$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 525
Agata Musiał | 2017-03-24
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

W ostatniej już części trylogii „Stulecie” przedstawione zostają losy świata od lat powojennych do upadku komunizmu w Europie. W różnych krajach dzieci bohaterów „Zimy Świata” próbują układać swoje życie. Czarnoskóry George w Ameryce walczy z rasistami o prawa mniejszości, Berlińczyk Wally snuje plany o przedostaniu się na stronę zachodnią, radziecka dziennikarka Tania współtworzy buntownicze pismo w czasie, gdy jej brat Dimka pnie się po szczeblach kariery na Kremlu. Ich oczami obserwujemy kryzys Kubański, zamach na Kennedy’ego, wojnę w Wietnamie i zmiany jakie przechodzi blok wschodni. Płyną lata, ktoś się rodzi, a ktoś odchodzi na zawsze. Świat nieustannie się przeobraża.

Follett wykonał w tej książce kawał dobrej roboty zupełnie zmazując złe wrażenie wywołane poprzednią częścią. To powieść, której bohaterowie (nie wszyscy, lecz większość) to postaci wiarygodne, realne. Zmuszeni do życia w powojennej rzeczywistości mogą jedynie próbować zmieniać cokolwiek małymi gestami,...

książek: 225
Vukko | 2017-03-24
O książce: Pielgrzym
Dodana: dzisiaj

Ta książka to podróż. Podróż na drodze samego siebie.
W taką drogę wyrusza bohater, w pielgrzymce do Santiago de Compostela.
Urzekł mnie motyw, że to co niezwykłe znajduje się na drodze zwykłych ludzi. To jest pogląd z którym się utożsamiam. Piękno jest i należy je dostrzec w małych rzeczach.
Na pewno jest to książka, która wzbudza skrajne opinie. Ja mam wyśrodkowaną opinie. Miejscami mnie urzekła, a miejscami irytowała. Lecz ocena jasno mówi o tym w którą stronę szala się pochyla.

książek: 336

Czy wiedzieliście o tym, że w życiu liczy się KISS? To prosta zasada, której trzymają się inżynierowie. Przestają tracić czas, bo wiedzą, że nie muszą się starać za wszelką cenę. Ich działania zgodne są z zasadą Keep It Simple, Stupid - Postaw na prostotę, głupcze. Jak to brzmi? Jak poradnik. Ale tak naprawdę nie jest nim. To po prostu książka, czy raczej książeczka o tym, jak można inspirować się porażkami, by móc stwierdzić: uff...udało się... Odpowiedzialnym za zwięzły, trochę filozoficzny manifest o naszych błędach jest Erik Kessels, autor mini - poradnika "Ale wtopa! Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek".

Erik Kessels, znana postać w świecie reklamy, dyrektor kreatywny międzynarodowej agencji reklamowej, ale i prawdziwy artysta, kurator, kolekcjoner, buntownik, istny marketingowy anarchista, projektant i fotograf. W superlatywach wypowiadają się o nim klienci znanych marek, przedstawiciele agencji reklamowych, ludzie z branży...

książek: 206
Morte | 2017-03-23
O książce: Zamach w Sarajewie
Dodana: wczoraj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest kilka wersji tego jak wyglądał zamach na Franza Ferdinanda i w tej książce znajdziemy ten najbardziej podejrzany ,a opis owej sytuacji znajdziemy tylko na końcu książki na 2-3 stronach. Więc co jest wcześniej ? Ano, niesamowicie wciągające dialogi które przedstawiają sytuację Europy w 1914 roku. Naturalnie dziś można by napisać książkę o tym samym tytule ,która by była obszerniejsza ,ale jak na tamte lata ,kiedy pierwszą wojnę każdy miał w nosie ,pozycja spełnia swoje zadanie. Mógłbym ją polecić komuś kto zaczyna wgłębiać się w historię Wielkiej wojny na poziom zaawansowany

książek: 963

Zdecydowałam się sięgnąć po Krzyżowca w dużej mierze przez umiejscowienie akcji w średniowieczu… Uwielbiam książki, które przenoszą czytelnika w świat sprzed kilku setek lat… Co prawda nieco inaczej wyobrażałam sobie treść książki… ale nie czuję się rozczarowana tym, co miałam okazję przeczytać…

Powieść Grzegorza Wielgusa wciąga od pierwszych stron. Początkowo obawiałam się, iż może być ciężko z wczytaniem się w lody głównego bohatera, jednak rzeczywistość okazała się na swój sposób przyjemna. Choć nie przepadam za dużą brutalnością, której winnam się była spodziewać, zważając na tematykę – i to była jedyna rzecz, jaka mi przeszkadzała – ujmując całościowo, nie można się nudzić podczas czytania.

To, co ujęło mnie w czasie lektury, to plastyczny, barwny jeżyk autora. Czytając, miałam wrażenie, ba! widziałam oczyma wyobraźni opisywane przez niego miejsca, stroje… Dodatkowo lekkość płynąca ze słów przelanych na papier… zupełnie jakby to było coś naturalnego i łatwego dla Grzegorza...

książek: 767

Najnudnuejszy z Avengers (już Czarna Wdowa jest ciekawszą postacią) i jego życie z dala od potężnych przyjaciół. Pościgi i strzelaniny w połączeniu z modną swego czasu dekonstrukcją superbohaterskich tradycji dają powiwew śieżości. Świetna, prosta i minimalistyczna kreska w pięciu pierwszych zeszytach bardzo dobrze komponuje się z całością. Szkoda tylko, że w albumie umieszczono zeszyt Young Avengers, w którym Clint uczy młodą Hawkeye jak powinni zachowywać się prawdziwi superbohaterowie i co muszą sobą reprezentować. Ewidentnie odstaje on od pozostałych. Wracając do całości - miałem pewne obawy, w końcu Hawkeye jest tak nijaki, że głowa mała, jednak pozytywnie sie zawiodłem.

książek: 111
Cantata | 2017-03-23
O książce: Siostry
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Z pewnością książka będzie gratką dla fanów Virginii Andrews, autorki m.in "Kwiatów na poddaszu", gdyż to z jej twórczością najbardziej mi się skojarzyła. Mamy do czynienia z podobnym mrocznym klimatem, zżytym ze sobą rodzeństwem i skrywaną przez lata straszną tajemnicą. Jedyne czym "Siostry" różnią się od powieści amerykanki to czynnik psychologiczny. Kiedy opowieść o rodzeństwie Dollangangerów należy do gatunku powieści obyczajowych tak tutaj trafia nam w ręce
dobrze skonstruowany thriller psychologiczny.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/03/siostry-claire-douglas.html

książek: 7856

Antologia opowiadań i fragmentów powieści głównie anglojęzycznych autorów (jedyny wyjątek jest niemieckim Turkiem), w których niepoślednią rolę grają koty. Prawie połowa tych nazwisk z nich nie była dotąd wydawana w Polsce. Są tu kryminały, opowiadania sensacyjne i opowieści grozy.
Jak zwykle w antologiach - perełki przeplatają się z historyjkami, nad którymi człek nie ma ochoty się zatrzymać, ale w całości udane zestawienie.
A.Princci: Francis ist neu im Revier. 9*
Kot-detektyw. Co za bzdura, chciałoby się zakrzyknąć, a to jedno z ciekawszych opowiadań - na pewno sięgnę po tego autora! Pełen humoru język, inteligentnie prowadzona akcja, niecodzienna "kocia" perspektywa.
R.Rendall: Es lebe die Königin 6*
Miłośnicy kotów mają niekiedy na ich punkcie kota, że aż dreszcz przechodzi. Zaginają rzeczywistość.
P.Highsmith: Was die Katze heranschleppte 8*
Angielska krew i poczucie przyzwoitości górą i... ponad literą prawa.
S.King: Achtung - Tiger! 8*
Psychologia nastolatka a świat...

książek: 542
Zuza Pytkowska | 2017-03-23
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem krótko. Zirytowała mnie ta książka. Zirytował mnie sposób, w jaki Shimamoto odeszła od głównego bohatera, pozostawiając go choćby bez słowa wyjaśnienia. Zirytowało mnie, że można tak łatwo ranić, oszukiwać i niszczyć komuś życie. Chociaż może właśnie tego potrzebował Hajime - by pozbyć się swojej dawnej miłości raz na zawsze, musiał wycierpieć swoje. Mam tylko nadzieję, że możliwe było, aby odnalazł jeszcze szczęście, a nie tylko codzienną rutynę i sposób, by przetrwać kolejny dzień. By bezpowrotna stara nie oznaczała także rozpoczęcia oczekiwania na śmierć, marazmu i nieustannej, bolesnej tęsknoty.

książek: 916
Gosia | 2017-03-23
O książce: Love, Rosie
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Powieść jakich wiele. Typowy romans z poprawną dozą humoru, ludzkimi postaciami, przewidywalną fabułą. Niestety w pewnym momencie perypetie Rosie zaczęły być nużące, powtarzalne. Ahern stworzyła powieść epistolarną, co przede wszystkim wyróżnia ją spośród innych pozycji tego gatunku i powinno być jej głównym plusem, ALE... niektóre listy, e-maile, rozmowy z czatów brzmiały niesamowicie nienaturalnie. Wypowiedzi były tworzone z myślą o czytelnikach, aby orientowali się w akcji. Niestety nikt nie wspomina z taką częstotliwością i dokładnością wydarzeń minionych dni, opisując dokładnie drugiej osobie poszczególne wydarzenia, w których obie(!) brały udział. 'Love Rosie' nie jest niczym odkrywczym, ot miłe, sympatyczne czytadło po jakie można sięgnąć od czasu do czasu, nie wnoszące nic specjalnego do życia.

książek: 10
adam_d | 2017-03-23
O książce: Solaris
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

nie wiem co Stanisław Lem zażywał pisząc tą książkę, ale po pierwsze opisy samej planety są nie do wyobrażenia, a po drugie historia relacji międzyludzkich, miłości, tęsknot, wspomnień jest jakaś taka niedopowiedziana. zapowiadało się naprawdę na mega książkę a w rzeczywistości nie ma nad czym wznosić peanów.

książek: 58
Titka Brak | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Tragiczna historia życia kobiety opowiedziana, moim zdaniem, w bardzo łagodny sposób. Polecam.

książek: 151
Gracjan Triglav | 2017-03-23
O książce: Zyskaj na Kryzysie
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Polska adaptacja książeczki jakiegoś Niemca (?), który jak się zdaje jest samozwańczym guru coachingu. Kto to jest, co wydał – itd. ciężko orzec, bo tytułu niemieckiego oryginału (???) w stopce nie ma, a Google odsyła tylko do stron poświęconych postaci imiennika autora, renesansowego uczonego, który wedle notki z tyłu książki jest też jego praszczurem... Nigdzie nie ma też nazwiska tłumacza, a na jednej ze stron pojawia się nawiązanie do „Rejsu” (dzieła kultowego raczej tylko nad Wisłą)... więc może to po prostu pseudonim jakiegoś obywatela Lechistanu, który słusznie ma wątpliwości czy mądrze będzie wydawać coś takiego pod własnym nazwiskiem... Ciężko odegnać myśl, iż tego typu poradniki pomagają jedynie ich wydawcom i autorom (a i to, biorąc pod uwagę skale czytelnictwa – w niewielkim stopniu).

To nie jest standardowa książka, raczej prezentacja z PowerPointa – nieco chaotyczna, korzystająca z różnych banałów i tzw. filozofii dla ubogich (wiązanej między innymi z pisaniną Paulo...

książek: 1519
HouseOfReaders | 2017-03-23
O książce: Obsesja
Dodana: wczoraj

Urodziny jedenastoletniej Naomi Bowes zbliżają się wielkimi krokami. Pewniej nocy, gdy nie może spać, widzi ojca, który idzie w stronę lasu. Zaciekawiona dziewczynka postanawia sprawdzić, gdzie się wybiera, a co najważniejsze po co? Może idzie złożyć jej różowy rowerek? Jak się okazało mężczyzna faktycznie coś ukrywał – głęboko pod ziemią, pod stertą liści, ale z pewnością nie był to prezent urodzinowy dla córki... Naomi Bowes odkrywa przerażającą prawdę o swoim surowym ojcu - Thomas David Bowes jest seryjnym mordercą...

Od tej tragedii minęło kilkanaście lat i obecnie Naomi jest wziętym fotografem. Podróżowała po całym świecie i była przekonana, że nigdzie nie osiądzie na stałe. Do czasu aż obejrzała wielki dom w urokliwej miejscowości z zapierającym dech w piersi widokiem na zatokę. Czy to miejsce mogłoby się stać jej nowym azylem? Czy uda jej się zapomnieć o tej jednej traumatycznej nocy, która odcisnęła pięto na niej i na jej rodzinie? Liczne przeprowadzki, zmiana nazwiska i...

książek: 1519
HouseOfReaders | 2017-03-23
Dodana: wczoraj

33-letnia Jess ma wszystko, co wydaje jej się, że potrzebuje: dobrze płatną pracę lekarki w więzieniu dla kobiet, przytulne mieszkanie i mężczyznę, który zaspokaja jej potrzeby. Pewnego dnia w więziennej bibliotece znajduje miłosne listy, napisane 40 lat wcześniej. Nigdy nie dotarły do adresata. Kobieta postanawia znaleźć mężczyznę, do którego zostały napisane. Wyrusza na klika tygodni do Hartwell – urokliwej nadmorskiej miejscowości. Będzie to podróż, która przewartościuje jej życie i zmusi do konfrontacji z przeszłością…

Zaraz po przyjeździe poznaje przystojnego, sympatycznego i jak się później okazuje powszechnie lubianego właściciela baru. Cooper kilka lat wcześniej został dotkliwie zraniony przez żonę (teraz już byłą) i pragnął odpocząć od stałych związków, ale kiedy poznał Jess, nie mógł się oprzeć jej samodzielności i otwartemu usposobieniu. Wiedział, że jest to kobieta dla niego. Niestety ona nie podzielała jego stanowiska. Czuła nieodparte przyciąganie do Coopera, ale jej...

książek: 308
margoz | 2017-03-23
O książce: Muza
Na półkach: Zarezerwowane, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Książka Jessie Burton jest bardzo... kobieca. Tak, to chyba najlepsze określenie, które przychodzi mi do głowy, kiedy o niej myślę. Muza jest jak bukiet biało-różowych peonii na okrągłym stoliku kawowym. Jak długo wyczekiwany list, odczytywany w sierpniowym słońcu w wiśniowym sadzie. Jak porzucona na werandzie robótka ręczna, szydełkowanie przerwane telefonem ukochanej osoby. Czujecie już to ciepło, delikatność i ulotność? No to Muza dodatkowo jest historią pełną brutalności, przemocy, kłamstw, niedomówień, zdrad, wojny, przegranej przyszłości i niespełnienia, przyprawioną nietolerancją rasową i problemami klasy robotniczej w Anglii w połowie XX wieku.

Nie dziwią mnie tak pozytywne opinie czytelników, ale teraz już wiem, że to wszystko nie jest czystym zachwytem. Bo widzicie, o Muzie nie da się napisać inaczej. I patrząc na powyższy akapit zdaję sobie sprawę, co mnie tak bardzo do niej ciągnęło, kiedy czytałam podobne opinie. Muza to istna książka-wulkan, wybucha niczym...

książek: 1519
HouseOfReaders | 2017-03-23
O książce: Making Faces
Dodana: wczoraj

Fern od zawsze wiedziała, że jest brzydka i bez wyrazu. Jest szarą myszką, której nikt nie zauważa. Szczególnie on… Ambrose - szalenie przystojny zapaśnik. Szkolna gwiazda, która ma wszystko – piękną aparycję, masę przyjaciół oraz talent, który kocha i sukcesywnie rozwija. Przyjemniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Lokalną społecznością wstrząsa nowina, że chłopak zaciągnął się do wojska, mimo iż przed min malowała się świetlana przyszłość. Wyrusza na wojnę i zabiera ze sobą czterech swoich najlepszych przyjaciół. Wraca sam - zmieniony nie do poznania… okaleczony nie tylko psychicznie, ale i fizycznie.

Można by się spodziewać, że „Making faces” to kolejna powieść New Adult, w której dwójka złamanych, zgnębionych młodych ludzi znajduje szczęście w swoich ramionach, w której namiętność i miłość leczy wszystkie rany. I po części jest to prawda, ale historia przedstawiona przez Amy Harmon jest tak delikatna i piękna w swojej prostocie, że aż mi dech zapiera. Miłość rodząca się...

książek: 1519
HouseOfReaders | 2017-03-23
O książce: Behawiorysta
Dodana: wczoraj

Dyscyplinarnie zwolniony prokurator Gerard Edling to ekspert z zakresu kinezyki, czyli nauki o pozawerbalnych sposobach komunikowania się między ludźmi. Potrafi czytać z mimiki, postawy i gestów wykonywanych podświadomie przez swoich rozmówców. Stolice województwa opolskiego wstrząsa tragedia – psychopata zamknął się w przedszkolu, nie wysuwając żadnych żądań i nie wykazując chęci pertraktacji. Każdy może śledzić jego poczynania – wszystko upublicznia przez Internet. Przez media zostaje ochrzczony jako Kompozytor. Za to jego dyrygentami są widzowie. Policja prosi Gerarda o pomoc. Czy Behawiorysta przejrzy zamiary przestępcy i przeszkodzi jego poczynaniom zanim dojdzie do tragedii?

W pierwszej kolejności zacznijmy od wad i miejmy je z głowy. Zdecydowanie najbardziej denerwował mnie fakt kończenia przez autora rozdziałów w najbardziej emocjonujących momentach. Tak wiem, wydaje się to dziwne, bo to powinno być zaletą i absolutnie się z tym zgadzam, ale nie w tej sytuacji. Nie za...

książek: 164
Mania9 | 2017-03-23
O książce: Żądza krwi
Na półkach: 2017, Przeczytane
Dodana: wczoraj

Zdecydowanie słabnie moja fascynacja serią, bo dostrzegam coraz więcej irytujących niekonsekwencji i dziwnych sytuacji. Nie wiem po co ta charakterystyczna konwencja 2 śledztw prowadzonych jednocześnie przez ten sam zespół, przy czym tu akurat jedno jest zupełnie zbędne, bo nic specjalnego nie wnosi.

Mimo wszystko czytałam z zaciekawieniem do momentu porwania Pauli. Porwano ją wciągając w sieć zaułków, nie dało się zlokalizować trasy i wszyscy rzucili się na poszukiwania latając jak kury z obciętymi głowami.

A potem już w ogóle ręce mi opadły. Nie przyszło im do głowy sprowadzić psa tropiącego? Porwanej policjantce grozi śmierć w męczarniach, a Carol - przerywa akcję i uwaga: wysyła zmęczonych kolegów do domu, żeby odpoczęli "bo muszą mieć świeży umysł"... W takiej sytuacji ściąga się chyba posiłki z okolic i szuka na zmiany? kompletnie od czapy... O takim drobiazgu, że sama wraca ledwo żywa ze zmęczenia, a zamiast się przespać, siedzi z Tonym ględząc o banałach, nawet nie...

książek: 1519
HouseOfReaders | 2017-03-23
Dodana: wczoraj

Grace Hamilton właśnie przybyła do Las Vegas, aby wziąć udział w konferencji prawniczej. Jakież było jej zaskoczenie, gdy zauważyła, iż tuż obok odbywał się zjazd… fanów porno, a co więcej w recepcji wpada na Carsona Stingera… aktora erotycznego. Złośliwego, frustrującego i… irytująco atrakcyjnego. Na początku nie może znieść jego towarzystwa, ale wspólne godziny w ciasnej przestrzeni windy, która się zacięła zmieniają wszystko – a przyjemniej to, że Grace pragnie spędzić z nim weekend. Tylko kilka dni, a później o nim zapomni. Kilka dni, które zmienią wszystko…

W powieści Mii Sheridan mamy narrację naprzemienną pierwszoosobową, która w takich książkach nie jest niczym nowym, ale autora zdecydowała się podzielić treść na trzy części – każda z nich miała inny wydźwięk i klimat. Pierwsza była dość intensywna, pełna uniesień i emocji. Były to najsłabsze rozdziały, przepełnione scenami erotycznymi, ale z drugiej strony właśnie ta część dała nam wgląd w myśli bohaterów. Poznaliśmy ich...


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd