rozwiń zwiń
Uważniejpl

Profil użytkownika: Uważniejpl

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 3 lata temu
8
Przeczytanych
książek
8
Książek
w biblioteczce
8
Opinii
37
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

To, co cenię sobie w “Przestań się zamartwiać”Joanny Godeckiej – to praktyczność treści. W książce zawarte są ćwiczenia dzięki czemu czytelnik może na bieżąco pracować nad sobą. Przeczytanie tej książki, daje ogromną możliwość zajrzenia w siebie i podjęcia próby poszukania swojej własnej drogi do wyciszania natrętnych myśli.

“Przestań się zamartwiać” to praktyczna książka dla każdej osoby, która nadmiernie martwi się w swoim życiu. Jednak warto pamiętać, że samo przeczytanie książki nie spowoduje, że problem zamartwiania się zniknie; lub osoba zamartwiająca się różnymi rzeczami na co dzień – po prostu przestanie to robić.

To, co cenię sobie w “Przestań się zamartwiać”Joanny Godeckiej – to praktyczność treści. W książce zawarte są ćwiczenia dzięki czemu czytelnik może na bieżąco pracować nad sobą. Przeczytanie tej książki, daje ogromną możliwość zajrzenia w siebie i podjęcia próby poszukania swojej własnej drogi do wyciszania natrętnych myśli.

“Przestań się zamartwiać” to praktyczna książka...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

“Samobójstwo na raty” to internetowy dziennik, który Mrówka prowadziła przez ponad 7 lat. Opisała w nim swoją bardzo trudną walkę, jaka toczyła się w niej w związku zaburzeniem borderline. Autorka również powraca do wydarzeń ze swojego dzieciństwa, co pozwala przyjrzeć się jej relacjom z rodziną i poznać ją jeszcze lepiej. W trzeciej części cyklu “Młody bóg z pętlą na szyi” Anka powraca między innymi do czasów, kiedy to jej matka zachorowała na chorobę nowotworową. Był to dla niej bardzo trudny czas. Miała wtedy zaledwie 13 lat i czuła się bardzo porzucona w związku z całą sytuacją. Wspomnienia przedstawiające sceny związane ze stosowaniem przemocy, ukazują po raz kolejny, jak to wszystko miało na nią ogromny wpływ. Jej rodzice, skoncentrowani na swoich sprawach, nie widzieli tego, co się dzieje z nią dzieje. A co za tym idzie, nie byli w stanie zareagować w jakikolwiek sposób na zachowania autodestrukcyjne, np. samookaleczenia.

Panicznie boję się życia.
Sam fakt, że istnieję mnie paraliżuje.
Anka Mrówczyńska

“Samobójstwo na raty” jest trudną i gorzką historią tego, czego doświadczyła w swoim życiu Autorka książki. Po raz kolejny został poruszony ważny temat, jakim jest zaburzenie borderline. Książka wzbudza cały wachlarz emocji i pokazuje, z czym na co dzień zmierza się osoba z tym zaburzeniem.

“Samobójstwo na raty” to internetowy dziennik, który Mrówka prowadziła przez ponad 7 lat. Opisała w nim swoją bardzo trudną walkę, jaka toczyła się w niej w związku zaburzeniem borderline. Autorka również powraca do wydarzeń ze swojego dzieciństwa, co pozwala przyjrzeć się jej relacjom z rodziną i poznać ją jeszcze lepiej. W trzeciej części cyklu “Młody bóg z pętlą na szyi”...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Na początku historii poznajemy Annę, młodą mamę i mężatkę, która ma wiele planów oraz marzeń na swoje życie. Jednak pewnego dnia, gdy Autorka miała 24 lata – wszystko się diametralnie zmieniło. W jednej chwili wszystkie plany i marzenia zostały przekreślone, a wszystko za sprawą udaru. Anna została uwięziona w swoim własnym ciele. Była cała sparaliżowana i nie była w stanie mówić. Lekarze, którzy się nią zajmowali nie dawali jej żadnych szans. Z dnia na dzień Anna z aktywnej i pełnej życia kobiety została unieruchomiona. Straciła całkowicie panowanie nad swoim ciałem i nie była w stanie komunikować się z osobami znajdującymi się w jej otoczeniu.

Anna Naskręt w swojej książce “Uwięziony krzyk” opisuje swoje życie zarówno przed, w trakcie, jak i po chorobie. Ukazuje wydarzenia ze swojego życia związane z chorobą, przepełnione bólem, cierpieniem oraz brakiem zrozumienia. Opowiada o braku poszanowania godności człowieka w szpitalach, o sytuacjach kiedy pomimo tego, że była świadoma co dzieje się wokół niej, nie mogła w żaden sposób zareagować lub cokolwiek powiedzieć, choć pewnie niejednokrotnie chciała krzyczeć.

Poruszająca opowieść o powrocie do zdrowia
“Uwięziony krzyk” to poruszająca i wzruszająca historia, poruszająca w czytelniku różne emocje. Książka uświadamia i zmusza do refleksji związanej z tym, że nic nie jest trwałe i oczywiste. Zwłaszcza zdrowie, które jest po prostu kruche a w ciągu, dosłownie jednej chwili wszystko może się zmienić o 180 stopni.

Jednak pomimo tego, że książka porusza bardzo trudną tematykę, jaką jest walka z chorobą to książkę odbiera się bardzo pozytywnie, ponieważ Autorka pokazuje, że dzięki nadziei, swojej walce i determinacji można wygrać to, co jest najważniejsze.

“Uwięziony krzyk” to moja opowieść o człowieczeństwie, kobiecości i psychice. O bezkresnej beznadziei, której nie dałam się pochłonąć, a także o małych sukcesach, mojej nieustannej ochocie na życie i radości z tego, co mam.

Anna Naskręt “Uwięziony krzyk”

Wytrwałość Anny i jej ogromna wola życia, wsparcie oraz zaangażowanie najbliżej rodziny spowodowały, że Autorka wygrała swoją trudną i ciężką walkę z chorobą. Żyje, porusza się i mówi. Na co dzień stara się wspierać osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji i cieszy się życiem.

“Uwięziony krzyk” to historia pokazująca, że bycie zdrowym nie jest czymś oczywistym. Okazuje się, że zdrowie to ogromne szczęście, ponieważ nie każdy może jego doświadczyć. Książka na pewien sposób zmusza czytelnika do autorefleksji skoncentrowanej wokół wdzięczności, zdrowiu i przejmowaniu się sprawami, które w obliczu zetknięcia się z tak poważną chorobą – nie są ważne.

Książkę “Uwięziony krzyk” polecam każdemu, kto chciałby poznać prawdziwą i poruszającą historię silnej kobiety jaką jest właśnie Anna Naskręt. To historia, która porusza różne emocje. Wstrząsa. Wzrusza. I pokazuje jak bardzo ważna jest determinacja i wytrwałość.

Na początku historii poznajemy Annę, młodą mamę i mężatkę, która ma wiele planów oraz marzeń na swoje życie. Jednak pewnego dnia, gdy Autorka miała 24 lata – wszystko się diametralnie zmieniło. W jednej chwili wszystkie plany i marzenia zostały przekreślone, a wszystko za sprawą udaru. Anna została uwięziona w swoim własnym ciele. Była cała sparaliżowana i nie była w stanie...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Uważniejpl

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
8
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
37
razy
W sumie
wystawione
8
ocen ze średnią 9,0

Spędzone
na czytaniu
35
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]