$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 202
Ryjek | 2017-04-24
O książce: Pani na Czachticach
Dodana: dzisiaj

Właściwie nie powinnam jej oceniać bo niestety nie dobrnęłam do końca.
Kierując się tym, że powieść zwyczajnie nie spodobała mi się aczkolwiek może zachwyci kogoś innego oceniłam ją na dobrą.
Nie tego się spodziewałam, zamiast sensacji w osobie Elżbiety Batory poznałam losy okolicznych zbójów. Tyle jestem w stanie powiedzieć na 1/5 książki którą przeczytałam.

książek: 113
MocnoSubiektywna | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nigdy nie zapomnę Dopóki nie zgasną gwiazdy z trzech powodów. Po pierwsze książka przyszła do mnie niespodziewanie, przed premierą, w momencie gdy blog był od paru miesięcy zawieszony. To między innymi dzięki temu wróciłam do pisania. Po drugie powieść była fantastyką postapokaliptyczną w zupełnie nowej, świeżej odsłonie. Po trzecie… to była po prostu cholernie dobra książka. Niestety z czytaniem drugiego tomu musiałam się wstrzymać i ciągle odkładałam ją w czasie. Na szczęście nic nie trwa wiecznie , a I wrzucą was w ogień w końcu doczekało swojego czasu.

Od wydarzeń z końca tomu pierwszego minęło wiele lat. Wystarczająco by nowe, widzące, pokolenie dorosło, a starcy powoli pozostawali w mniejszości. Świat się zmienił. To nie Świetliki są teraz zagrożeniem. W Mieście które wyrosło na ruinach pozostałych sprzed Upadku ludzie zapominają o tradycjach. Jednak czy brak świetlików może powstrzymać Lucyfera który jeżeli wierzyć plotką ciągle czeka na Lodowcu?

Znowu dałam się zaskoczyć...

książek: 4367
Pokrecona | 2017-04-24
O książce: Córka doskonała
Dodana: dzisiaj

Dlaczego życie wielu ludzi jest tak różne od ich wyobrażeń?
Marzenia nie są jedyne — jest jeszcze rzeczywistość, my nie jesteśmy sami na świecie — są inni i oni też o czymś marzą.

Nie zawsze jest nam dane mieć to, co byśmy chcieli. Czasami los płata nam figle, ale potem, z perspektywy czasu uważamy, że nie ma tego złego...
W naszym życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się bez przyczyny.
Jacks z może czasem zrozumie, jakie skarby są w zasięgu jej ręki, jak wspaniale wychowała swoje dzieci, i to właśnie stanie się jej spełnieniem.
Bardzo często w rodzinach jest tak, że niespełnione marzenia lub ambicje rodziców przekazywane są dzieciom. Boimy się tego, że powielą nasz los, a przecież każdy ma prawo mieć inne od naszych marzeń plany na przyszłość.

"Córka idealna" pokazuje nam, jak oczekiwania i niespełnione ambicje wpływają na działania człowieka. Niektórzy godzą się z tym, co przynosi los, a inni próbują nagiąć go do własnych wyobrażeń. Możemy się również przekonać o tym, jak...

książek: 1429
Natalia | 2017-04-24
O książce: Kluczowy świadek
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

http://ksiazki-natali.blogspot.com/2017/04/kluczowy-swiadek-jorn-lier-horst.html

Dzięki Wydawnictwu Smak Słowa, na nasze półki trafił debiut Jørna Lier Horsta, „Kluczowy Świadek” (oryg. Nokkelvitnet). Książka ta otwiera cykl o Williamie Wistingu. Trzeba przyznać, że właśnie dzięki tej postaci autor stał się popularny. Obecnie jest jednym z najpoczytniejszych pisarzy norweskich. Jørn Lier Horst to norweski pisarz i dramaturg. Pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie zajmuje się pisaniem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Horst ma na swoim koncie dziewięć powieści, obecnie pracuje nad dziesiątą. Pierwsza z nich ukazała się w 2004 roku. Bohaterem tej książki jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku.

Funkcjonariusze, znajdują martwego Prebena Pramma. Na pierwszy rzut oka widać, że od dłuższego czasu leży martwy. Liczne ślady po przypalaniu i brak opuszków palców u denata wskazują, że związano go, rozebrano i okrutnie...

książek: 363
Agnieszka | 2017-04-24
Na półkach: Rok 2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Na co dzień nie czytam książek o tematyce religijnej, jednak gdy ta pozycja trafiła do mnie przez przypadek, z przyjemnością się w niej zagłębiłam. O tym, jakie wrażenie wywarł na mnie ksiądz Kaczkowski jako człowiek, świadczy niemożność odłożenia przeze mnie książki-wywiadu oraz częste "pocenie się" oczu.
Choć jestem dzisiaj daleko od Kościoła, wypowiedzi Kaczkowskiego wzbudziły we mnie wiele refleksji.
Mam nadzieję, że przed śmiercią zdążył zjeść kawałek porządnej polędwicy.

książek: 119
Pani-ze-świetlicy | 2017-04-24
O książce: Mały Książę
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Klasyk, który po prostu trzeba przeczytać. Uniwersalna - w zależności od wieku interpretujesz ją inaczej. Często do niej wracam i zawsze widzę coś innego :-)

książek: 121
Książkowe powroty | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Przeczytanie „Dziewczynki z przewozu” podczas urlopu w Polsce poleciła mi Mama (jak zwykle J). Widziałam tę książkę na półce w domu od lat, ale jakoś nigdy nie przykuła mojej uwagi. W końcu jednak zdecydowałam się po nią sięgnąć. Czy się opłaciło? Zapraszam do lektury.


Akcja powieści, wydanej po raz pierwszy w 1930 r., toczy się na Ziemi chełmińsko-dobrzyńskiej niedługo po zakończeniu I wojny światowej. Anielka Borucka wraz z ojcem wprowadza się do należącego do niego majątku, zagrabionego przez okupantów w czasie wojny. Opuszczony, zniszczony budynek stopniowo przeradza się w przytulny i ciepły dom, a dziewczynka powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości. Pewnego dnia odkrywa stary kuferek, a w nim zagadkowy złoty łańcuszek z niebieskim krzyżykiem. Wkrótce potem miejscowy żebrak wyjawia jej pewną tajemnicę...

„Dziewczynka z Przewozu” to książka typowo dziewczęca. Chwilami przypominała mi „Dzieci z Bullerbyn”, choć nie da się nie zauważyć, że autorka inspirowała się przede...

książek: 105
Monika Hetz | 2017-04-24
O książce: Barbie i Ruth
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Każdy z nas zna sławną na całym świecie lalkę Barbie. Jako mała dziewczynka bardzo chętnie sięgałam po tę zabawkę. Kiedy więc zobaczyłam „Barbie i Ruth” Robin Gerber, wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałam się nad historią powstania lalki, dlatego też z wielką ciekawością śledziłam losy Ruth Handler i jej nietuzinkowych pomysłów.

Powieść stanowi fascynującą opowieść o życiu niezwykle ambitnej, upartej i pewnej siebie kobiety, jaką z pewnością była Ruth - córka żydowskich emigrantów z Polski. Jako dziecko trafiła ona pod opiekę starszej siostry Sarah, co wpłynęło na jej dalsze relacje z rodzicami. Szturmem wkroczyła ona w świat mężczyzn i biznesu, budząc respekt i szacunek. Jej szalone pomysły bardzo często spotykały się z krytyką, jednak z czasem zdobywały wielu zwolenników. Wraz z mężem Elliotem stworzyła ona międzynarodową firmę Mattel. Zasłynęła z twórczości kultowej lalki Barbie. Była kobietą, która odnosiła zarówno sukcesy, jak i...

książek: 830
Monika | 2017-04-24
O książce: Arabska krucjata
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zdarzenia opisane w książce to fikcja, i jako taką należy je traktować. Mimo to Valko trafnie komentuje to, co w ostatnich latach działo (i wciąż dzieje się) na Bliskim Wschodzie. Duże wrażenie zrobiła na mnie wypowiedź włożona w usta Jasema. Nie uważam się za islamofoba, ale ileż w co powiedział jest prawdy!

- Oj, Darin, Darin, czy ty jesteś ślepa? Popatrz, jak nam się dobrze wiedzie! Do Europy walimy tysiącami, zapełniamy ulice i szkoły naszą młodzieżą. Ha! – Z radości aż klaszcze w ręce. – Osiągnęliśmy stan, w którym media piętnują tych, co na to nie chcą pozwolić. Wznosimy potężne meczety w największych miastach świata, podczas gdy inne symbole religijne wycofywane są ze szkół. Robimy przerwy w pracy, by się modlić, a inni muszą prosić o pozwolenie albo oszukiwać, żeby napić się kawy lub zapalić papierosa. Weszliśmy do waszych firm, szkół, na uniwersytety, do waszych więzień, szpitali i ośrodków wypoczynkowych. […] Zmusiliśmy was nawet, żebyście przygotowywali nasze...

książek: 209
LifestylebyAgnieszka | 2017-04-24
O książce: Antipolis
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Tradycyjnie powiem, że książka ma wygodną czcionkę i 366 stron. Książka wciąga i można ją nawet przeczytać jednym tchem. Trzeba się jednak pilnować, ponieważ jest dużo bohaterów. Łatwo się pogubić, kto jest kim i skąd się wziął. Lektura dobra, niby nic mi nie brakowało, ale jakoś chyba nie dla mnie. Akcja mnie ciekawiła, jak się wszystko zakończy, lecz większych emocji nie było. Świat fantastyki ładnie wpleciony w życie osób, dzięki czemu chciało się nadal czytać. Nie wiem czy sięgnę po kontynuację. Jak na razie tego nie planuję, a mam zamiar poznawać innych autorów. Nie byłabym sobą, gdybym nie znalazła cytatu. Oto on:
"Tak - pomyślał z sarkazmem śnieg - Rosjanie to idioci, Niemcy to idioci, ale to nam spadnie na głowy niebo".

Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, bo polskie" i "Czytam, ile chce".

książek: 26
Nieuchwytne | 2017-04-24
O książce: Kalendarze
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Przeczytałam całą "Cukiernię pod Amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk i kilka innych powieści tej autorki, byłam więc pewna, że będzie to kolejna literacka uczta, pełna zaskoczeń i niespodzianek.

Nieco więc się rozczarowałam, bo akcja "Kalendarzy" nie toczy się wartko. Raczej zbudowana jest ze szczegółowych opisów, jest takim specyficznym rejestrem wspomnień. Początkowo więc czekałam, kiedy w końcu coś się wydarzy, a później dałam się nieść tej kojącej opowieści.

Myślę, że każdy w tej książce znajdzie coś ze swojego dzieciństwa, bo zazwyczaj jako dzieci przeżywamy podobne przygody i mamy typowe dla kilkulatków dylematy. Poza tym nostalgia za tamtym czasem - czasem beztroski jest zawsze taka sama.

"Kalendarze" to nie tylko spojrzenie wstecz i celebrowanie przeszłości. To również bolesne rozważania o naszej przemijalności i o nieuchronności zachodzących wokół nas zmian. Wszystko kiedyś się kończy - bez względu na to, czy się z tym zgadzamy, czy nie.

Wielkim atutem tej...

książek: 2529
Marta Gaik | 2017-04-24
O książce: M jak merde!
Na półkach: 52bookof2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Paul West to anglik, który ma niezwykły talent do pakowania się w kłopoty. I to nie dlatego, że jest nieudacznikiem. Jego zamiłowanie do pięknych kobiet jest przyczyną jego wszystkich nieszczęść. W tym odcinku jego przygód udaje się na południowe wybrzeże Francji, za swoją nową miłością. W tym samym czasie jego dawna przyjaciółka podstępnie zmusza go do zorganizowania swego ślubu z ogromnie prominentnym narzeczonym. Poczucie humoru autora dorównuje tempa akcji, która jest wyjątkowo sensacyjna. W grę wchodzi honor, wielkie uczucia i życie Prezydenta Francji. A to wszystko swoją kulminację będzie miało na weselu. Pasjonująca parodia stosunków angielsko-francuskich i męsko-damskich :)

książek: 475
Nevada | 2017-04-24
O książce: Awaria małżeńska
Dodana: dzisiaj

Lekka,łatwa i przyjemna.....nic powalającego....mało wymagająca...można czytać jednym okiem a i tak wszystko jasne🙄

książek: 105
Monika Hetz | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

„Z życia zdeklarowanej singielki” Małgorzaty Ciechanowskiej to niezwykle lekka oraz pełna humoru powieść, w sam raz na niedzielne popołudnie. Ukazuje ona życie 25 letniej singielki, jej wybory oraz decyzje życiowe. Lekki styl autorki sprawił, że książkę czytałam z wielką przyjemnością.

Główną bohaterką jest Iza- młoda i niezależna kobieta, pracująca w salonie sukien ślubnych. Skrycie jednak marzy ona o tym, że kiedyś będzie miała okazję założyć jedną z tych przepięknych kreacji. Los nie jest dla niej łaskawy. Ciągłe problemy oraz coraz to nowe wyzwania stanowią nieodłączny element jej rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka wielu różnych mężczyzn. Ale czy któryś z nich okaże się tym jedynym?

Jest to ciekawa historia, która uświadamia nam, że każdy z nas musi dojrzeć, dorosnąć do tych najważniejszych życiowych decyzji. Niezależnie czy dotyczy to ślubu, kupna mieszkania, czy też wyboru studiów. To właśnie czas i jego upływ sprawia, że jesteśmy w stanie pogodzić się ze swoją...

książek: 359
charmeuse | 2017-04-24
O książce: Samotna
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jakoś nie mogę się przekonać do książek L. Gardner. Niby thriller, ciekawy i wciagajacy, tajemniczy ale ... Właściwie sama nie wiem jakie "ale", wiem za to że jej sposób narracji znacznie mnie irytuje co powoduje odłożenie książki na półkę. Wcześniej czy później znów do niej sięgam. Bohaterowie jej książek sa bardzo niejednoznaczni ani dobrzy ani źli kierują się słusznymi pobudkami ale robią rzeczy powszechnie nieuznawane. Zaś negatywni bohaterowie są negatywni na 110% - bogaci zdeprawowani z sekretami których zaciekle bronią. Tego czego nie mogę odmówić autorce to świetnie skonstruowanej fabuły która krok po kroku odkrywa nowe zagadki i tajemnice by na finiszu ujawnić całą prawdę.

książek: 505
Meggie | 2017-04-24
O książce: Doskonała pomyłka
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Naszyjnik z pereł to marzenie niejednej kobiety. Dla Tilli Beaumont stanowił on jedną z cenniejszych rzeczy, ale nie tylko ze względu na jego wartość pieniężną, ale sentymentalną. Niestety zaginął wiele lat wcześniej i nie udało się go odzyskać. Kobieta zaczyna pisać listy do wnuczki Sophie Beaumont-Brown, z którą reszta rodziny nie utrzymuje kontaktu. W listach tych snuje opowieść o swoim życiu oraz o naszyjniku, którego historia sięga minionych lat. Każda z tych pięknych, lśniących i niepowtarzalnych pereł z naszyjnika wiąże się z pewną tajemnicą i splata w intrygujący sposób losy osób z różnych kultur i czasów. Czy Sophia odkryje znaczenie naszyjnika? Czy uda się jej dowiedzieć, co z nim się stało?

Okładka kojarzyła mi się z lekką, niewymagającą lekturą i takie wobec książki miałam oczekiwania. Treść okazała się dla mnie zaskoczeniem, mimo poznanego wcześniej zarysu fabuły. Początek, czyli właściwie pierwszy rozdział, w którym czytelnik poznaje Sophie i jej przyjaciela Hugo,...

książek: 159
czytam_podrozuje | 2017-04-24
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Wypożyczyłam tą książkę oczywiście z czystej ciekawości, bo jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam takiego gatunku. I mam do tej książki bardzo mieszane uczucia. Ani nie zrobiła na mnie pozytywnego, ani negatywnego wrażenia. Przede mną drugi tom tego kulinarnego kryminału i chyba na nim oprę swoją opinię.

książek: 194
Paweł Koczan | 2017-04-24
O książce: Finansowy ninja
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Gdyby każdy przeczytał tą książkę, w Polsce byłby kolejny zryw narodowy.
Osobiście polecam, celem uporządkowania widoku na własne finanse :)

książek: 105
Monika Hetz | 2017-04-24
O książce: Carpe diem
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam zapowiedź „Carpe diem” Diane Rose wiedziałam już wtedy, że muszę poznać tę niezwykłą historię. Uwielbiam książki, które wyróżniają się swoją oryginalnością i pokazują, że warto cieszyć się każdą chwilą życia. Piękna okładka przykuwa wzrok i zachęca do lektury. Do tego intrygujący tytuł, nawiązujący do ody starożytnego poety, Horacego- „Carpe diem”, czyli „Chwytaj dzień”.

Główną bohaterką jest Rosalie Heart- studentka prawa, która z pozoru wiedzie idealne życie. Posiada oddanych przyjaciół, kochającego brata, odnosi sukcesy w sferze naukowej. Niestety z powodu choroby, dziewczynie pozostało już tylko 600 dni życia. Zdążyła się już ona pogodzić z okrutnym wyrokiem śmierci. Żyje chwilą i stara się przeżyć w życiu jak najwięcej. Często podejmuje spontaniczne decyzje, niczego nie planuje. Nie myśli o miłości oraz związku. Wszystko ulega zmianie, kiedy w jej życiu pojawia się Daniel- przystojny i czarujący lekarz. Wówczas z czasem jej priorytety...

książek: 1275

Problem w książce mocno skondensowano. Nieco pobieżnie, pytania nieraz sugerujące odpowiedź. Dużo bliźniaczych historii. Jednak najważniejszy zdaje się fakt kryzysu polskiego kościoła, jest skostniałych struktur i braku odpowiedniego psychologicznego przygotowania młodych mężczyzn do tej misji, jaką jest kapłaństwo. Przeraźliwe osamotnienie i niemożność uzyskania choćby nie tyle pomocy, co zwykłego Ludzkiego zrozumienia, mnie zatrwożyło.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd