$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 2892
Gosia | 2018-12-15
O książce: Chorwacka przystań
Na półkach: 2018, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jestem raczej rozczarowana po lekturze.
Pani Anna Karpińska po raz pierwszy pojawia się w mojej biblioteczce, ale niestety niczym mnie nie urzekła.
W tym roku odwiedziłam Chorwację, m. in. Zadar i Dubrownik i fragmenty dotyczące tych miejsc czytałam właściwie z największym zainteresowaniem. Smaki, zapachy, cudowne widoki, przyroda i zabytki - tutaj autorka wiedziała o czym pisze. Szczególnie że opisy dotyczą pór roku, w których Chorwacja wreszcie oddycha trochę po zalewie turystów. Aż chce się tam wrócić.
A sama historia? Cóż... Sama nie wiem czego mi tu zabrakło. Jakaś taka nuda, dołująca rzeczywistość, taki polski grajdołek. Niespełniona kobieta, ciągle żyjąca wspomnieniem romansu, zagoniona, trwa w małżeństwie i życie przecieka jej przez palce. Zbyt mało odważna, by coś zmienić.
Była o krok od zmiany, ale wybrała obowiązek i w skrytości całe życie tego żałuje.
Córka powiela historię matki, ale zbyt wiele zbiegów okoliczności pojawia się w tej historii.
Fajna okładka, która...

książek: 245
Ania | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Chiny to bardzo specyficzny kraj. Autor postanowił spędzić pewien okres w tym zakątku świata, aby poznać życie ludzi i napisać reportaż o miłości, która im towarzyszy. W książce poznajemy zdanie rodowitych mieszkańców Chin, którzy poddawani są tradycji i muszą sprostać kilku wymogom. Znajdują się tutaj również wyznania osób, które postanowiły się zbuntować i samodzielnie zaplanować sobie życie.

W Chinach respektowana jest polityka jednego dziecka. Rodziny, które pragną mieć więcej potomstwa muszą niestety zapłacić podatek za swoje pociechy, ewentualnie oddać dziecko do innej rodziny. Popularna i legalna jest tam również aborcja. Mało kto ma wyrzuty sumienia z racji usunięcia dziecka, ponieważ ludzie wiedzą, że nie mogliby stworzyć większej rodziny. Okazuje się, że edukacja seksualna również jest na niskim poziomie. Nikt otwarcie nie rozmawia z młodymi ludźmi o współżyciu, a także między partnerami nie jest to popularny temat. Kobiety przyznają, że ich kochankowie seks traktują...

książek: 245
Ania | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Główna bohaterka rozwiodła się z mężem dla kochanka. Ten jednak wybrał żonę i rozwódka została z synem bez żadnego majątku. W ekspresowym tempie musiała poszukać mieszkania i należycie zadbać o potrzeby dojrzewającego syna. Na ratunek złamanemu sercu przyszyły przyjaciółki, które postanowiły założyć Magdzie profil na portalu randkowym. Bohaterka nie spodziewała się tylu wiadomości, a tym bardziej tego, że nawiąże nić porozumienia z pewnym Kotem Makawitym.

Magda podjęła w swoim życiu pewną decyzję, uważając, że zmieni to jej życie na lepsze. Niestety efekt tego działania był zupełnie inny i kobieta musiała na nowo odnaleźć sens w życiu. Poznany w internecie Kot Makawity okazał się być mężczyzną, z którym dobrze jej się rozmawiało. Rozwódka potrafiła otworzyć się przed nim i wyjawić mu swoje lęki, a także fantazje. Z niecierpliwością i przejęciem oczekiwała na pierwsze spotkanie, jednak nie tego się spodziewała. Nie przewidziała, kim może okazać się w rzeczywistości wirtualnie...

książek: 866
Aśka | 2018-12-15
Dodana: dzisiaj

Pamiętam jak kiedyś chciałam przeczytać tę książkę i myślałam, że jest to horror w stylu Stephena Kinga, którym w tamtym czasie byłam niesamowicie oczarowana. Chciałam i na tym się skończyło, bo o niej zapomniałam i przypomniałam sobie kilka tygodni temu, więc zamówiłam i ponownym przeczytaniu opisu i wiadomościach od Was uświadomiłam sobie, że to nie jest to o czym myślałam, to nie horror o jakim myślałam.
To książka, która obnaża ludzki umysł i wyzwala na światło dzienne to co w człowieku najgorsze, a zarazem pokazuje, że my, ludzie to największe bestie stąpające po tym świecie, a historia? Ta historia, która została opisana na kartach tej powieści jest oparta na PRAWDZIWYCH wydarzeniach. I budzi wiele emocji. Ja czytając nie wierzyłam, po prostu nie wierzyłam, że człowiek jest zdolny do takiego zła, a ktoś inny nie jest w stanie temu złu przeciwdziałać albo chociaż działać... Że tego nie widzi, zaślepiony i zafascynowany szaleństwem. Byłam wściekła, chciałam zadusić narratora...

książek: 245
Ania | 2018-12-15
O książce: Kiedy ciebie nie ma
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Pewnego dnia piętnastoletnia Ellie tajemniczo zaginęła. Dziewczyna od zawsze była ulubienicą matki, która spełniała wszystkie jej zachcianki. Mimo słabej sytuacji materialnej Lauren na życzenie córki zorganizowała jej korepetycje z matematyki, które miały przyczynić się do jak najlepszego zdania egzaminów. Dziesięć lat po zaginięciu dziecka, Lauren nadal wierzy w to, że odnajdzie córkę, jednak dodatkowo pozwala sobie na romans z pewnym mężczyzną. Sytuacja komplikuje się jednak w momencie poznania najbliższych partnera.

Lauren faworyzowała Ellie i była w stanie zrobić dla niej wszystko. Kobieta nie mogła wrócić do normalnego życia po dramatycznym wydarzeniu. Jej rodzina rozpadła się, a ona nie dopuszczała do siebie myśli o śmierci piętnastolatki. Dopiero po długim czasie zdolna była otworzyć swoje serce na nową znajomość i przyczynić się do tego, że zagościłoby u niej szczęście. Czy mimo ran z przeszłości uda jej się wejść w związek z mężczyzną mającym już dzieci? Czy na siłę nie...

książek: 1289
Jarek Zawisza | 2018-12-15
O książce: Nigdziebądź
Na półkach: 2016, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Uwielbiam opowieści, a tak się złożyło że Gaiman gawędziarzem jest doskonałym.
Jak więc mam nie lubić Gaimana?

Ten facet po prostu bawi się słowem, dzierga zdanie po zdaniu jak babcia szalik na drutach... jak Murakami, a jednak zupełnie inaczej :)
Jego historie są jak baśnie, czasami mroczne i ponure, to znów pełne nadziei i ciepła.

"Nigdziebądź" to opowieść która zupełnie mnie uwiodła, jej narracja przypomina mi stare legendy opowiadane przy ognisku, czysty atawizm... powrót... no właśnie do czego? gdzie? Nigdziebądź...
Autor po raz kolejny mnie zauroczył, pozostawił z uczuciem "chcenia więcej"
Serdecznie polecam.

książek: 245
Ania | 2018-12-15
O książce: Równonoc
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

W roku 1998 w zachodniopomorskim zaczęły ginąć dzieci. Przeważnie były to młode osoby, wchodzące dopiero w okres dojrzewania. W książce "Równonoc" Anna Fryczkowska zebrała wspomnienia, a także opisała emocje, które występują w rodzinach zaginionych.

Głównym zaginionym o którym najwięcej dowiadujemy się jest Szymon Lubertowicz. Chłopak zaginął w pierwszy dzień wiosny i ślad po nim się urwał. Udało się odnaleźć kurtkę chłopca nad rzeką, jednak po akcji poszukiwawczej nie odnaleziono ciała. Nikt tak naprawdę nie wie, czy Szymon został porwanym, czy nieszczęśliwym trafem poniósł śmierć. Matka, teraz dorosłego już mężczyzny, wierzy w to, że jej syn wybrał dla siebie odpowiednią ścieżkę i teraz żyje gdzieś szczęśliwy. Dowiadujemy się również, że podczas równonocy jesiennej zaginęło kilku innych chłopców, o których nikt nic nie wie.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/11/rownonoc-anna-fryczkowska.html

książek: 245
Ania | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Małżeństwo polega na tym, że dwoje ludzi dobrowolnie pragnie zaakceptować wzajemnie swoje wady, a także dążyć do pewnej doskonałości. Amelia dla swojego męża poświęciła bardzo wiele - przeniosła się z rodzinnych Kielc do Poznania, zmieniła pracę, a także utraciła kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Józef natomiast uważa, że jego żona nie potrafi spełnić wymogów Pani Domu, jest samolubna i niemiła. Mężczyzna ofiarował swojej wybrance wszystko, ale z biegiem lat nie potrafi jej już docenić i zrozumieć.

Na początku w pewnej kwestii utożsamiałam się z Amelią. Tak jak ona uwielbiam zatracić się w książkowym świecie i przeżywać wiele przygód. Dokładnie zrozumiałam jej zachowanie względem kontaktów z innymi - należę do introwertyków i cisza nie jest dla mnie okrucieństwem. Z biegiem poznawania akcji bohaterka zaczęła mnie irytować. Stała się okrutna dla męża, odpychała go oraz ignorowała. Tak samo zachowywał się Józef. Nie potrafił docenić ambicji swojej żony, wszystko musiał meldować...

książek: 245
Ania | 2018-12-15
O książce: Zakochane Zakopane
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Drogi Czytelniku! Usiądź wygodnie w fotelu, zaparz sobie kubek gorącej herbaty i pozwól, aby polskie Autorki zabrały Cię w podróż do Zakopanego.

"Zakochane Zakopane", to zbiór siedmiu opowiadań o ludziach, którzy Boże Narodzenie i Sylwestra spędzą w luksusowej "Willi pod Jodłami" w Zakopanem. Bohaterowie osobiście wygrali pobyt, bądź zostali obdarowani voucherem przez najbliższych. Wszystko jest za darmo, jedynym wymogiem jest stawienie się w willi z drugą osobą. Dla jednych pobyt wiąże się z podziękowaniem za obecność, możliwością spędzenia czasu we dwoje, a także ucieczką przed problemami i odkładanymi rozmowami.

Każda z Pań w świetny sposób wykreowała wizję świątecznego wyjazdu. Z ich opowiadań bije magia, a także przekaz o tym, jakie życie jest piękne. Autorki uświadamiają czytelnikowi., że nie warto gonić za majątkiem, a należy na pierwszym miejscu postawić miłość i rodzinę. To właśnie najbliżsi wyciągają do nas pomocną dłoń w najgorszych chwilach. Są oni niezastąpionym...

książek: 1119
malena | 2018-12-15
O książce: Lissy
Na półkach: Apage, satanas, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

"Podkładanie świni"

Zacznę od tego, że Luca D'Andrea się nie spisał, nie popisał, a jedynie rozpisał. I podłożył czytelnikowi świnię. Tak, właśnie tak. Przekombinował, przedobrzył, przesolił i przepieprzył. A przecież nie od dziś wiadomo, że robić tego nie wolno: "Nie pieprz pieprzem, Pietrze, wieprza, wtedy szynka będzie lepsza". No ale dziecięcy wierszyk Jana Brzechwy widocznie nie był znany włoskiemu autorowi, znane były za to baśnie braci Grimmów, które cichutko pobrzękują na kartach "Lissy" ("Kto mi domek z pierników objada? O, to zuchwalstwo nie lada!") i stanowią poniekąd wątły punkt wyjścia do rozważań na temat istoty zła. A zła w tej powieści jest dużo, za dużo, tak, jak za dużo jest bohaterów i wątków, z których spokojnie można by zrezygnować. Widać, ze autor nie mógł się zdecydować, jaki kierunek nadać tej powieści, ewentualnie: chciał nadać jej tyle kierunków, by czytelnik się w nich pogubił. Problem w tym, że pogubił się w nich sam autor i wyszło z tego poplątanie z...

książek: 267
krynston | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Wspomnienia jednego z najsłynniejszych obcokrajowców z "polskiego" dywizjonu 303. Autor nie skupia się tu tylko na okresie latania z polakami jak mógłby sugerować tytuł więc część z czytelników będzie rozczarowana szukając tu niekończącej się tyrrady pochwalnej na cześć naszych rodaków i Polski w ogóle. Niemniej jednak jest warto przeczytać te wspomnienia niesamowitego człowieka dla którego latanie było równie ważne jak oddychanie. Warto też poznać jego losy powojenne i przekonać się jak świat obchodzi się z bohaterami czasu wojny w spokojniejszych okresach w dziejach.

książek: 169
Urszula | 2018-12-15
Na półkach: Ulubiona2018, 2018, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

1. Niezwykła i magiczna opowieść o tym, że warto być razem i że społeczność (mądra) daje siłę;
2. Autorka jest mistrzynią tworzenia niezwykłych małych społeczności, świetnie ryzuje postaci, pokazuje ich relacje i wyjątkowe charaktery
3. Bardzo ciepła nie przesłodzona historia o bożonarodzeniowym cudzie
4. DObra bo nie cukierkowa, prawdziwa z krwistymi ludźmi
5. Przed świętami i nie tylko Warto

książek: 155
Barthez | 2018-12-15
O książce: Tropiciel
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Świetne czytadło, książkę łyka się błyskawicznie, jest chęć na więcej. Magia, wulgarny język, sporo odniesień do seksu, trochę walki, emocje - to jeden z moich ulubionych typów fantastyki :) Mocno realistyczny (jeśli można to powiedzieć o fantastyce).
Polecam!

książek: 1016

Książka mnie nieco rozczarowała - miałam nadzieję zgłębić temat wampirów energetycznych, a okazuje się że tych tytułowych bohaterów autorka potraktowała bardzo, bardzo pobieżnie. Niemalże cała zawartość książki to porady jak pomóc sobie z problemami natury psychologicznej, które można znaleźć w innych, zdecydowanie lepszych pozycjach wydawniczych. Odnoszę wrażenie że posłużeniem się w tytule książki słowami „wampir energetyczny” to nic innego jak tylko chwyt marketingowy.

książek: 119
macias | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Książka o relacjach międzyludzkich w zespołach technicznych, która nie wiadomo po co została napisana. Materiałów na ten temat jest dość, więc trzeba się naprawdę postarać, aby zignorować istniejącą literaturę i wypchnąć na rynek odklepane to samo co już było, tylko z nową okładką.

No, nie do końca -- autorzy stwierdzili, że doświadczenie im mówi, iż w końcu znaleźli świetny kompromis między indywidualnymi gabinetami, a openspacem -- mają nim być 12-osobowe pokoje, do których każdy pracownik otrzymałby słuchawki wygłuszające. Chyba wyłącznie razem z zapasem LSD na cały rok.

Treści dużo nie ma, więc dostajemy w formie wypełniacza gigantyczne, śmieszne (?) obrazki oraz pod koniec książki ni z tego ni z owego poradnik na co zwracać uwagę pisząc programy jeśli chodzi o UX. Tu także odklepywanie dobrze już znanych prawideł (jak można udać, iż książka „Nie każ mi myśleć” nie została napisana?!).

Pozycja wtórna na wskroś, w bibliografii znajdują się odniesienia do starych klasyków, a...

książek: 1016
zuszka | 2018-12-15
O książce: Wysoko wrażliwi
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Dodana: dzisiaj

Książka bardzo szczegółowo opisuje cechy charakterystyczne dla osób wysoko wrażliwych, pozwala na ich identyfikację i sposoby radzenia sobie z trudnościami, wynikającymi z takiej osobowości. Spora dawka wiedzy, choć momentami odnosiłam wrażenie, że autorka niepotrzebnie drąży niektóre zagadnienia podchodząc do nich z różnych perspektyw. Niektóre rozdziały przeczytałam pobieżnie - według mnie bardzo nużące i niepotrzebne.
Moja ocena byłaby ciut wyższa, gdyby książkę nieco „odchudzić”. Niemniej polecam, ze względu na wnikliwe i ciekawe potraktowanie tematu.

książek: 8
IM8 | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jakub B. Bączek to międzynarodowy ekspert z zakresu animacji czasu wolnego, człowiek znający 7 języków obcych, trener mentalny, mówca motywacyjny. Osoba bardzo profesjonalna, która osiągnęła sukces własną pracą, będąca znakomitym przykładem dla innych. Kto go jeszcze nie zna wystarczy obejrzeć jego wystąpienia i filmy na youtubie.
Animator czasu wolnego to zawód, od którego zaczynał swoją karierę, wykorzystał szansę, że ten zawód wtedy, kiedy zaczyna,ł prawie nie istniał i stworzył dzięki temu jeden ze swoich pierwszych biznesów. Znakomity przykład wykorzystania sytuacji, aby stworzyć międzynarodowy biznes wykorzystując niszę na rynku.
Książka „Od amatora do animatora” to znakomity poradnik dla osób chcących pracować lub dowiedzieć się na czym polega zawód animatora czasu wolnego. Opisuje na czym polega ta praca z dobrymi i złymi stronami tego zawodu. Znakomite kompendium wiedzy, szczegółowe, łącznie z tym, jakie rzeczy zabrać w walizce wyjeżdżając do pracy za granicę jako animator...

książek: 562
Ania Kazior | 2018-12-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Eric Emmanuel Schmitt to w mojej biblioteczce już klasyk, którego żadnej nowości nie przepuszczę, bo wiem, że wszystko, co wychodzi spod jego pióra, trafia w mój gust bezbłędnie. Z wykształcenia jest filozofem, posiada doktorat w tej dziedzinie, co zawsze ma odzwierciedlenie w jego prozie, która pozostawia mnie w zadumie nad najważniejszymi pytaniami ludzkości – po co tu jesteśmy na świecie, jak jest on skonstruowany, jak żyć zgodnie z jego zasadami. A zatem ucieszyłam się widząc w zapowiedziach Wydawnictwa Znak LiteraNova kolejny tytuł Schmitta – „Zemsta i przebaczenie” i sięgnęłam po nią bez wahania.
Książka ta to zbiór czterech opowiadań, których tematyka obraca się wokół tytułowych pojęć zemsty i przebaczenia. Pierwsza historia opowiada o życiu sióstr bliźniaczek Barbarin, Lilly i Moisette. Dziewczyny są do siebie fizycznie bardzo podobne, ale ich dusze są opanowane przez całkiem przeciwstawne emocje – starsza Lilly jest życzliwą, ciepłą, pełną miłości osobą, natomiast...

książek: 119

Nie mogłem się oderwać od tej książki, a po przeczytaniu każdego fragmentu emocje tak buzowały, iż z trudem zasypiałem. Autor bardzo obrazowo opisuje odpowiedzialność i napięcie jakie miały miejsce i podczas prób i faktycznego wystrzelenia każdej rakiety. Tam nie było miejsca na „jakoś to będzie”, czy „później pomyślimy”. Każdy wariant, każda awaria musiała być przepracowana i zrozumiana. Co tym bardziej godne podziwu cały program opierał się na zupełnie muzealnej (oceniając współcześnie) technologii -- komputery, których pamięć liczona była w kilobajtach... To już 50 lat temu.

Dekada, w której ludzie potrafili być prawdziwie marzycielami, która rozbudziła nadzieję, iż idzie nowe, że tuż na wyciągnięcie ręki znajdują się odkrycia na miarę Kolumba, tyle że w skali kosmicznej. Tymczasem nagle ten sen o podboju gwiazd prysł -- i książka także dobrze oddaje smutek i rozczarowanie z tym związane.

Oczywście wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, autor nie zamiata pod dywan błędów przeróżnego...

książek: 809

Niezwykle historie opowiedziane w interesujacy sposob. Losy zwyklych ludzi wplecione w polityczne I ekonomiczne tlo. Czyta sie z przerazeniem I zapartym tchem.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd