„Odruch” Ashley Audrain – czasem anioł, czasem potwór

LubimyCzytać
26.01.2021

„Odruch” pióra Ashley Audrain to mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, który zostanie w twojej głowie już na zawsze… Znakomita, wnikliwa i wstrząsająca powieść, której nie sposób porównać z żadną inną.

„Odruch” Ashley Audrain – czasem anioł, czasem potwór

Sztuka wychowania, rodzinne tajemnice

Blythe Connor pragnie być dla swojej małej Violet czułą i troskliwą matką, jakiej sama nigdy nie miała. Ale w tym pierwszym, najbardziej intensywnym i wyczerpującym okresie macierzyństwa Blythe dochodzi do wniosku, że z jej córką jest coś nie tak – dziewczynka nie zachowuje się jak większość dzieci. A może to tylko wyobraźnia? Jej mąż, Fox, uważa, że na pewno przywidzenia. Im bardziej Fox lekceważy jej obawy, tym bardziej Blythe wątpi, czy jest przy zdrowych zmysłach, a my zaczynamy zadawać sobie pytanie, czy jej opowieść o swoim życiu jest prawdziwa.

Dopiero gdy rodzi się Sam, Blythe odkrywa szczęście i bliskość z dzieckiem, o jakich zawsze marzyła. Wydaje się, że nawet Violet kocha młodszego braciszka. Kiedy jednak jedno zdarzenie w mgnieniu oka nieodwracalnie zmienia ich życie, Blythe musi się zmierzyć z okrutną prawdą.

Odruch jest majstersztykiem, który czyta się jednym tchem, hipnotyzującą powieścią, która podważa wszystko, co wiemy o macierzyństwie i obowiązkach rodziców wobec dzieci, oraz ukazuje dramat kobiet, którym nikt nie wierzy.

Zapisaną w naszych genach historię rodziny

przekazujemy z pokolenia na pokolenie.

Z matki na córkę

Dobro i zło.

Przyjmujemy dziedzictwo, nie mając wyboru,

Nie od nas zależy, kim się staniemy…

Czasem aniołami,

A czasem potworami…

Ashley Audrain

Opinie innych - rekomendacje „Odruchu”

Reklama

„Siedziałam do późnej nocy, kończąc porażającą powieść [Audrain] Odruch, o podróży w najmroczniejsze rejony macierzyństwa (i przejmującej ambiwalencji uczuć matki). Emocjonalna, prowokacyjna i frapująca, z najbardziej drastycznym i przemawiającym do serca opisem porodu, jakiego wcześniej nie czytałam (i nie napisałam)”.

– Sarah Vaughan, autorka „Anatomii skandalu”

„Odruch rozprawia się z mitami macierzyństwa, wnikliwie badając wielowymiarowość relacji między dziećmi a rodzicami, ogromny wpływ przeszłości na teraźniejszość i nasz głęboki niepokój, kiedy uświadamiamy sobie, że nigdy nie poznamy do końca nawet naszych najbliższych”.

– Kim Edwards, autorka „Córki opiekuna wspomnień”

„Odruch Ashley Audrain to nie tylko fascynująca i porywająca powieść, którą czyta się jednym tchem, ale również głęboko prowokacyjny i odważny obraz macierzyństwa, odmalowany najpiękniejszą prozą roku”.

– Aimee Molloy, autorka „Idealnej matki"

Kim jest Ashley Audrain?

Ashley Audrain zaczęła pracę nad powieścią „Odruch”, kiedy zrezygnowała ze stanowiska dyrektora ds. promocji i komunikacji w wydawnictwie Penguin Books Canada, by zająć się wychowaniem dwójki dzieci. Wcześniej pracowała w Los Angeles oraz w międzynarodowej agencji public relations w Toronto, gdzie obecnie mieszka.

Przeczytaj fragment książki „Odruch”

Odruch

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
333
59
26.01.2021 13:44

Brzmi bardzo zachęcająco 😍 Koniecznie muszę dopisać do listy "Chcę przeczytać" 😀


705
293
26.01.2021 13:32

Wstrząsający thriller, o kobiecie, która zastanawia się, czy jest złą matką, czy urodziła złe dziecko. Pełen napięcia i emocji dramat psychologiczny o tworzeniu i rozpadzie rodziny.


2947
4
26.01.2021 10:17

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd