rozwiń zwiń

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
06.12.2021

W tym tygodniu na księgarnianych półkach znajdziecie kontynuacje serii. W kolejnej kryminalnej zagadce powróci, po raz piąty, ulubienica młodszych czytelników, czyli Enola Holmes. Możecie też wypatrywać trzeciego tomu przygód Karli Linde pióra Małgorzaty Rogalskiej. Natomiast do świątecznych patronatów serwisu lubimyczytac.pl dołączyła nowa powieść Magdaleny Kordel.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie” Nancy Springer, tłumaczenie: Elżbieta Gałązka (wyd. Poradnia K)

Gospodyni Enoli Holmes, pani Tupper, stała się z czasem bardzo bliska dziewczynie, która nie ma dobrych relacji z własną rodziną, jeśli nie liczyć sporadycznych kontaktów z bratem Sherlockiem. Mimo tego, że kobieta jest prawie zupełnie głucha i niespecjalnie umie gotować, do pewnego stopnia zastępuje Enoli nieobecną matkę. Młoda detktywka jest przerażona, gdy odkrywa, że pani Tupper została porwana! Kto mógłby to zrobić i czemu? I co ma z tym wspólnego Florence Nightingale?

„Europejski raj” Alexa Lavenda (wyd. Lipstick Books)

Szczęście było tak blisko, na wyciągnięcie ręki… jednak los po raz kolejny zakpił sobie z Patrycji i Maxa i ponownie ich rozdzielił.

Czy tym razem Max będzie w stanie odnaleźć Patrycję? Do czego jest zdolny posunąć się George, żeby zatrzymać dziewczynę przy sobie?

Dla miłości robi się wszystko, miłość rządzi się własnymi prawami i nie zna żadnych granic… szczególnie miłość niebezpiecznego szaleńca.

„Ostatnia nadzieja” Marzena Rogalska (wyd. Znak)

Wojenna zawierucha.
Przewrotny los.
Niespodziewana miłość.

Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze?

Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet najciemniejsza noc kiedyś się kończy.

Tymczasem praca w szpitalu w sercu Londynu nie daje Karli ani chwili wytchnienia, a okrutny los nie przestaje jej doświadczać. Raz za razem przekonuje się, jak kruche i niewiele warte jest ludzkie życie. A kiedy wydaje się, że już nigdy nie przydarzy się jej nic dobrego, przychodzi niespodziewana wiadomość…

Piekło bombardowanego Londynu, powojenny Nowy Jork, niebezpieczna Gwatemala i egzotyczny Oran – w nowej, pełnej tajemnic i niebywałych zwrotów akcji powieści o Karli Linde Marzena Rogalska zabiera czytelnika w niezwykłą podróż w poszukiwaniu tego, co może się wydawać bezpowrotnie utracone.

„A ja na Ciebie zaczekam” Magdalena Kordel (wyd. Znak)

Rozgrzewająca serca, pachnąca czekoladą opowieść o miłości i cudownej mocy aniołów

Emilia budzi się w szpitalu. Mówi w niezrozumiałym języku, a pamięć podsuwa jej strzępy dawno zapomnianych wydarzeń. Jedyną osobą, która ją rozumie, jest młoda pielęgniarka z Polski. Co stało się przed wielu laty? I dlaczego Emilia nie może przestać myśleć o wypatrzonym w antykwariacie portrecie dziewczyny w granatowym płaszczu?

Ernestyna wciąż wraca myślami do rodzinnej Warszawy. Choć może się wydawać, że zapomniała o danej dawno temu obietnicy, wie, że w tym roku będzie inaczej. Zrobi wszystko, by po raz ostatni stanąć w bramie na Nowym Świecie i wypatrywać zbłąkanego wędrowca.

Anastazja ma same kłopoty – po raz kolejny nie dostała się na wymarzone studia, okłamuje rodziców, nie ma pracy. Pocieszenia szuka w aromatycznej gorącej czekoladzie i rozmowach z tajemniczym starszym panem przy stoliku u Wedla. Tymczasem święta coraz bliżej, a ona wie jedno: w tę Wigilię nie opuści swojej babci Ernestyny nawet na krok.

Dzieli je wiek i odległość, ale łączy jedno – w tę Wigilię będą potrzebować prawdziwego cudu.

Magdalena Kordel nazywana jest ulubioną pisarką Polek. Każda z jej powieści, m.in. „Anioł do wynajęcia” i książki z cyklu „Malownicze” staje się bestsellerem, zdobywając serca czytelniczek.

[kk]


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 06.12.2021 10:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post