Takiej nocy jeszcze nie było! Dystrybutor książek organizuje Noc Księgarń

LubimyCzytać
17.06.2019

Takiej nocy jeszcze nie było. Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut zorganizuje Noc Księgarń. 20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które – podobnie jak Noc Muzeów – ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Takiej nocy jeszcze nie było! Dystrybutor książek organizuje Noc Księgarń

Dziesiątki wydarzeń dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych czytelników – tak dystrybutor książek zapowiada własny program działań na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w co najmniej kilkudziesięciu księgarniach stacjonarnych na terenie całego kraju. Pierwsza edycja Nocy została zaplanowana na 20 września tego roku.

Obok spotkań autorskich, wydarzeń literackich, konkursów czy koncertów w programie mają znaleźć się także specjalne atrakcje dla najmłodszych czytelników oraz możliwość spędzenia całej nocy (od zmierzchu do brzasku) w księgarni. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów i Noc Bibliotek, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Nowe działania Azymutu mają nie tylko upowszechniać czytelnictwo, ale także promować niezależne księgarnie stacjonarne, które z roku na rok zmagają się z coraz większymi problemami na rynku książki. Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń już tylko 57% księgarń w Polsce stanowią punkty niepowiązane z żadną z sieci. Organizatorzy akcji chcą po raz kolejny przypomnieć o wielu niezwykłych miejscach, które oferują czytelnikom nie tylko literaturę, ale także wiele inicjatyw kulturalnych.

Od początku swojej działalności Azymut kładł duży nacisk na wsparcie księgarń niezależnych. Jako dystrybutor aktywnie angażujemy się w pomoc księgarzom – i to nie tylko tym, z którymi współpracujemy na co dzień. Chcemy odpowiadać na potrzeby rynku książki, który zmaga się dziś z wieloma problemami. Jubileusz 20-lecia to dobra okazja do podjęcia nowych inicjatyw, z których skorzystają nie tylko księgarze, ale pośrednio także wszyscy czytelnicy – mówi Dorota Bachman, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju Biznesu, członek zarządu OSDW Azymut.

Podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki Azymut zainaugurował także ogólnopolski program Szkolimy-Księgarzy.pl, skierowany do pracowników księgarń stacjonarnych i animatorów kultury. W trakcie dwóch dni targowych ponad 110 przedstawicieli branży księgarskiej wzięło udział w szkoleniach z upowszechniania czytelnictwa oraz wykorzystywania mediów cyfrowych w promocji kultury.

Organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Portal Lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach nocksiegarn.pl, facebook.com/nocksiegarn oraz instagram.com/nocksiegarn.

Reklama

komentarze [8]

Sortuj:
1127
122
19.06.2019 13:59

Bo lubię zapach książek o północy... ;)


1373
17
19.06.2019 20:21

A ja wolę po drugiej, w godzinie duchów, bo to bujda, że straszą o północy, wtedy jeszcze za dużo śmiertelników trzyma się trzeźwo na nogach i mała szansa na przerażanie ich w tłumie, trzeba poczekać aż większość zaśnie i dopiero wtedy nękać nielicznych i nie całkiem już przytomnych ;)


1297
130
18.06.2019 11:41

Wykorzystanie mediów cyfrowych. Otóż to. W ten sposób noc księgarń można mieć każdego dnia - kończą mi się rzeczy do czytania więc wskakuję do Amazona lub Publio i nabywam dokładnie to na co mam w tej chwili ochotę. Odkąd w Pasażu Grunwaldzkim zobaczyłam książkę kwestionującą teorię ewolucji mój entuzjazm dla korzystania z księgarń analogowych i tak już nadszarpnięty...

więcej

71
33
17.06.2019 23:44

Świetny pomysł!!!


Reklama
153
15
17.06.2019 22:54

Z chęcią wpadnę jeżeli będzie w moim mieście


12
2
17.06.2019 22:25

Rewelacja :) Bardzo się cieszę :)


3005
4
17.06.2019 09:52

Zapraszamy do dyskusji.


304
0
17.06.2019 14:20

Czekam z niecierpliwością!


zgłoś błąd