$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 15
ewkamarchewka | 2017-05-27
O książce: Dożywocie
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Najlepsza książka przeczytana w tym roku!
Doskonała narracja, świetny humor i nawiązania do klasyki polskiej literatury!

książek: 3
forfb | 2017-05-27
O książce: Norwegian Wood
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Do tej pory najlepsza książka po jaką miałem okazję sięgnąć, dosłownie wciągnęła mnie w ich czytanie. Na pierwszy rzut oka to kolejny nudny romans, ale wystarczy przeczytać zaledwie kilka stron więcej i już człowiek wie, że chcę czytać dalej. Klimat stawia na nostalgię, problemy psychiczne i samobójstwo w tajemniczych okolicznościach. Wcielenie się oraz utożsamienie z głównym bohaterem (co mi przyszło bez trudu) jest podstawą czerpania przyjemności z opowiadanej historii. Jego spokojny i melancholijny sposób prowadzenia przemyśleń jest po prostu arcydziełem. Scenki erotyczne (niekiedy nie stroniące od bycia celowo kiczowatymi, a nawet dziwnymi) są opowiadane i opisywane na przeróżne sposoby. Jest to zdecydowanie bardzo specyficzny romans, ale Haruki Murakami słynie z takich eksperymentów. Kontrowersji także nie brakuje, co jest również jedną z cech autora. Polecam każdemu, niezależnie od płci czy preferencji co do gatunku książek, sam nie wiedziałem, że mnie tak wciągnie! :)

książek: 1915
Janusz Szewczyk | 2017-05-27
O książce: Pan Ciemnego Lasu
Dodana: dzisiaj

Trzecia i czwarta część "Opowieści Shikanoko", pięknie i oryginalnie wydane w jednym tomie w twardych okładkach i z poczernianymi brzegami stronic. Korekta w porządku, w tekście nieliczne literówki, jak choćby "Muzę z tobą pomówić" na str. 139.

Kontynuacja "Cesarza ośmiu wysp" nie różni się znacząco od pierwszych dwóch powieści. Na pierwszy rzut oka jest to wielowątkowa historia o magii, walce o władzę, namiętnościach i zemście, opisana prostym językiem, pasującym doskonale do starojapońskiego świata stanowiącego tło tych powieści. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, jest to też opowieść o równowadze w naturze i świecie ludzi. Dłuższą chwilę zajęło mi odgadnięcie co właściwie sprawia, że książki z tego cyklu czytało mi się z dużą przyjemnością. W końcu doszedłem do wniosku, że najlepszą cechą powieściowego świata L. Hearn jest nieprzewidywalność wydarzeń i nieschematyczność zachowań bohaterów. Zawsze gdy wydawało mi się, że odgadłem co będzie dalej, następował zupełnie jakiś...

książek: 80
Olivia | 2017-05-27
O książce: Świat Ogromnych
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

OD tej książki zaczęła się moja przygoda z tą serią <3.

książek: 23
zbysek | 2017-05-27
O książce: Wielki Gatsby
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Tacy ludzie są po to stworzeni żeby inni mogli zaistnieć. Tacy niewyróżniający się ludzie ale pasujący są niezbędni. Taka osoba nie ma prawa do pogłębionych obserwacji i wniosków. Powinna raczej prześlizgiwać się po poznanych ludziach i być szeroko otwarta na wszelkie sytuacje bez brzemienia sądu o nich.

„Byłem na najlepszej drodze od upicia się od samego zakłopotania.”
„Napompowany jestem zasadami, które działają jak hamulce na moje pragnienia.”

Rozczarowanie wywołuje narracja trochę zakręcona i szalona, trochę szczegółowa gdy zabraknie w niej nuty przekonania, pazura. To jest najlepszy rodzaj narracji potrafiący wzbudzić wyśmienite zaciekawienie jeżeli tylko zdania są
wykuwane z niezmąconą pewnością swojej przewagi. Brak magnetycznego charakteru bierze się z jakiejś chęci uczestnictwa w życiu innych, w ich przelotnych doznaniach ale tylko we własnej głowie, nie przegapić zwiewnych odczuć innych, poznać, zrozumieć co przekłada się na tolerancje i wyrozumiałość, która pogrąża...

książek: 105
Owczy | 2017-05-27
O książce: Straż! Straż!
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Arcydzieło. Wymiatacz. Tej części cyklu nie brakuje absolutnie niczego. Niesamowity arsenał charakterów, opisanych z zaangażowaniem i wczuciem, przedstawiającym jednocześnie w prosty sposób indywidualizm każdej postaci. Każdy w tej książce jest jakiś, ma swoją historię i wyjątkowość, której nie sposób nie polubić. Świetna, niebanalna fabuła z dozą tajemniczości, szczyptą kryminału i oceanem humoru. To właśnie dowcipne sytuacje, przezabawne dialogi, opisy, przypisy i listy dopełniają geniusz tej książki. Pozostaje też miejsce na refleksję – dla chętnych. Od tej części pisarstwo Pratchetta weszło w fazę mistrzostwa. Jest już w pełni składne, dojrzałe i bogato przyprawione.

książek: 2334
Jowi | 2017-05-27
O książce: Pentagram
Dodana: dzisiaj

Następne kryminalne przygody śledczego Harry'ego Hole troszkę lepsze od poprzedniczki, aczkolwiek nie odbiegają znacząco od znanego mi już rozwlekłego, przegadanego stylu Pana Nesbo. Dobrze, że tym razem od polityki trzymał się z dala, więc tom krótszy i historia lepsza.
Co mamy tym razem?
Ano, wreszcie normalny kryminał, czyli poszukiwania seryjnego zabójcy, grasującego po Oslo w niesamowicie upalne lato i mordującego bez skrupułów, aczkolwiek wedle dziwnego kodu.
Morderca zostawia też ślad,zawsze jest to biżuteria w kształcie gwiazdy-pentagramu.
Harry nie dość, że musi rozwiązać zagadkę, to jeszcze w doborowym towarzystwie swojego jakże milutkiego kolegi Toma Waalera.
Obaj panowie i ich antypatia oraz zadawnione urazy i rywalizacja sprawiają, że akcja nabiera tempa. Pod koniec jest zupełnie nieźle, bo Autor serwuje nam rozwiązanie tej zagadki oraz sprawy Ellen Gjelten, a zarazem kończy trylogię z Oslo.
Momentami było dość obleśnie, a sam pomysł głównego dowodu winy naprawdę...

książek: 66
Mirabelka1904 | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Do "slumdoga" nastawiona byłam sceptycznie, podaczas lektury nie towarzyszyły mi "niezapomniane" emocje, lecz muszę przyznać, iż była to naprawdę świetna historia. "Połknęłam" ją w dwa dni. Wydaje mi się, że to jej zakończenie nadaje całości tak fajny wydźwięk. Wszystko jest w niej (tj.książce) spójne, płynne, a jak już wspominałam zakończenie nadaje wszystkim poprzednim stronom "tego" smaczku, którego osobiście poszukuję w każdej książce . Do tego wszystkiego dodać muszę jej ogólne przesłanie, będące życiową radą dla każdego człowieka... A więc nie liczmy całe życie na szczęście, "bo szczęście jest w nas".

książek: 470
Tygi | 2017-05-27
O książce: Armageddon
Dodana: dzisiaj

Harry Stamper to nazwisko bardzo znane w przemyśle wydobywczym ropy naftowej. On i jego ludzie uznawani są za najlepszych na świecie, bo wiercili tam, gdzie inni się poddawali, nigdy nie odpuszczają i zawsze dopinają swego. Tym razem otrzymują zlecenie znacznie wykraczające poza ich doświadczenie.
Asteroida wielkości Teksasu pędzi z prędkością ponad 30 tys kilometrów na godzinę prosto ku naszej planecie, to Globalny Zabójca przed którym nie ma ucieczki. Ludzkość ma jednak to do siebie, że nie lubi kompromisów i potrafi się bronić. Najwybitniejsze osoby w Stanach Zjednoczonych znajdują sposób , by zapobiec zagładzie. Dwa promy kosmiczne „Freedom” i „Independence” mają wylądować na asteroidzie , wykonać odpowiednio głębokie odwierty, umieścić w nich bomby nuklearne i rozsadzić ją na dwie części, które ominą Ziemię. Wydaje się to być proste, ale nikt nie uwzględnił, że astronauci nie sprawdzą się w roli ludzi od odwiertów. Potrzebna jest pomoc specjalisty – Harrego Stamper`a, który...

książek: 380
Ola3105 | 2017-05-27
O książce: Kobiety w kąpieli
Dodana: dzisiaj

Pięknie napisana, momentami liryczna, a momentami brutalna, powieść o chińskich kobietach. Córki, siostry, przyjaciółki, żony, kochanki - głównym bohaterkom przypada w udziale wiele ról, a żadna nie jest prosta. "Kobiety w kąpieli" to powieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, na których odciska ogromne piętno historia i obyczajowość XX-wiecznych Chin. Myślę, że proza Tie Ning zadowoli nawet bardzo wymagających czytelników. Mnie zachwyciła zarówno fabuła, jak i język tej opowieści.

książek: 80
Olivia | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

To jak na razie moja ulubiona część "Szkoły gwiazd".

książek: 89
Mereseger | 2017-05-27
O książce: Sowie Zwierciadło
Na półkach: Przeczytane, 2017
Dodana: dzisiaj

Niższa ocena za to, że mało się działo przez ponad pół książki...

książek: 309
Nikodem | 2017-05-27
O książce: Dożywocie
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka polecana, zachwalana i rekomendowana w taki stopniu, że nie sposób przejść obok niej obojętnie! Cięte dialogi, barwne postacie, humor oraz perypetie bohaterów gwarantują dobrą zabawę przez całą historię. Książka taka sama jak żadna, już nie mogę się doczekać, aby przeczytać o dalszych losach dożywotników, a pani Marcie gratuluję i dziękuję za tą powieść, podczas której uśmiech nie schodził mi z twarzy.

książek: 6
Nattka | 2017-05-27
O książce: Prezent
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka wzruszająca i ogólnie godna polecenia. Duży minus jak dla mnie za męczące opisy budowy domu.Prawie zwatpilam i już miałam odlozyc :-) ale cieszę się, że doczytałam

książek: 282
Kubencjusz | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Bardzo przyjemna książeczka dla naszych milusińskich. Dużo ciekawostek i dosyć sporo dokładnych obrazków. Siedzę w historii nie od dziś, a czytając tą książeczkę dowiedziałem się paru intrygujących rzeczy o Rzymianach.
Na pewno warto przeczytać lub dać do czytania dzieciom.

książek: 6
Nattka | 2017-05-26
O książce: Hołd
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Trochę się męczyłam czytając, za dużo opisów z remontu domu jak dla mnie, ale kto co lubi :-) historia sama w sobie ciekawa

książek: 232
Siostra_Kopciuszka | 2017-05-26
O książce: Lewa strona życia
Dodana: wczoraj

To trzecia pozycja tej autorki którą miałam przyjemność przeczytać . Mimo że książka traktuje o sprawach poważnych i raczej nieprzyjemnych , naprawdę z przyjemnością ją przeczytałam . Tym bardziej że 'Sekretem O'Brienów ' nie byłam zachwycona . W '' Lewej stronie życia '' jest wszystko czego ja oczekuję od tego typu powieści . Jest choroba i to co ją różni od opisywanych we wcześniejszych przeczytanych przeze mnie książkach tej autorki , to jest fakt iż nie jest to choroba śmiertelna i degeneracyjna . Wręcz odwrotnie zło już się stało teraz już może być tylko lepiej . Mowa tutaj o zespole nieuwagi stronnej , zwanym też czasami zespołem pomijania stronnego . Jest to schorzenie neurologiczne polegające na utrudnieniu spostrzegania lub niedostrzeganiu połowy przestrzeni po stronie przeciwległej do uszkodzonej półkuli mózgu . W opisywanym przez pisarkę przypadku , jest to strona lewa . Sarah Nickerson to 37 letnia pracownica Barkley Consulting , pełni w tej dużej i renomowanej firmie...

książek: 362
Joanna | 2017-05-26
O książce: Odłamek
Dodana: wczoraj

Każda kolejna książka Fitzka robi na mnie ogromne wrażenie.
Powieść trzyma w napięciu, kiedy już wydaje mi się, że znam rozwiązanie tej psychologicznej zagadki, okazuje się, że zaskakuje mnie niesamowicie.
Uwielbiam tego autora, nie potrafię nawet ustawić ich w hierarchii między świętną, a najlepszą:)
"Odłamek" był światem nieosiągalnym w mojej wyobraźni, a przez to zachwycającym.

książek: 17
O książce: Wiedźmin tomy 1-7
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Jest to saga którą każdy lubiący w jakimkolwiek stopniu szeroko pojętą fantastykę powinien sięgnąć. Znajdziemy tam świat wypełniony magią, potworami i istotami wszelakiej maści. Świat mający swoje uprzedzenia, wojny i miłości. Świat tak dobrze zbudowany i opisany, tak dobrze działający że nie da się w nim nie przebywać, nie żyć problemami tych ludzi. Dla mnie dodatkowym aspektem który mnie również zachwycał i wciągał jeszcze bardziej do tego świata było to czerpanie garściami z folkloru słowiańskiego, dawnych zwyczajów, legend i zabobonów. Niby nam nie obca rzecz a jednak tak ubrana i opowiedziana ze po prostu kapelusze z głów.

książek: 80
Olivia | 2017-05-26
Dodana: wczoraj

Jedna z piękniejszych książek jakie czytałam <3


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd