Falkon 2013

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.10.2013

W drugi weekend listopada, tj. od 8 do 11 listopada zapraszamy do Lublina na festiwal Falkon, interdyscyplinarną imprezę poświęconą kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

Fantastyka to jeden z liczących się nurtów popkultury, a imprezy gromadzące jej fanów zmieniają sie wraz z ich potrzebami. Wiele małych konwentów z rodzinną atmosferą organizowanych w ‘klimatycznych’ szkołach, przeobraziło się wielkie imprezy targowe. Tak było też w przypadku Falkonu - przez trzynaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce, gromadzącym miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Falkon to czterodniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich m.in.:

- spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, m. in.: Michaelem Pondsmithem i Williamem Kingiem;

- prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularno-naukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

- konkursy, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów, wystawy fotorgafii;

- wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;

- kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;

- trzy branżowe turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD – konkurs dla Graczy oraz Larpy Najwyższych Lotów.

Na tegorocznym Falkonie wręczona zostanie również nagroda Nautilus. Przyznawana jest ona od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku (utwory o objętości maks. 180 tys. znaków) oraz najlepsza powieść roku (utwory o objętości min. 180 tys. znaków). Zwyciezców wybiorą czytelnicy w plebiscycie - głosować można do 30 października za pomocą wiadomości SMS. Listę nominowanych powieści i opowiadań oraz szczegóły głosowania znajdziecie na stronie festiwalu.

Zapraszamy zatem do Lublina w dniach od 8 do 11 listopada 2013 roku.

Lubimyczytać.pl objęło Festiwal Fantastyki Falkon swoim patronatem medialnym.

 

 

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
zgłoś błąd