Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie

LubimyCzytać
24.04.2013

Laureatką 10-tej, jubileuszowej edycji Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku, która –jak co roku- odbyła się w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Instytucie Cervantesa w Krakowie, została Marta Szafrańska-Brandt za tłumaczenie Listów do młodego pisarza Mario Vargasa Llosy (wyd. Znak).

Marta Szafrańska-Brandt jest absolwentką Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, współpracuje z wieloma wydawnictwami jako redaktorka i tłumaczka z jęz. hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego.

Nagroda jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce, bez których pracy nie można w ogóle mówić o zaistnieniu literatury obcej w danym kraju, zwraca uwagę na znaczenie obecności literatury hiszpańskojęzycznej, jej autorów, tłumaczy i wydawców na scenie polskiej. Wśród laureatów nagrody znajdują się uznani tłumacze z języka hiszpańskiego m.in. Carlos Marrodán Casas, Ewa Zaleska, Barbara Jaroszuk, Filip Łobodziński, Wojciech Charchalis i Tomasz Pindel.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Nagrody.

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd