Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać
03.08.2020

Sierpień rozpoczynamy wraz z dwiema autorkami, które wiedzą, jak poruszyć czułą stronę czytelnika. Victoria Gische wraca z drugą częścią sagi „Kamienica Pod Irysami”, a Jolanta Kosowska prezentuje powieść zawierającą opis wydarzeń, których wszyscy byliśmy świadkami zaledwie kilka miesięcy temu.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Czas zmian” Victoria Gische (wyd. MANDO)

My, kobiety, chcemy iść własną drogą!

Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odcisnęła piętno na całym społeczeństwie. W tym trudnym czasie trzeba znaleźć siły, aby od nowa ułożyć swoje życie i realizować marzenia. Nawet te najśmielsze…

Eleonora, Stefania i Rozalia szukają swojego miejsca w powojennym Krakowie. Wyzwolone zachowanie młodych kobiet często budzi oburzenie wśród mieszkańców, jednak one nie zważają na konwenanse. Gdy wydaje się, że bohaterki odnalazły życiową stabilizację, niespodziewana wiadomość burzy ich dotychczasowy spokój.

Reklama

Jak poradzą sobie z przeciwnościami losu? Czy spotkają prawdziwą miłość?

Morderstwo z zazdrości, młoda wdowa, tajemnicza sekta. I namiętny romans wbrew wszystkim.

W drugim tomie sagi „Kamienica Pod Irysami” nadchodzi pora na zmiany, nowe uczucia i marzenia.

„W piekle pandemii” Jolanta Kosowska (wyd. Novae Res)

Opowieść o dniu, w którym świat, jaki znamy, przestał istnieć. I o wszystkim, co zdarzyło się potem.

Kiedy Oliwia i Marcello wyjeżdżają na długo wyczekiwany urlop, nic nie zapowiada chaosu, w jakim już wkrótce pogrąży się cały świat. Zakochani wraz z kilkorgiem bliskich przyjaciół korzystają z uroków zimowej aury, spędzają dnie na zaśnieżonych górskich stokach, a wieczory z grzańcem przy kominku, tymczasem nad ojczyzną młodego lekarza powoli zbierają się ciemne chmury… Pewnego dnia włoskie media podają, że tajemniczy wirus z Wuhan pokonał granice kontynentów, a w szpitalu znalazł się „pacjent zero”. Od tej pory nic nie będzie już takie, jak przedtem…

„W piekle pandemii” to przejmująca, autentyczna opowieść o życiu w czasach śmiercionośnego wirusa. Bergamo, Drezno, Wenecja i Wrocław, a także azyl na Lawendowym Wzgórzu w Toskanii – w każdym z tych miejsc bohaterowie spróbują znaleźć najlepszy sposób na przetrwanie trudnych czasów i poukładanie swojej rzeczywistości na nowo. Czy im się uda?

[kk]

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
4007
3767
04.08.2020 21:43

I ja nie widziałem


1952
382
03.08.2020 21:26

Tym razem nic ciekawego nie widzę dla siebie. Wcześniej były ciekawsze wybory w patronatach.


191
182
03.08.2020 12:20

Niektórzy autorzy mają rozmach, by tak szybko książki o pandemii pisać :)


2716
4
31.07.2020 15:00

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd