Zadaj pytanie Malcolmowi XD, autorowi książek „Emigracja” i „Edukacja”

LubimyCzytać
30.09.2020

O co chcesz spytać Malcolma XD? Słynny w internecie autor na rynku książki zadebiutował „Emigracją”, a teraz ukazuje się jej kontynuacja – „Edukacja”. Zadaj pytanie autorowi i wygraj jego najnowszą powieść!

Zadaj pytanie Malcolmowi XD, autorowi książek „Emigracja” i „Edukacja”

Malcolm i Stomil uchodzą z Wielkiej Brytanii bez plecaków wypchanych funtami, ale o własnych siłach.

Po przyjeździe do stolicy stają do nierównej walki z Polskim Wymiarem Edukacji i tzw. Uniwersytetem Życia.

Próbują odnaleźć się w niesprzyjających młodym realiach zawodowych. Imali się różnych zajęć, poczynając od dostarczania leków homeopatycznych na odcięte od świata – dosłownie i w przenośni – zamknięte osiedla klasy średniej, przez sprzedaż sprzętu biurowego z unijnych dotacji, aż po mimowolny udział w próbie sprzedaży Polski przez drobnych cwaniaków z mafii reprywatyzacyjnej.

Reklama

Jak wiadomo, w polskiej historii po roku 1989 przez dwie dekady panowała pedagogika wstydu. Po niej nastała pedagogika dumy. A potem zadebiutował Malcolm XD i stworzył pedagogikę śmieszności. „Emigracja” (2019) mówiła o Anglii, która coraz bardziej przypomina Europę Środkowo-Wschodnią. Kroniki koronawirusowe opowiadały o pięciu osobach, które w początkowej fazie pandemii wyruszają z Warszawy do Syrii, dźwigając po dwieście rolek papieru toaletowego na głowę... W Edukacji poznajemy dwóch takich, co postanowili sprzedać ojczyznę Żydom. Jeszcze Polska nie zginęła, póki się śmiejemy. Z samych siebie. - prof. Przemysław Czapliński

Polsko, zasłużyłaś (sobie) na to! Malcolm XD niby o sobie, a jednak trochę o wszystkich. Bo przecież w sumie wszyscy przychodzimy bardziej z tych miast między 10 000 a 19 999 mieszkańców niż z tych innych. -  Anna Dziewit-Meller

Malcolm XD – najbardziej nieznany człowiek w Polsce, legenda rodzimego internetu. Twórca past o Patologu, Paulinie i psie, Borach Tucholskich oraz kultowej historii o starym fanatyku wędkarstwa, która doczekała się nawet ekranizacji. Na papierze zadebiutował „Emigracją”, która z miejsca stała się bestsellerem i zdobyła uznanie krytyków. Ukłonem wobec najwierniejszych fanów i analogowych odbiorców literatury był wydany niedługo później zbiór najlepszych past o niezbyt odkrywczej nazwie „Pastrami”. W pierwszej fazie lockdownu charytatywnie umilał ludziom życie za pomocą „Kronik koronawirusowych”, ale nie docenił rozmiarów epidemii i wymyślił za krótką historię. Na spotkaniach autorskich siedzi w automacie, wywiadów udziela przez internet, złośliwi twierdzą, że jest osobowością zbiorową.

Przeczytaj fragment książki:

Edukacja

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Edukacja, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Edukacja, Length: 6 pages, Page: 1, Published: 2020-09-30

Edukacja to książka wesoła z wierzchu i smutna w środku. Podczas lektury wybuchałem śmiechem, a potem robiłem się markotny – uświadamiałem sobie, co tak mnie rozbawiło. Są tu Polacy, Polska, nasze lęki i nadzieje. Warto o nich przeczytać. - Łukasz Orbitowski

Zadaj pytanie Malcolmowi XD

O co chcielibyście spytać autora? Pytania możecie zadawać w komentarzu do tej aktualności. Najciekawsze wybierzemy i przekażemy pisarzowi. Trzech autorów najciekawszych pytań otrzyma egzemplarze książki.

Macie czas na zdawanie pytań do 7 października 2020 roku.

Książkę można już kupić w księgarniach online.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [7]

Sortuj:
883
239
06.10.2020 13:26

1. Czy napisanie książki o frankowiczach w konwencji Pana poprzednich książek byłoby kopaniem leżącego?
2. Czy wg Pana Polska to albo Janusze, Zbyszki, Karyny i Sebixy albo korpoeuropejczycy z sojowym latte? Jak nazwać resztę ludzi?
3. Gdyby musiałby Pan napisać pozytywną książkę o Polakach to o czym by była?


19
2
05.10.2020 12:42

Co mógłby Pan poradzić osobom, które piszą "do szuflady", ale chciałyby się pokazać odbiorcy? Jak zacząć publikować w internecie tak, żeby trafić do szerokiej publiczności?


874
62
05.10.2020 09:03

Jakie są Twoje dalsze pisarskie plany? Czy będzie kontynuacja audioserialu "Kroniki koronawirusowe"?


1068
89
01.10.2020 22:51

Czy oprócz śmiechu/wyśmiewania jest jakiś sposób reagowania na rzeczywistość, który jest Panu bliski i właściwy?


469
53
01.10.2020 19:18

Drogi Malcolmie XD, czy jest szansa, że oprócz "Fanatyka" zobaczymy jeszcze którąś z past (lub ewentualnie "Emigrację" + "Edukację") na dużym ekranie?


508
394
30.09.2020 23:29

1. Co Pan robi kiedy w momencie tworzenia rozdziału braknie weny na napisanie dalszego ciągu?
2. Dlaczego podejmuje się Pan opisywać losy bohaterów przebywających na emigracji?
3. Czy spotkał Pan swoich bohaterów w realiach?
4. Czy posiada ma Pan swój autorytet występujący w świecie literatury?
5. Którą książkę pisało się łatwiej: '' Emigrację'' czy ''Edukację"?
6. Czy...

więcej

2801
4
30.09.2020 13:39

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd