„41 dni nadziei” wkrótce w kinach!

LubimyCzytać
29.06.2018

6 lipca do kin wchodzi film „41 dni nadziei” z Shailene Woodley i Samem Clafinem w rolach głównych. To porywająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. Historia o sile woli, odwadze, zaradności i nadziei. 4 lipca nakładem wydawnictwa Książnica ukaże się również wznowienie książki.

Tami Oldham Ashcraft jest zapaloną żeglarką, w życiu przepłynęła już ponad 50 tysięcy mil. Gdy wraz z narzeczonym wyruszyła w beztroski rejs po Pacyfiku, ich miłosną wyprawę przerwał jeden z największych huraganów w historii. W wyniku spotkania z nieokiełznanym żywiołem Richard został ciężko ranny, a Tami musiała pokonać w pojedynkę piętrzące się przeszkody.

Dziesięć lat po tych traumatycznych wydarzeniach z pomocą pisarki Susei McGearhart Tami zdecydowała się wydać książkę „Red Sky in Mourning: A True Story of Love, Loss and Survival at Sea”. Stała się ona bestsellerem i z miejsca zainteresowała wielu filmowców. Pierwsze polskie wydanie, zatytułowane Tragedia na morzu – Ashcraft Tami, McGearhart Susea, ukazało się nakładem wydawnictwa Muza w 2003 roku. W związku z ekranizacją książka zostanie wznowiona w wydawnictwie Książnica pt. 41 dni nadziei i ukaże się pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.

Jej historia doczekała się w końcu ekranizacji. Już 6 lipca na ekrany kin wejdzie inspirowany tymi dramatycznymi wydarzeniami film „41 dni nadziei”.

To poruszająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. W rolach głównych wystąpili Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”) oraz Sam Clafin („Love, Rosie”).

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy, wy­ruszają w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami, nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

REŻYSERIA: Baltasar Kormakur („Everest”, „Kontrabanda”, „Agenci”, „101 Reykjavik”)

OBSADA: Shailene Woodley („Niezgodna”, „Gwiazd naszych wina”, „Spadkobiercy”, „Wielkie kłamstewka” – serial), Sam Claflin („Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Zanim się pojawiłeś”, „Love, Rosie”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”), Jeffrey Thomas („Hobbit: Niezwykła podróż”, „Światło między oceanami”).

Film pojawi się w Polsce pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2791
4
29.06.2018 13:29

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd