Opublikowano teaser serialu „Ród smoka” z uniwersum „Gry o tron”

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.10.2021

To kolejna już produkcja, oparta na twórczości autora „Gry o tron”, George’a R.R. Martina. Tym razem jednak podstawą ekranizacji był nie słynny cykl, a powieść „Ogień i krew”. Choć nie jest jeszcze dokładnie znana data premiery serialu, najprawdopodobniej będzie ona miała miejsce w 2022 roku.

Opublikowano teaser serialu „Ród smoka” z uniwersum  „Gry o tron” HBO

HBO zaprezentowało teaser „Rodu smoka” podczas wirtualnej konferencji, zapowiadającej wejście HBO Max do Europy, w tym również do Polski. Stacja ma zadebiutować na Starym Kontynencie w roku 2022, istnieje więc szansa, że nowy serial na podstawie twórczości Martina będzie można zobaczyć w naszym kraju właśnie na tej platformie.

„Ród smoka”, czyli prequel „Gry o tron”

„Ród smoka” opowiada o historii rodu Targaryenów i wydarzeniach, dziejących się na 200 lat przed czasami opisanymi w „Grze o tron”. To właśnie wtedy Targaryenowie przeżyli zagładę Valyrii i zamieszkali na Smoczej Skale. „Ogień i krew” rozpoczyna opowieść o Aegonie Zdobywcy, twórcy Żelaznego Tronu, następnie czytelnicy i czytelniczki poznają dzieje kolejnych pokoleń rodu, które walczą o to, by zatrzymać słynne żelazne krzesło. Martin opisuje też wojnę domową, która niemal nie doprowadziła do zniszczenia dynastii. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros, gdy na niebie szybowały smoki? I co sprawiło, że Aegon Zdobywca nie podbił Dorne? Na te pytania (m.in.) odpowiada kronika spisana przez arcymaestra z Cytadelii.

Poznaliśmy gwiazdy i twórców serialu

Podczas konferencji poinformowano również, kto zagra główne role w „Rodu smoka”. Wiadomo już, że w postać Ser Vaemonda Velaryona wcieli się Will Johnson, Ser Laenor Velaryon zostanie zagrany przez Johna Macmillana, w roli Lady Laeny Velaryon wystąpi Savannah Steyn, natomiast Theo Nate to serialowy Ser Laenor Velaryon w wersji młodszej.

Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu jest sam George R.R. Martin, współtwórcą, producentem wykonawczym i showrunnerem „Rodu smoka” jest również Ryan Condal. Poszczególne odcinki wyreżyserowali i wyreżyserowały: Sara Hess, Clare Kilner, Geeta V. Patel oraz Greg Yaitanes.

Ogłoszono również, że serial stworzony na podstawie prozy Martina będzie miał 10 odcinków.

Zobacz więc teaser produkcji!

Data premiery jeszcze nie jest potwierdzona

Choć szef HBO ds. spraw programowych, Casey Bloys, zapowiedział, że serial pojawi się w HBO Max najprawdopodobniej w roku 2022, to trzeba pamiętać o tym, „iż to show zakrojone na olbrzymią skalę”. Dla porównania: ósmy sezon „Gry o tron” kręcono przez osiem miesięcy, a następnie przez kolejne dziewięć trwały kolejne prace i oczekiwanie na premierę. Jeśli z „Rodem smoka” będzie podobnie, to możemy spodziewać się jego pojawienia na ekranach w marcu lub kwietniu 2022 roku. Prawie każdy sezon „Gry o tron” również miał swoją premierę właśnie w tych miesiącach. Zapewne jednak fanom i fankom twórczości amerykańskiego pisarza przyjdzie na premierę serialu czekać krócej niż na pojawienie się nowej książkowej odsłony cyklu „Gra o tron”.

[as]


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Lodołamacz 11.10.2021 18:13
Czytelnik

Dużo seksu i przemocy jak to w hbo. Czyli to co większość lubi najbardziej, ale wstydzi się do tego przyznać :P

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mylengrave 08.10.2021 16:09
Czytelniczka

Podoba się, będzie oglądane.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 08.10.2021 14:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post