Niegrzeczne odpoczywają bardziej. Zbiór opowiadań polskich autorek „Niegrzeczne święta“

LubimyCzytać
20.11.2020

Bycie niegrzeczną można rozumieć na wiele sposobów. Dla jednych to bunt, dla innych brak szacunku dla zasad. A dla nas to przede wszystkim odwaga bycia sobą. Seria Niegrzeczne Książki powstała z myślą o czytelniczkach, które mają dość ukrywania się z tym, co lubią najbardziej, i chcą czytać bez cienia wstydu. Święta tuż, tuż, dlatego warto zakończyć ten rok z prawdziwą przyjemnością dzięki lekturze zbioru opowiadań „Niegrzeczne święta”.

Niegrzeczne odpoczywają bardziej. Zbiór opowiadań polskich autorek „Niegrzeczne święta“
Reklama

Święta to czas, kiedy myślisz przede wszystkim o innych – rodzinie, przyjaciołach, znajomych z pracy. Wszystko jest wspaniale, dopóki nie czujesz, że powoli wysiadają Ci baterie. Wtedy nadchodzi moment, w którym z pomocą przychodzi niegrzeczna natura. Nawet w najbardziej zabieganym okresie roku masz prawo powiedzieć: stop, następna godzina jest tylko dla mnie. A jeśli chcesz podarować coś naprawdę cennego – bliskiej osobie, ale także sobie – niech to będzie chwila naprawdę ekscytujących przeżyć. Niegrzeczne Książki mają kilka pomysłów na to, jak wykorzystać w pełni nawet najkrótsze chwile odpoczynku i wybrać się w ekscytującą podróż bez wychodzenia spod koca.

Nasza najnowsza propozycja to książka, która spodoba się zarówno wiernym fankom literatury obyczajowej, romansowej i erotycznej, jak i tym, które jeszcze nie odkryły swojej niegrzecznej natury. „Niegrzeczne święta” to antologia 10 opowiadań autorstwa dziewięciu pisarek i jednego pisarza. W jednym tomie zebrałyśmy teksty stworzone przez autorów reprezentujących zupełnie różne gatunki i style pisania. Znajdziesz tu prawdziwe gwiazdy miłosnych historii – jak Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Langner czy Ewelina Dobosz, a także historie napisane przez osoby, których być może się tu nie spodziewałaś – jak Katarzyna Berenika Miszczuk czy Robert Ziębiński. Niegrzeczne święta to aż 10 prezentów oprawionych w jedną okładkę – w sam raz dla czytelniczki, która nie może się zdecydować, bo chciałaby przeczytać wszystko, oraz dla tej, która nie poznała jeszcze tego kawałka literackiego świata i na razie nie wie, co w nim pasuje do jej upodobań. Opowiadania to także doskonałe rozwiązanie dla naprawdę zabieganych – kiedy nie ma możliwości zarwania nocy z powieścią, wybawieniem będzie chwila z kawą i elektryzującą krótką historią. Tę przyjemność można sobie bezkarnie dawkować.

Specjalnie dla wielbicielek dźwięków przygotowałyśmy także audiobook. Nowością jest możliwość pobrania od razu całości antologii lub pojedynczych opowiadań. Zależało nam, aby dać czytelniczkom możliwość wyboru i stworzenia dowolnej kombinacji ulubionych historii. „Niegrzeczne święta” to opowieści o miłości – w najróżniejszy wersjach: tej bardziej pikantnej i trochę wstydliwej, okraszonej kryminalnymi wątkami i nieco futurystycznej, pozornie zwyczajnej i na pozór zupełnie niemożliwej.

Każdy tekst to wycieczka do innego literackiego świata, ale zapewniająca niezmiennie dużą dawkę emocji i zmysłowych wrażeń. Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina DoboszAnna Langner,  Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest i Robert Ziębiński – wszyscy oni włożyli mnóstwo serca w swoje teksty, a wszystko po to, by podarować czytelniczkom to, na co zasługują – odpoczynek i chwilę niczym niezmąconego relaksu.

Lista lektur do przeczytania już naprawdę długa, a tu ciągle pojawiają się nowe? Pomyślałyśmy i o tym. Nasz „Niegrzeczny planer” to propozycja dla wszystkich kobiet, które potrzebują dobrego planu na rok pełen przyjemności – tych książkowych i nie tylko. To przestrzeń przeznaczona na notatki, plany i pomysły. Zarezerwowałyśmy tu miejsce na nowe wyzwania, ulubione cytaty i marzenia, o których czasem nie mówi się głośno. Znajdziesz tu także niegrzeczne wyznania naszych autorek i garść inspiracji. Niegrzeczny planer pomoże zaplanować obowiązki, ale będzie także zachętą do myślenia o sobie i swoich potrzebach z troską – czego życzymy wszystkim czytelniczkom – z okazji świąt i tak po prostu.

Zbiór opowiadań „Niegrzeczne święta” jest już do kupienia w księgarniach online, podobnie jak Niegrzeczny planer. Audiobook można zakupić w dwóch wersjach: jako całość antologii jak i pojedynczych opowiadań.

Przeczytaj fragment opowiadania Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Niegrzeczne święta, A. Lingas-Łoniewska

Niegrzeczne święta, A. Lingas-Łoniewska, fragment


Przeczytaj fragment opowiadania Katarzyny Bereniki Miszczuk

Niegrzeczne święta, K.B. Miszczuk

Niegrzeczne święta, K.B. Miszczuk, fragment


Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2838
4
19.11.2020 12:57

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd