rozwiń zwiń
Marcel

Profil użytkownika: Marcel

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 6 lata temu
16
Przeczytanych
książek
16
Książek
w biblioteczce
16
Opinii
105
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Lekarzu lecz się sam, czyli „Terapia” Sebastiana Fitzka.

Każdy pisarz przynajmniej raz w życiu zastanawiał się chyba: co by było, gdyby postaci z moich książek ożyły. Co by było, gdyby to, co opisuję, zaczęło dziać się naprawdę? I gdybym został bogiem, panem życia i śmierci zależnych ode mnie postaci? Ta myśl jest tak przewrotna, tak uwodzicielska, że powstało na ten temat całkiem sporo powieści. A teraz Sebastian Fitzek w swoim najnowszym thrillerze „Terapia” wplata ten wątek w wiele innych.
Słynny psychiatra Victor Larenz traci w tajemniczych okolicznościach córkę.

Dwunastoletnia Josephine od jakiegoś czasu ciężko choruje i nikt nie potrafi jej prawidłowo zdiagnozować. Podczas wizyty u alergologa, kiedy ojciec na chwilę wychodzi do toalety, dziewczynka znika z gabinetu. Mimo intensywnych poszukiwań policji nie ma po niej śladu.
Cztery lata później Victor nadal nie może dojść do siebie.

Nie opowiedziałam Wam zbyt wiele z akcji powieści, bo to dopiero wierzchołek góry lodowej. Fitzek połączył w „Terapii” wiele wątków, a zrobił to tak zręcznie, że dałam się nabrać od początku do końca. Zaś ostateczne rozwiązanie zagadki całkowicie mnie zaskoczyło.
Bez obaw! Niczego nie zdradzę.

Pozostawię Was samych z przyjemnością rozwikływania tajemnic dziwnej pacjentki psychiatry. „Terapia” to nie jest gruba książka, ale zawartych w niej tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i wodzenia czytelnika za nos starczyłoby na tysiącstronowe dzieło. Więc nie czekajcie. Fitzek pisze tylko powieści dobre i bardzo dobre. A ta jest jedną z najlepszych!

Marta Guzowska, portal Zbrodnicze Siostrzyczki

Lekarzu lecz się sam, czyli „Terapia” Sebastiana Fitzka.

Każdy pisarz przynajmniej raz w życiu zastanawiał się chyba: co by było, gdyby postaci z moich książek ożyły. Co by było, gdyby to, co opisuję, zaczęło dziać się naprawdę? I gdybym został bogiem, panem życia i śmierci zależnych ode mnie postaci? Ta myśl jest tak przewrotna, tak uwodzicielska, że powstało na ten temat...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

K.L Slater, bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych jest nam już znana z powieści Niebezpieczna dziewczyna.

Gdyby się pokusić o krótką charakterystykę jej książek, trzeba powiedzieć, że są przejmujące pod względem psychologicznym i bardzo przemyślane jeżeli chodzi o fabułę. Slater nieustannie zaskakuje czytelnika, a nas, wielbicieli thrillerów psychologicznych, niełatwo jest już zadziwić. Cechami wyróżniającymi jej prozę są: ujęcie tematu (dobre zbadanie psychologicznej motywacji niezwykle interesujących postaci), nastrój (narastająca groza) i konstrukcja fabuły. W tym Slater jest spektakularna. Pamiętamy z Niebezpiecznej dziewczyny, że tam narratorką była nieszczególnie „ogarnięta” życiowo Anna, która stopniowo traci panowanie nad swoim losem. Mimo to bohaterka jest fascynująca, a jej życie – niezwykłe. Anna jest „dziwna”, ale gdy ją lepiej poznamy, odkryjemy zaskakujące szczegóły i motywacje.

Powieści, które zastanawiają

Podobnie jest w Uwięzionej dziewczynie. Znowu ciekawa sceneria i równie intrygująca bohaterka – szpital i zamknięta w nim (także symbolicznie, bo w śpiączce) pacjentka. Jak pisze w krótkiej notce wydawca: „Ona słyszy ich, ale oni nie słyszą jej. Myślą, że jest w śpiączce i już się nie wybudzi. Musi znaleźć sposób, żeby ją usłyszeli. Tylko wtedy uratuje małą dziewczynkę i siebie…”

Jaka tajemnica się za tym kryje i co właściwie się dzieje? W powieściach K.L. Slater nic jest proste ani oczywiste, i to stanowi największą siłę jej thrillerów.

Zaskoczenie i zdumienie – to oferuje nam autorka na końcu. Warto jest odłożyć powieść z poczuciem, że nie rozgryzło się zagadki podczas lektury, a pisarka zaserwowała nam niejeden twist.

Agnieszka Krawczyk, portal "Zbrodnicze Siostrzyczki"

K.L Slater, bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych jest nam już znana z powieści Niebezpieczna dziewczyna.

Gdyby się pokusić o krótką charakterystykę jej książek, trzeba powiedzieć, że są przejmujące pod względem psychologicznym i bardzo przemyślane jeżeli chodzi o fabułę. Slater nieustannie zaskakuje czytelnika, a nas, wielbicieli thrillerów psychologicznych,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

"Misterium życia zwierząt" to książka, która stawia zwierzęta na równi z człowiekiem. Pokazuje ich zwyczaje i życie w sposób niewiele odbiegający od ludzkich zachowań, przez co jednocześnie zbliża czytelnika do tego świata i utwierdza w przekonaniu, że otacza nas wielki skarb. Osobiście jeśli chodzi o zwierzęta jestem bardzo uczuciowa i wszystko co czytam biorę sobie do serca, ale na powyższą publikację starałam się spojrzeć jak najbardziej obiektywnie i muszę przyznać, że Karsten Brensing przekonał mnie do tego o czym pisał. W sposób łatwy to przyswojenia i zaskakująco obrazowy wprowadził mnie do tajnego życia fauny poprzez lekturę, do której na pewno jeszcze kiedyś wrócę.
---
Fragment recenzji z bloga Thieving books

"Misterium życia zwierząt" to książka, która stawia zwierzęta na równi z człowiekiem. Pokazuje ich zwyczaje i życie w sposób niewiele odbiegający od ludzkich zachowań, przez co jednocześnie zbliża czytelnika do tego świata i utwierdza w przekonaniu, że otacza nas wielki skarb. Osobiście jeśli chodzi o zwierzęta jestem bardzo uczuciowa i wszystko co czytam biorę sobie do...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Marcel

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
16
książek
Średnio w roku
przeczytane
2
książki
Opinie były
pomocne
105
razy
W sumie
wystawione
16
ocen ze średnią 10,0

Spędzone
na czytaniu
94
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
2
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]