O co zapytasz Adama Bodnara? Weź udział w spotkaniu z rzecznikiem praw obywatelskich

LubimyCzytać
03.07.2020

Adam Bodnar to znany działacz na rzecz praw człowieka, rzecznik praw obywatelskich. Przy okazji premiery wywiadu-rzeki, zatytułowanego „Obywatel PL”, zorganizujemy spotkanie online, podczas którego porozmawiamy na temat kondycji współczesnej Polski oraz świata. Czekamy na wasze propozycje pytań do Adama Bodnara!

O co zapytasz Adama Bodnara? Weź udział w spotkaniu z rzecznikiem praw obywatelskich

Adam Bodnar – dr hab. nauk prawnych, profesor na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od lat angażuje się w obronę praw człowieka. W 2015 roku został Rzecznikiem Praw Obywatelskich, wcześniej był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Będzie gościem spotkania, które poprowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik, koordynatorka redakcji serwisów Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia.

Spotkanie na żywo z Adamem Bodnarem

Zapraszamy czytelników na rozmowę z Adamem Bodnarem, która odbędzie się w środę 8 lipca o godzinie 18.00. Podczas spotkania poruszymy kwestie związane z prawami człowieka, różnego rodzaju wykluczeniami społecznymi, a także praworządności i reformie sądownictwa. Spojrzymy też w historię i prześledzimy czasy transformacji: od PRL do współczesności. Porozmawiamy też tym, co zaprząta nas tu i teraz – między innymi o epidemii koronawirusa i zagrożeniach, które sprawia.

Transmisję będzie można oglądać w LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Będzie także dostępna na ​​​​​​​​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz Wydawnictwa MANDO.

Przyczynkiem do rozmowy będzie książka „Obywatel PL” – zapis wywiadu Bartosza Bartosika z Adamem Bodnarem. 

Reklama

Obywatel PL to Ty.

Czy nasza demokracja jest zagrożona?

Skąd w nas tyle podziałów?

W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?

Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i kontrowersjach związanych z praworządnością, prawami mniejszości i aborcją. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w odważnej rozmowie z Bartoszem Bartosikiem prześwietla kondycję państwa. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnych społeczności, które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej, wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpieczeństwa związane z obecną epidemią.

Wolność jest w Tobie.

O co chcecie spytać Adama Bodnara?

Czekamy na wasze propozycje pytań do Adama Bodnara. Zadawajcie je w komentarzach do tej aktualności. Macie czas do poniedziałku 6 lipca, do 23:59.

Dla trzech autorów najciekawszych pytań Wydawnictwo MANDO przygotowało nagrody w postaci egzemplarzy książek „Obywatel PL”.

Czekamy na wasze pytania i do zobaczenia w środę, 8 lipca o godz. 18.00!

Reklama

komentarze [33]

Sortuj:
0
0
08.07.2020 20:02

Czekam przed telewizorem (lubimyczytać.pl TV @ YOUTUBE) już 2 godziny! Gdzie jest stream? Dlaczego nie możemy zadawać pytań włączając się do transmisji lub pisząc na TOP CHAT na YT?

Dlaczego tutaj nadal nie ma linka do streamu?


239
39
08.07.2020 11:02

Czy prezydent powinien mieć tzw "prawo łaski"? czy nie jest ono nadużywane?


270
67
07.07.2020 22:27

Dzień dobry.
Chciałem zapytać Pana jak to jest być Obywatelem PL.
Wszak okładka (kolorystyka, zbliżenie sylwetki z profilu) ma jednoznaczną wymowę dla mnie, która kojarzy mi się z personą z głębokiego PRL. Bo jak inaczej odebrać kolor czerwony do skrótu PL który w tym wypadku kojarzy się z Polską Ludową a tym bardziej do portretu np. Gomółki czy też innego władcy...

więcej

547
40
06.07.2020 23:41

Kilka moich propozycji pytań, które można zadać Rzecznikowi Praw Obywatelskich:

Jak wygląda kwestia praw człowieka w więzieniach, szczególnie tych o zaostrzonym rygorze?
Czy biuro RPO otrzymuje od osób pozbawionych wolności wiele zawiadomień o złamaniu ich praw?
Czy więźniowie mają w ogóle zapewnioną możliwość, by takie zawiadomienia składać w czasie odbywania wyroku?

...

więcej

103
1
06.07.2020 16:59

Witam Panie Adamie, moje pytania to:

Czy zdarzały się sytuacje w których prywatnie oceniony Pan sytuacje inaczej niż będąc w roli Rzecznika Prawo Obywatelskich?

Stając w obronie różnych ludzi, czy jest łatwo oddzielić Panu własne poglądy od obiektywnej oceny sytuacji?

Czy Pana zdaniem jako Rzecznika Praw Obywatelskich wielu ludzi żyjących w naszym kraju ma w ogóle...

więcej

1
1
06.07.2020 15:28

W ostatnim czasie Domy Pomocy Społecznej przedstawiane były głównie w kontekście walki z pandemią, próby wygaszania ognisk koronawirusa, itp. Tymczasem jeszcze nie tak dawno opinię publiczną szokowały wiadomości o złym traktowaniu mieszkańców kilku takich miejsc. Wydaje się, że problem nie został rozwiązany, Jakie Pan, jako rzecznik praw obywatelskich, podjął działania,...

więcej

30
5
06.07.2020 15:03

Chciałabym zapytać się Pana, co robi Pan w wolnym czasie? Czy czyta Pan książki, a jeśli tak, to jakich autorów? Może Pan mógłby nam Pan coś polecić?


282
1
05.07.2020 08:00

Dlaczego, zamiast stać po stronie obywateli, stoi Pan po stronie Totalnej Opozycji?


74
74
06.07.2020 08:27

Fałszywe zestawienie. Opozycję również tworzą obywatele.


6399
537
06.07.2020 10:49

I zazwyczaj ci bardziej świadomi. Dzisiejsza władza poparcie otrzymuje głównie ze strony niewykształconego, ograniczonego intelektualnie motłochu.


74
74
06.07.2020 11:09

Unikałbym może tak dosadnych określeń ale fakt, statystyki są wyraźne.


893
274
04.07.2020 20:30

Dzień dobry!
Czy nie ma Pan wrażenia, że obecna rzeczywistość jest lustrzanym odbiciem Procesu Kafki? Czy nie czuje Pan bezsilności Jak Józef K. postawiony pod ścianą w obliczu zachowań obecnej władzy? Czy nie jest tak, że prawa obywatela i Instytucja powołana by tych praw bronić staje się tworem fasadowym, bo niezależnie od protestów, merytorycznych argumentów ta władza i...

więcej

239
39
04.07.2020 19:49

Co powinno zrobić państwo/urzędy w czasie pandemii kiedy przemoc wobec dzieci się nasiliła? Czy nie uważa Pan że dzieci często są pozostawione "same sobie", że instytucje je po prostu "olały"?


zgłoś błąd