książkom stajemy się lepszymi ludźmi. To one skłaniają do refleksji nad swoim stosunkiem do Boga, bliźniego jak i do siebie samego. Przyjacielu drogi zatrzymaj się na chwilę i zechciej pochylić nad lekturą, która przemienia serca i daje nadzieję na lepsze jutro.
Gorąco polecam dla tych którzy już znaleźli Boga lub tym którzy wciąż szukają.

• Religijne
  • Wzrastanie (religia/psychologia/poradniki itp.)
  • Przeczytane 2013
  • Filozofia, religia