rozwiń zwiń

Najpierw książka, później film (14.07.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
14.07.2020

Przed wami informacje o najnowszych ekranizacjach prozy Stephena Kinga i serialu powstającym na podstawie powieści graficznych Hamisha Steele. A także zwiastuny filmów: „Skłodowska” i „Gwiazd naszych wina”. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, do których już 31 lipca adresowana będzie premiera filmu „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”.

Najpierw książka, później film (14.07.2020)

„Jest krew”, Stephen King (wyd. Prószyński i S-ka)

Stephenowi Kingowi udało się sprzedać prawa do ekranizacji kolejnych swoich utworów. Tym razem są to trzy opowiadania z najnowszego zbioru autorstwa mistrza grozy, „Jest krew”. Co ciekawe, każde z nich padło łupem kogoś innego. I tak, ekranizacji opowiadania „Telefon pana Harrigana” możemy spodziewać się na platformie Netflix. Amerykański gigant nabył prawa wraz z producentem filmowym Blumhouse (m.in. „Whiplash” i „Paranormal Activity”) i reżyserem Ryanem Murphym, znanym z serii „American Crime Story”. „Szczurem” zainteresował się trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy Ben Stiller; jeśli wierzyć krążącym po sieci plotkom, aktor zamierza nie tylko widowisko wyreżyserować, ale również zagrać w nim w główną rolę. Wreszcie ostatnim sprzedanym opowiadaniem jest „Życie Chucka”. Zakupił je nominowany do Oscara za film „Czarny łabędź” Darren Aronofsky i to on będzie odpowiedzialny za wyprodukowanie filmu.

Czwarte opowiadanie, tytułowe „Jest krew, są czołówki” nie zostało sprzedane. Może być to spowodowane tym, że bohaterką w nim jest dobrze znana czytelnikom Kinga Holy Gibney, która pojawia się w serialu HBO „Outsider”.

„Gwiazd naszych wina”, John Green (wyd. Bukowy Las)

Powstała druga ekranizacja powieści „Gwiazd naszych wina”. Tym razem adaptację prozy Johna Greena zrealizowano w Bollywood, a fabuła została przeniesiona w indyjskie realia. W jednej z głównych ról, przed samobójczą śmiercią w czerwcu tego roku, zdążył zagrać gwiazdor kina bollywoodzkiego Sushant Singh Rajput. Partnerowali mu Saif Ali Khan i Sanjana Sanghi. Obraz wyreżyserował Mukesh Chhabra, a za muzykę, w tym główną piosenkę, odpowiedzialny był laureat Oscara za oprawę muzyczną do „Slumdoga” A.R. Rahman. Premiera filmu 24 lipca 2020 na indyjskiej platformie Disney+ Hotstar.

„Radioactive: Marie & Pierre Curie, A Tale of Love & Fallout”, Lauren Redniss (wyd. It Books)

Tak, jak pisaliśmy w jednym z odcinków cyklu „Najpierw książka, później film” na początku lutego, film „Skłodowska. Radioactive” miał mieć swoją premierę kinową 20 marca. Niestety obrazowi o genialnej polskiej noblistce przeszkodziła pandemia koronawirusa, przez którą zamknięte zostały kina w całym kraju. Teraz pojawia się okazja, aby wreszcie zobaczyć adaptację powieści graficznej Lauren Redniss - „Radioactive” będzie dostępny na platformie VOD Amazon Prime. Z tej okazji przygotowany został nowy zwiastun filmu. Przypomnijmy, że w rolę małżeństwa Curie wcielili się Rosamund Pike oraz Sam Riley, a reżyserką jest nominowana do Oscara Marjane Satrapi, autorka komiksu (jak również jego ekranizacji) „Persepolis”. 

„DeadEndia”, Hamish Steele (wyd. Nobrow Press)

Po sukcesie serialu „BoJack Horseman” Netflix zapowiedział nową animowaną serię 2D. Tym razem będzie to adaptacja łączącego horror z komedią cyklu powieści graficznych, autorstwa brytyjskiego ilustratora Hamisha Steele. Na ekranie zobaczymy przygody transpłciowego Barneya, neuroróżnorodnej Normy i ich magicznego, potrafiącego mówić psa o imieniu Pugsley. Po serialu możemy spodziewać się... wszystkiego. Będzie i dom strachów, i maskotkowe zombie, teleturniejowe demony oraz wysysające sen wiedźmy. „DeadEndia” to opowieść o dorastaniu nastolatków i związanymi z tym okresem rozterkami. Warto zauważyć, że platforma Netflix i wydawca Nobrow Press mają już za sobą jedną udaną współpracę przy adaptacji ekranowej komiksów Luke'a Persona.

„Findus się wyprowadza”, Sven Nordqvist (wyd. Media Rodzina)

Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona!

Kiedy pewnego poranka okazuje się, że kot Findus przestaje mieścić się w swoim łóżku, jego opiekun Pettson natychmiast zabiera się do budowania nowego miejsca do spania w odpowiednim rozmiarze. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zmian… Findus dorasta, a kiedy ktoś dorasta, zmienia się wszystko. Nieokrzesany kot chce być samodzielny i coraz częściej spiera się ze swoim opiekunem. Z czasem nowe łóżko przestaje mu wystarczać. Findus pragnie więcej własnej przestrzeni i… chce się wyprowadzić! Czy para przyjaciół będzie umiała znaleźć kompromis w tej sytuacji?

Premiera najnowszej części przygód kota i jego pana, „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” już 31 lipca!

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
asymon 14.07.2020 10:59
Bibliotekarz

Może ktoś słyszał jakieś plotki, ploteczki o polskim wydaniu Radioactive?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
vandenesse 14.07.2020 17:28
Czytelniczka

ja nie :)) ale chciałam tylko napisać, że mam ciary przy oglądaniu zwiastuna :))

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 14.07.2020 07:50
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post