Najpierw książka, później film (07.07.2020)

LubimyCzytać
07.07.2020

Oficjalne ogłoszenie kontynuacji serialu „Kierunek: Noc”, powrót na plan filmowy Brada Pitta i zwiastun najnowszych Transformersów. Zapraszamy na przegląd książkowo-filmowych wiadomości.

Najpierw książka, później film (07.07.2020)
Reklama

„Starość aksolotla”, Jacek Dukaj (Wydawnictwo Literackie)

Będzie kontynuacja serialu „Kierunek: Noc”. Po sukcesie pierwszej serii belgijskiej produkcji na podstawie książki „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja Netflix zdecydował się zamówić drugi sezon. W krótkim nagraniu zwiastującym nadejście drugiej części widzimy wszystkich najważniejszych aktorów, z którymi już mogliśmy się zetknąć na ekranie. Obecność w ich gronie Borysa Szyca (który dotychczas w serialu pojawił się w jednej scenie finałowego odcinka) może sugerować, że jego rola w najnowszych odcinkach stanie się bardziej znacząca. Przypomnijmy, że „Kierunek: Noc” opowiada historię wylatującego z Brukseli samolotu z pasażerami, którzy aby uciec przed śmiertelnym promieniowaniem słonecznym obierają kurs na zachód, uciekając przed wschodem słońca. Producentami wykonawczymi są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński. W obsadzie obok Borysa Szyca i Ksawerego Szlienkiera znajdują się m.in. Pauline Étienne, Laurent Capelluto i Babetida Sadjo.

Reklama

„Above suspicion”, Joe Sharkey (wyd. Open Road Media)

Wielokrotnie przekładana premiera filmu „Above suspicion” w reżyserii Phillipa Noyce'a miała miejsce w roku 2019. Niestety, ekranizacja opartej na prawdziwych wydarzeniach książki Joe Sharkeya nie podbiła box office'u, notując zyski na poziomie niecałych 22 tys. dolarów. Teraz obraz, w którym główne role grają Emilia Clarke („Gra o Tron”, „Terminator”), Jack Huston (nagrodzony przez Amerykańską Gildię Aktorów Filmowych za rolę w „American Hustle”) i Johnny Knoxville („Faceci w czerni II”, „Olimpiada”) będzie można obejrzeć w serwisach VOD. Film opowiada historę agenta FBI, który przydzielony do rozwiązania jednej z kryminalnych spraw w górskim miasteczku w stanie Kentucky wdaje się w romans ze swoją informatorką.

„Transformers Classic vol. 1”Bill MantloRalph Macchio, Bob BudianskyFrank Springer (wyd. IDW Publishing)

Odwieczna walka Autobotów i Decepticonów powraca na ekrany. Tym razem za sprawą serialu animowanego „Transformers: Wojna o Cybertron”, który będzie miał swoją premierę na platofrmie Netflix pod koniec lipca. Jak zapowiadają twórcy, będziemy mogli poznać nieznaną dotychczas historię konfliktu pomiędzy tymi dwoma rasami robotów. Zobaczymy, jak Optimus Prime i jego przeciwnik, Megatron, prowadzą swoich towarzyszy do walki o planetę Cybetron i o znajdującą się na niej Wszechiskrę: tajemniczy artefakt, dzięki któremu powstali pierwsi przedstawiciele gatunków na Cybetronie. Serial „Transformers: Wojna o Cybertron” pokaże katastrofalne w swoich skutkach ostatnie godziny wojny domowej pomiędzy Autobotami i Decepticonami. Prawdziwi fani Optimusa Prime'a nie mogą tego przegapić.

Reklama

„Maria Beetle”, Kotaro Isaka (wyd.  KADOKAWA)

Brad Pitt powraca na wielki ekran. Już jesienią mają ruszyć zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Davida Leitcha (m.in. „Deadpool 2” i „Hobbs & Shaw”). Scenariusz, który napisał Zak Olkewicz będzie oparty o będącą bestsellerem na japońskim rynku powieść Kotaro Isaki „Maria Beetle” (książka nie była jeszcze przetłumaczona na język angielski, a jej japoński tytuł zapisuje się jako „マリアビートル”). Akcja ma rozgrywać się w zmierzającym do Tokio pociągu Shinkasen, w którym spotyka się grupa skonfliktowanych płatnych zabójców.

„Hits and Misses”, Simon Rich (wyd. Serpent's Tail)

HBO Max zaprezentowało pierwsze materiały promocyjne filmu „An American Pickle”, będącego adaptacją ukazującej się w magazynie „New Yorker” czteroczęściowej noweli Simona Richa. Głównym bohaterem filmu jest imigrant Herschel Greenbaum, który w pierwszych latach XX wieku wyruszył do Stanów Zjednoczonych, by zrealizować swój „American Dream”. Pewnego dnia zostaje zamknięty omyłkowo w beczce z marynatą, by... obudzić się po 100 latach i odkryć, że nie zestarzał się ani o dzień; tylko świat się zdążył diametralnie zmienić. W  Herschela Greenbauma wcielił się Seth Rogen („Sąsiedzi”, „Wpadka”). Jak sobie poradził w podwójnej roli żydowskiego imigranta będziemy mogli zobaczyć już 6 sierpnia.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Fotografia otwierająca: „Transformers: Wojna o Cybertron”

[aj]

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
77
31
07.07.2020 13:31

Dzięki za zwrócenie uwagi. Pewnie Netflix też by to reklamował u siebie, ale fajnie wiedzieć wcześniej. Lubię klimaty wielkich robotów :).


1307
35
07.07.2020 12:08

Ach, czyli serial "Transformers" jest ekranizacją wybitej powieści, zapewne podejmującej temat tożsamości, człowieczeństwa i sięgającej do samej głębi robotycznej duszy? To zapewne dogłębne studium odwiecznej walki dobra ze złem. A ja myślałem, że to tylko marka zabawek...


1040
74
07.07.2020 21:56

No proszę, i teraz będzie okazja nadrobić tę jakże stymulującą intelektualnie lekturę o głębokich filozoficznych treściach. ;P


1444
286
09.07.2020 19:08

Jak za dziecka zaczytywałem się  w komiksach TM-Semic (teraz powinno się chyba pisać 'w komiksach od TM-Semic'), to dwie serie/franczyzy było wyjątkowo słabe: G.I. Joe i Transformersy właśnie.


2668
4
07.07.2020 08:29

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd