Salon Ciekawej Książki w Łodzi

LubimyCzytać
09.12.2011

Od 9 do 11 grudnia w Łodzi będzie miał miejsce I Salon Ciekawej Książki - nowa inicjatywa targowa realizowanej przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Ideą Salonu jest promowanie czytelnictwa poprzez przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty wydawniczej. Do udziału w Salonie zostały zaproszone wydawnictwa, księgarnie, hurtownie, biblioteki oraz firmy i instytucje z branży kulturalnej.

Organizatorzy pragną, aby każdy zwiedzający znalazł dla siebie coś ciekawego. W tym celu powstaje jak najciekawszy program imprez towarzyszących, który wciąż się powiększa. Podczas Salonu odbędzie się m.in. spotkanie z najpopularniejszym polskim autorem fantasy - Andrzejem Sapkowskim, blok spotkań organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, warsztaty dla dzieci organizowane przez Fundację ABC – Cała Polska czyta dzieciom: literackie, plastyczne oraz warsztaty książki artystycznej. Zaprezentujemy osiągnięcia studentów łódzkich szkół artystycznych, które kształcą grafików specjalizujących się w grafice wydawniczej. Studenci pokażą swoje prace, możliwości i kierunki rozwoju sztuki projektowej. Dla wydawców będzie to doskonała okazja, aby nawiązać bezpośredni kontakt z młodymi projektantami. Duży blok spotkań przygotowuje również Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi.

Salon Ciekawej Książki powstaje we współpracy z Festiwalem PULS LITERATURY, organizowanym w dniach 4 – 11 grudnia w Łodzi przez Śródmiejskie Forum Kultury - Dom Literatury i Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Do udziału w Festiwalu zapraszani są wybitni pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, zaś na festiwalowe wydarzenia składają się spotkania autorskie, panele krytycznoliterackie, warsztaty, koncerty muzyczne, projekcje filmowe, działania multimedialne. Adresatami poszczególnych spotkań są: dzieci, młodzież i dorośli. Każda edycja Festiwalu ma wyrażony hasłem temat wiodący; tym razem będzie to RAZEM I OSOBNO. Część spotkań festiwalowych odbędzie się na terenie Targów.

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia profilu Salonu na portalu społecznościowym Facebook.com. Na profilu pojawiać się będą informacje na temat nadchodzącej edycji - o wystawcach, patronach medialnych, imprezach towarzyszących. Informacje o salonie można również znaleźć na stronie www.mtl.lodz.pl/ksiazka.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla wszystkich zwiedzających: Salon będzie można zwiedzać i brać udział we wszystkich spotkaniach za SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej Salonu.

Lubimyczytać.pl patronuje I Salonowi Dobrej Książki

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd