I Festiwal Książki Słuchanej

LubimyCzytać
30.04.2013

W dniach 24-26 maja w Szczecinie odbędzie się I Festiwal Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”. Podczas trzech dni będzie mieć miejsce ponad 50 imprez, w tym: czytanie „na żywo” książek, zarówno literatury pięknej jak i książek dla dzieci, a także spektakle poetycko-teatralne, koncerty piosenki aktorskiej i liczne imprezy towarzyszące. 

Głównym celem Festiwalu jest promowanie kultury poprzez budowanie wrażliwości na odbiór literatury pięknej - prezentowanej w formie nowoczesnych nośników audio. Będzie to unikatowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski, festiwal ma bowiem stać się imprezą cykliczną.

W tym roku słuchacze i widzowie będą mogli zarówno spotkać się z artystami, jak bezpośrednio wysłuchać książek czytanych przez: Krystynę Czubównę, Joannę Szczepkowską, Edytą Jungowską, Mariana Opanię i wielu innych wybitnych aktorów i lektorów, oraz uczestniczyć w spotkaniach i koncertach. W ramach festiwalu odbędą się także targi audiobooków i e-booków.

Ideą Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni” jest promocja literatury. Nie chcemy konfrontować tradycyjnej książki z audiobookiem, lecz namówić czytelników, by zaczęli też słuchać. Naszym przesłaniem jest: „przeczytałeś – posłuchaj” - zachęca do udziału w wydarzeniu Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Festiwal będzie miał charakter otwarty i będzie realizowany w kilku miejscach: w Teatrze Polskim, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Cafe 22, Książnicy Pomorskiej, jak też na otwartej przestrzeni: Dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie i na Jasnych Błoniach.

Dla każdej osoby która odwiedzi Festiwal Firma Audeo/Audiobook.pl - Partner Festiwalu ufunduje audiobook.

Więcej informacji o Festiwalu oraz szczegółowy program znajdziecie na stronie www.ksiazkasluchana.pl.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym I Festiwalu Książki Słuchanej.

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd